НА ЛЬВІВЩИНІ РОЗПОЧАВСЯ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 21 листопада у конференц-залі готелю «Дністер» м.Львів розпочався дводенний навчальний семінар-тренінг: «Основи та практика керування ризиками небезпек, формування ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств-підрядників в лісовій галузі» (відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 45001:2018 і стандарту FSC з лісової сертифікації).

 Семінар-тренінг проводиться для спеціалістів з охорони праці підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, керівників суб’єктів господарювання, які надають послуги по лісівництву на умовах договору-підряду, делегації керівників та фахівців Франківського, Закарпатського та Хмельницького обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

З вітальним словом до учасників семінару виступили начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Галалюк, начальник відділу нагляду в АПК та СКС ГУ Держпраці у Львівській області Віктор Курило, головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства України Андрій Мусійовський, головний редактор журналу «Охорона праці», керівник «Академії управління ризиками в системах менеджменту» Дмитро Матвійчук.

Мета тренінгу – дати практичні знання і розуміння основних підходів в розробці і впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці (ГіБП) на основі керування ризиками приватними суб’єктами господарювання, що надають послуги по лісівництву згідно Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні на основі вимог Рамкової Директиви 89/391/ЄЕС “Про впровадження заходів для поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи” та вимог нового стандарту ISO 45001:2018, як інструменту реалізації державної  концепції на українських підприємствах з 2021 року. Це дозволить суттєво знизити втрати на виробництві, а головне – зберегти здоров’я і життя працівників, поліпшити умови праці тощо.

Організатор заходу: журнал «Охорона праці» за підтримки Держлісагентства України.

Зазначимо. що тренінг уже відбувся у Волинській області, м.Рівне та отримав схвальні відгуки від учасників.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Облрада створила три лісові заказники місцевого значення

   Рубрика: Без рубрики

19 листопада,  Львівською обласною радою підтримано створення 3-ох лісових заказників місцевого значення загальною площею 2,1 га в лісах дочірніх підприємств ОКС ЛГП «Галсільліс» – «Розгірче» у Стрийському районі, «Заріччя» у Старосамбірському районі та «Солотвина» у Буському районі.

Заказник «Заріччя» створений з метою збереження типових природних комплексів характерних для даного регіону, цінної медоносної бази, осередку поширення лікарських і харчових рослин та задля забезпечення охорони типових для хвойно-широколистяних низькогірних ландшафтів лісових екосистем.

Заказник «Розгірче» створений з метою збереження змішаних букових фітоценозів, підтримки загального екологічного балансу регіону та забезпечення охорони лісових екосистем.

Заказник «Солотвина» створений з метою збереження біорізноманіття, типових чистих соснових фітоценозів, типових для поліських морено-зандрових і долинних змішано-лісових хвойно-широколистяних ландшафтів лісових екосистем.

«Це три зони заповідного фонду. На їх території, біля доріг, будуть облаштовані рекреаційно-відпочинкові зони. До речі, із запланованих 14 таких рекреаційно-відпочинкових зон у 2019 році – на даний час встановлено 10. Львівській обласній раді за цю ініціативу громади вдячні. Людям такі «оазиси» дуже подобаються. Ми робимо правильну справу!», – сказав заступник голови Львівської облради Юрій Гудима.

Варто зауважити, що у нових рекреаційних зонах створено спеціальні місця для вогнищ та сміття, встановлено наглядну агітацію з правилами поведінки у лісі, що сприятиме підвищенню рівня екологічної культури та свідомості жителів області.

Як відомо, з метою недопущення неконтрольованого та негативного впливу відпочиваючих на навколишнє природне середовище, зниження рівня забруднення та покращення екологічного стану території, у місцях з високим антропогенним навантаженням створюються рекреаційні зони відпочинку.

