На обласному рівні відзначили кращі дослідницькі роботи учнівських лісництв

   Рубрика: Без рубрики

На Львівщині відбувся І-тур Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, присвяченого 30-річчю утворення України та 100-річчя з дня народження Бориса Михайловича Лук’янова, міністра лісового господарства України 1966-1979 рр.

За підсумками І-туру, який проходив на обласному рівні, відповідно до Положення затвердженого на засіданні Президії Товариства лісівників України обласною конкурсною комісією визначено переможців кращих робіт Львівської області:

  1. Дослідницька робота «Медоносні рослини лісових фітоценозів Червоноградського району Львівської області» – учнівське лісництво Соснівського ліцею №2, Червоноградського р-ну, Львівської обл. (1 місце обласного конкурсу);
  2. Дослідницька робота «Запобігання захворюванням смерекових лісів «ДП «Сколівське лісове господарство» та значення лісових ресурсів для життєдіяльності населення» – учнівське лісництво Труханівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівської ОТГ, Стрийського р-ну, Львівської обл. (2 місце обласного конкурсу);
  3. Дослідницька робота «Декоративні рослини Берлинського дендропарку ДП «Бродівське лісове господарство», учнівське лісництво Берлинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бродівської ОТГ, Золочівського р-ну, Львівської обл. (3 місце обласного конкурсу).

Переможців обласного конкурсу нагороджено Почесними грамотами та грошовими преміями, а також дані роботи надіслано для участі у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт.

Львівщина здобула перший досвід аукціонних торгів обробленими лісоматеріалами

   Рубрика: Без рубрики

З ініціативи Державного агентства лісових ресурсів та за підтримки ДП “Лісогосподарський інформаційно-аналітичний центр” були проведені аукціонні електронні торги обробленими лісоматеріалами – обрізними пиломатеріалами, виготовленими державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Торги проводились на площадці державного підприємства “Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр”.

Першим підприємством, яке виставило на продаж продукцію переробки деревини, було ДП “Жовківське ЛГ”. 23 квітня 2021 року відбулися аукціонні торги обрізними пиломатеріалами. На торги було виставлено три лоти загальним обсягом 81 кбм по 27 кбм кожен. У торгах мали можливість брати участь як українські фірми, так і закордонні. За результатами торгів один лот придбала українська фірма, а два лоти – іноземна.

Наступні торги відбулися 30 квітня 2021 року. На торги було виставлено два лоти (116 кбм ) обрізних пиломатеріалів ДП “Бродівське ЛГ” та один лот (30 кбм ) – ДП “Радехівське ЛМГ”.

На торги зареєструвалося 7 фірм – покупців: дві вітчизняні та п’ять закордонних. На кожен лот було по 2 – 3 претенденти. В результаті торгів на одному лоті ціна зросла на 44 %, на другому – на 6 %, на третьому – на 1 %.

Лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ продовжуватимуть практику продажу продукції переробки деревини через електронні аукціонні торги.

Запрошуємо покупців пилопродукції брати участь в аукціонних торгах. Слідкуйте за нашими новинами на сайті Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та оголошеннями про торги на сайтах бірж.

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Рятувальники Турківського РС ГУ ДСНС України у Львівській області спільно з лісовою охороною ДП «Турківський лісгосп», ДП «Боринський лісгосп», ДЛГП «Галсільліс» відпрацьовують алгоритм дій у випадку виявлення лісової пожежі.

   Рубрика: Без рубрики

28 квітня відбулися показові пожежно-тактичні навчання в яких прийняли участь рятувальники Турківського РС  ГУ ДСНС України  у Львівській області спільно з лісовою охороною ДП «Турківський лісгосп», ДП «Боринський лісгосп», ДЛГП «Галсільліс».

IMG_0249[1]

Метою даних навчань стало налагодження спільних дій усіх задіяних у випадку виникнення лісової пожежі.

