Електронний облік деревени

ЄДИНА ДЕРЖАВНА СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ ДЕРЕВИНИ –

РУХ ДО ЕВПРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ 

(ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

EOD prezentaciya

Електронний облік деревини в дії

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ повноцінно проводиться електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД). З цією метою нашими підприємствами було придбано 160 комплектів для проведення маркування деревини. В комплект обладнання входить: КПК ( кишеньковий персональний комп’ютер), термопринтер, засіб для кріплення та зберігання бірок. Для повного забезпечення майстерських дільниць та нижніх складів необхідною кількістю комплектів було витрачено за 2014 та 2015 роки 5,2 млн. грн.

Систему ЕОД постійно вдосконалюють розробники. Так, замість дороговартісних КПК уже можна застосовувати звичайні смартфони на Андроїді. Наші підприємства розпочали закупу смартфонів (уже придбали 3 шт.). Для того щоб система працювала повноцінно необхідно, щоб усі структурні підрозділи та спеціалісти, котрі займаються прийомкою лісопродукції від лісозаготівель та відпуском круглої деревини, були забезпечені комплектом обладнання для ЕОД. Окрім цього, усі нижні склади та деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств, котрі приймають відпущену з лісу продукцію, повинні також бути забезпечені відповідним комплектом обладнання. Тільки при повному забезпеченні обладнанням система ЕОД буде діяти.

Велике значення для повноцінного функціонування системи має навчання спеціалістів, котрі безпосередньо проводять прийомку лісопродукції від лісозаготівель та її відпуск. Це постійний процес, оскільки відбувається постійне удосконалення системи, іде природній процес заміни кадрів на нові.

Система електронного обліку деревини допомагає керівникам підприємства оперативно в поточному часі бачити залишки лісопродукції на кожній лісосіці в розрізі порід та сортиментів. Приймати управлінські рішення щодо напрямків реалізації та вивезення продукції та ін.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства постійно моніторить процес маркування заготовленої деревини (введення в систему ЕОД заготовлених сортиментів) та реалізації круглої деревини через ЕОД. Так, на протязі січня місяця поточного року лісогосподарськими підприємствами за даними ЕОД було заготовлено 42,8 тис. м3 деревини та реалізовано в круглому виді – 32,4 тис. м3. Практично усі підприємства вийшли на 100% маркування та реалізацію деревини через систему ЕОД. Тільки в ДП «Дрогобицьке ЛГ» ще не повністю укомплектовані відповідальні особи комплектом обладнання. Цю проблему буде вирішено у першому кварталі поточного року. Аналіз проведення маркування заготовленої деревини та реалізації деревини в круглому виді в розрізі підприємств додається.


Відділ лісових ресурсів,
машин та технологій Львівського ОУЛМГ

Приймання лісопродукції по ЕОД за 5-ть місяців 2020 року

Приймання лісопродукції по ЕОД за 2017 рік

Реалізація лісопродукції по ЕОД за 2017 рік