Прес-служба Львівської обласної ради

https://lvivoblrada.gov.ua/news/oblrada-stvorila-tri-lisovi-zakazniki-miscevogo-znachennya

Завдання з лісовідновлення виконані

   Рубрика: Без рубрики

Одним із пріоритетних напрямків роботи лісівників є створення нових біологічно стійких лісів на місці пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень, похідних і тих деревостанів, що досягли віку стиглості.

Усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами виконано відповідно до затверджених проектів. Станом на сьогоднішній день забезпечено лісовідновлення на площі 1961 га (109% до плану), з них на площі 1045 га створено лісові культури з яких: І класу якості – 480 га (46%), ІІ класу якості – 515 га (49%), ІІІ класу якості – 33 га (5%). На площі 916 га забезпечено природне поновлення. Також кожного року на ділянках лісокультурного фонду проводиться доповнення лісових культур і введення недостаючи порід на площах, залишених під природне відновлення, для досягнення відповідного складу та густоти насаджень.  Так роботи з доповнення лісових культур та введення недостаючих порід проведено на площі 1729 га.

Протягом року лісогосподарські підприємства провели догляди за лісовими культурами на площі понад 7400 га. На даний час проводиться підготовка ґрунту на ділянках для садіння лісових культур у наступному 2020 році.

Для реалізації завдань з лісовідновлення лісогосподарські підприємства щорічно вирощують близько 15 млн. шт. стандартного садивного матеріалу. Згідно даних проведеної осінньої інвентаризації лісогосподарськими підприємствами вирощено 14081,46 шт. садивного матеріалу з відкритою кореневою системою, в тому числі: сосни зв. – 3714,49 тис. шт., ялини євр.- 838,52 тис.шт., ялиці білої – 974,036 тис.шт., модрини – 802,74 тис.шт., дуба зв. – 6251,46 тис.шт., клена – 350,2 тис.шт., дуба пн. – 661,77 тис.шт., вільхи ч.- 171,81 тис.шт. Також на базі ДП «Львівський ЛСНЦ», де створено лісорозсадницький комплекс, вирощено бизько 1 млн. шт. садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Згідно «Програми розвитку лісового господарства області на 2017 – 2021 роки» у поточному році Львівською обласною радою із загального фонду обласного бюджету для проведення робіт з створення лісових культур і вирощування садивного матеріалу державним лісогосподарським підприємствам виділено 3,5 млн гривень. За ці кошти, а це 1 млн. грн – створено 51,7 га лісових культур, іншу частину коштів – 2,5 млн. грн використано на вирощування садивного матеріалу.

Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ

Держлісагентство: Фактичні ціни на деревину доступні онлайн

   Рубрика: Без рубрики

Відтепер кожен бажаючий може ознайомитися з фактичними цінами на деревину, які склалися на ринку лісоматеріалів.

Державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів України на своєму сайті у розділі «Аукціони» додало опцію «Фактичні ціни».

фактичні ціни 2

Обравши цю опцію, можна вибрати певний квартал 2019 року, обласне управління лісового та мисливського господарства, породу дерева, його сорт, діаметр та склад.

Нагадаємо, з реалізаційними цінами на деревину, які склалися за підсумками проведених аукціонних торгів, можна ознайомитися тут:

WWW.UKRFOREST.COM/AUSTAT.

На Порталі аукціонних торгів за посиланням

AUC.UKRFOREST.COM

маєте можливість розглянути пропозиції та графік проведення додаткових аукціонів з реалізації необробленої деревини поточного кварталу і аукціонів, які заплановані на листопад-грудень 2019 року щодо реалізації деревини І кварталу 2020 року.

Також діє Портал тендерних торгів

LIAC.APS-TENDER.COM,

на якому можна ознайомитися з переліком товарів та послуг, які закуповують лісогосподарські підприємства.