Під час умовної пожежі до місця події першими прибувають працівники лісової охорони, які за допомогою ранцевих оприскувачів з гасіння сухої трави та підстилки лісу, а також трактор для оборювання та створення мінералізованих смуг для припинення розповсюдження вогню.

IMG_0268[1]

 

IMG_0274[1]

Керівником гасіння лісової пожежі призначається старша особа лісової  охорони, яка знає всю специфіку поведінки вогню в лісі. Засобів гасіння завжди бракує, тому до місця події додатково залучились рятувальники Турківського РС  ГУ ДСНС України  у Львівській області.

По прибуттю рятувальники встановлюють автомобіль на вододжерело та приступають до ліквідації пожежі ручними пожежними стволами, а також лафетним стволом із пожежного автомобіля.

Такі навчання є особливі, які забезпечують не тільки ефективне управління всіма силами ізасобами, але і оперативне інформування всіх служб цивільного захисту.

IMG_0277[1]

 

Прес – служба підприємства

28 квітня Всесвітній день охорони праці

   Рубрика: Без рубрики

В Україні День охорони праці відзначають щорічно 28 квітня. У 2021 році за рекомендацією Міжнародної організації праці Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі відзначається під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі (БЗР)».

Пандемія COVID-19 обумовила вибір теми Всесвітнього дня охорони праці і у 2021 році. Минулого року вірус зупинив життя цілої планети і внаслідок цього, звичайно, постраждали як роботодавці, так і працівники. Наслідки негативного впливу коронавірусної інфекції на сферу праці доводиться долати до цього часу.

Разом з кризою прийшло усвідомлення важливості зміцнення систем безпеки та здоров’я на роботі, включно зі службами безпеки та охорони здоров՚я, як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці – це нагода звернути увагу суспільства, суб’єктів господарювання та громадських організацій на проблеми збереження життя та здоров’я працівників, активізувати зусилля всіх учасників виробничого процесу щодо попередження нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, сприяти організації гідних і безпечних умов праці для працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

Уникаймо виробничих травм на робочому місці!

Відділ лісових ресурсів,

машин та технологій

Львівського ОУЛМГ

Благоустрій території ДП «Турківське ЛГ»

   Рубрика: Без рубрики

IMG_0245[1]

26 квітня працівники ДП «Турківське ЛГ» провели традиційне весняне прибирання території, прилеглої до контори лісгоспу. До прибирання долучились всі працівники лісгоспу. Взявши в руки мітли та граблі, щітки, кістки для фарбування приступили до впорядкування території.

IMG_0246[1]

Прибрали торішнє опале листя, побілили молодий сад, розчистили територію від гілок,підмели доріжки, провели облагородження території біля каплички та зібрали сміття.

IMG_0247[1]

По закінченню роботи з приємною втомою та настроєм за проведену на благо установи роботу, усі приступили до своїх прямих робочих обов’язків.

 

IMG_0244[1]Прес-служба ДП «Турківське ЛГ»

Мисливське господарство – важливий напрямок діяльності

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 23 квітня відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека.

Про стан ведення мисливського господарства користувачами  мисливських угідь в Львівській області доповідав головний мисливствознавець управління Василь Бурмас.

Загальна площа мисливських угідь Львівської області становить – 1млн 771тис га, що складає 81% території області і 4% угідь України. В області веденням мисливського господарства займаються 80 користувачів мисливських угідь на площі – 1млн 555тис.га.

У мисливському господарстві області працює 362 штатних працівників, з них 35 мисливствознавці та 233 єгеря та інженерно-технічні працівники. З початку цього року в області зареєстровано понад 50 тисяч мисливців, які отримали державні посвідчення мисливця.

За результатами обліку мисливської фауни станом на 2021 рік у області обліковано: зубрів – 114 особин; оленів плямистих – 45; лосів – 106; лань європ. – 98; оленів благородних – 1761; козулі – 16623; кабанів – 3189; зайців – 48358, вовків – 164, та ведмедів – 72 особини.