Прес-служба Держлісагентства

АНОНС: СЕМІНАР-ТРЕНІНГ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

   Рубрика: Без рубрики

21-22 листопада 2019 року, в м. Львів, вул. Матейка, 6, у готелі «Дністер» відбудеться навчальний семінар-тренінг«Основи та практика керування ризиками небезпек, формування ризикоорієнтованого мислення працівників підприємств-підрядників в лісовій галузі» (відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 45001:2018 і стандарту FSC з лісової сертифікації).

Реєстрація учасників 21 листопада 2019 року 08.30-09.00 год. Час проведення двохденного семінару розрахований з 09.00 год до 18.00 год.

Мета тренінгу – дати практичні знання і розуміння основних підходів в розробці і впровадженні систем управління гігієни і безпеки праці (ГіБП) на основі керування ризиками приватними суб’єктами господарювання, що надають послуги по лісівництву згідно Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні на основі вимог Рамкової Директиви 89/391/ЄЕС “Про впровадження заходів для поліпшення безпеки та охорони здоров’я працівників під час роботи” та вимог нового стандарту ISO 45001:2018, як інструменту реалізації державної  концепції на українських підприємствах з 2021 року. Це дозволить суттєво знизити втрати на виробництві, а головне – зберегти здоров’я і життя працівників, поліпшити умови праці тощо.

P.S. Cеред передплатників журналу «Охорона праці» на 2020 рік буде проходитися розіграш цікавих та корисних для роботи подарунків (при  наявності у них платіжних доручень або підтвердження оплати на 2020 рік).

Відділ лісових ресурсів,

машин та технологій

Львівського ОУЛМГ

Пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн карти рубок: підключено Житомирську та Закарпатську області

   Рубрика: Без рубрики

Державне підприємство «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЛІАЦ) Державного агентства лісових ресурсів України продовжує підключати лісогосподарські підприємства до сайту

LK.UKRFOREST.COM,

на якому розміщується електронний реєстр дозвільних квитків на заготівлю деревини та онлайн карта рубок.

Так, на сьогодні пілотний проєкт вже поширюється на Житомирську та Закарпатську області. Загалом же на сайті доступна інформація про вісім областей – Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську, Закарпатську, Житомирську.

Дізнатися про функціонування та механізм дії онлайн карти можна на сайті

LK.UKRFOREST.COM.

Прес-служба Держлісагентства

У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень

   Рубрика: Без рубрики

За 9 місяців 2019 року на підприємствах Львівського ОУЛМГ зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 241 кбм, що становить 28 відсотків в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Із загальної кількості 616 кбм незаконно зрубаної деревини, працівниками державної лісової охорони встановлено 163 лісопорушники, які незаконно зрубали 355 кбм деревини, що становить 58 відсотків.

Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду у 118 випадках на суму 490,5 тис.грн.

Всі інші невідшкодовані порушення, а саме 105 випадків були задокументовані та передані в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди.

Відділ охорони, захисту лісу та мисливського господарства

Львівського ОУЛМГ

Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину

   Рубрика: Без рубрики

На офіційному сайті державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Державного агентства лісових ресурсів України можна ознайомитись з реалізаційними цінами на деревину, які склалися за підсумками проведених аукціонних торгів www.ukrforest.com/austat.

1 ціни-квартали

2 ціни-області

3 ціни-лісгоспи

4 ціни-продукція

5 ціни - порода і тп

Також на Порталі аукціонних торгів за посиланням

https://auc.ukrforest.com

маєте можливість розглянути пропозиції та графік проведення додаткових аукціонів з реалізації необробленої деревини поточного кварталу і аукціонів, які заплановані на листопад-грудень 2019 року щодо реалізації деревини І кварталу 2020 року.

Портал аукц

Портал аукціонних торгів

Окрім того, діє Портал тендерних торгів

https://liac.aps-tender.com,

на якому можна ознайомитися з переліком товарів та послуг, які закуповують лісогосподарські підприємства.

Портал тендер

Портал тендерних торгів

Прес-служба Держлісагентства

Триває наповнення шару “Ліси” на публічній кадастровій карті України

   Рубрика: Без рубрики

Наприкінці вересня 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук поставив перед державними органами завдання об’єднаного функціонування державних кадастрів. За дорученням Державного агентства лісових ресурсів Українське державне проектне лісовпорядне виробниче об’єднання ВО «Укрдержліспроект» надало Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру наявну інформацію про державні лісогосподарські підприємства та установи природно-заповідного фонду, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Державний земельний кадастр містить інформацію про зареєстровані земельні ділянки лісогосподарського та іншого призначення, на яких зростають ліси.

Отже, при перегляді шару «Ліси» на

публічній кадастровій карті

можна отримати інформацію про: код підприємства, у господарюванні якого знаходиться ділянка; номер лісництва; назву лісництва; назву ділянки (лісового урочища).

Окрім загальної інформації про лісокористувачів, розміщення шару «Ліси» дозволяє також відстежувати помилки ведення кадастрів, виявляти інформацію щодо проблемних земельних ділянок, де наявні конфлікти щодо землекористування.

Таким чином, державні органи та громадськість отримали важливий інструмент контролю за станом використання земель лісового фонду України.

Наразі, передача інформації про ліси до державного земельного кадастру триває, відповідно, обговорюються питання періодичності її поновлення, виправлення помилок тощо.

Завдання інформаційної взаємодії державного лісового та земельного кадастрів зумовлює необхідність зміни підходів до ведення державного лісового кадастру, як до геоінформаційної системи. Держлісагентство вбачає потребу у внесенні змін до чинного Порядку ведення державного лісового кадастру та обліку лісів, які б враховували питання подальшої інтеграції кадастрів.

Прес-служба Держлісагентства

Проведення Національної інвентаризації лісів має бути закріплено законодавчо: у Парламенті зареєстровано відповідний законопроект

   Рубрика: Без рубрики

Народні депутати України зареєстрували проект Закону України

«Про внесення змін до Лісового кодексу України  щодо проведення національної інвентаризації лісів» (реєстр. № 2379).

Відповідні зміни до законодавства необхідні для того, щоб створити законодавчі умови впровадження в Україні Національної лісової інвентаризації як нової

системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі.

Завданнями законопроекту є

правове визначення поняття Національної інвентаризації лісів,

регулювання повноважень органів державної влади щодо її проведення.

Зазначимо, що в Україні державний облік лісів був проведений в 1996 та 2011 роках.

Наразі актуальної інформації про ліси України немає.

При цьому, процедура ведення державного лісового кадастру та обліку лісів

на основі узагальнення даних лісовпорядкування не дозволяє отримати статистично

достовірні оцінки показників.

Прийняття законопроекту запровадить правове регулювання

Національної інвентаризації лісів, розширить обсяг та поліпшить якість

даних про ліси, що забезпечить

необхідну інформаційну основу для формування стратегічних цілей та завдань

державної політики у сфері лісового господарства.

Зокрема, очікується, що завдяки проведенню Національної інвентаризації

лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів насаджень

(розрахункова похибка до ±3%) та визначені показники поточного приросту насаджень, необхідні для оцінки рівня інтенсивності лісокористування.

Серед інших потенційно важливих результатів – визначення площі самозаліснених

сільськогосподарських земель та уточнення звітності до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання

парникових газів лісами України тощо.

Також варто зазначити, що для проведення Національної інвентаризації лісів має передбачатися бюджетне фінансування.

Зокрема, обсяг бюджетних коштів, необхідний для проведення

Національної інвентаризації лісів, складає близько 9 млн грн щорічно.

Розрахунковий рівень необхідних витрат змінюватиметься від 7,7 млн грн до 12,6 млн грн в окремі роки, що обумовлено потребою придбання програмного забезпечення, приладів, обладнання та автомобільної техніки.

Прес-служба Держлісагентства