У лісах держпідприємств Львівського ОУЛМГ обліковано найчисельнішу в Україні субпопуляцію зубрів двох генетичних ліній загальною чисельністю 114 зубрів. Зокрема, в рівнинних лісах Малого Полісся – лінія Біловезьких зубрів (79 особин), в Карпатах – гірські зубри Біловезько-Кавказької лінії (35 особини).

Разом копитних звірів відповідно за роками обліковано 21936 – 22238 голів, що на 302 голови більше аніж у попередньому році.

Минулого сезону полювання, у області ліміт на копитні види звірів використано не повністю.

Також доповідачем проаналізовано затрати і надходження від ведення мисливсько-господарської діяльності. Найменше у розвиток мисливського господарства вкладає ДП «Бродівський лісгосп» серед підприємств Львівського ОУЛМГ.

За результатами розгляду питання керівникам підприємств наголошено на необхідності забезпечення ефективної охорони державного мисливського фонду від браконьєрства та хижаків, збільшенні вкладень у ведення мисливського господарства, посиленні біотехнії та раціональному використанні ресурсів державного мисливського фонду.

У питаннях різного Анатолій Дейнека поінформував колегію про використання геоінформаційних технологій у веденні лісового господарювання, дане питання розглядалось напередодні на колегії Державного агентства лісових ресурсів України. Зокрема, мова йшла про створення цифрового порталу “Геопорталу”, де всі матеріали лісовпорядкування, відводів та інші будуть переведені в цифровий формат, що вимагатиме також  відповідних знань комп’ютерного та програмного забезпечення фахівцями лісового господарства.

Окрім того, на  колегії звернуто увагу на створенні відомчого угрупування сил і засобів для ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій та проведенні навчань по методах та способах гасіння лісових пожеж. Також керівникам підприємств доручено забезпечити належне облаштування мінералізованих смуг вздовж автодоріг та по межі з населеними пунктами.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.

Міжвідомча нарада з охорони лісів: незаконні рубки на Львівщині зменшились вдвічі

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 23 квітня, у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства на виконання наказу Держлісагентства України від 16.03.2021 року №171 відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів.

У нараді взяли участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Бучко Ю.Б., представники Головного управління Національної поліції у Львівській області, Прокуратури Львівської області, Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, Державної екологічної інспекції у Львівській області, голова Львівської обласної організації профспілки Максимець В.Й., представники Громадської ради при Львівському ОУЛМГ та директори державних лісогосподарських підприємств.

Перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Я.П. ознайомив присутніх зі станом охорони лісів від незаконних рубок по управлінні та відмітив позитивну тенденцію щодо зменшення обсягу незаконних рубок в державному лісовому фонді. Так, з 2016 по 2020 рік обсяг незаконних рубок у державному лісовому фонді зменшився  з 3268 м3 до 1358 м3, тобто більше як у два рази.

Також було наголошено на посиленні контролю за проходженням справ, пов’язаних з порушенням у сфері охорони лісових ресурсів у правоохоронних органах та судах, випадках самовільного зайняття земельних ділянок лісогосподарського призначення, забезпеченні рейдових груп транспортом з підвищеною прохідністю, засобами спеціального захисту та засобами зв’язку.

З метою забезпечення охорони лісів,  раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області підписані «Спільні  заходи щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів»,  якими передбачено проведення спільної рейдової роботи, впорядкування лісопильних об’єктів та системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства.

Учасники наради прийшли до спільного висновку, що ефективність роботи з охорони лісів збільшується при тісній співпраці державної лісової охорони з правоохоронними та природоохоронними органами, громадськими організаціями, залученням до цієї роботи органів місцевого самоврядування.

Зокрема, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Бучко Ю.Б. наголосив на важливості проведення профілактичної роботи з питань охорони лісів в районах області з представниками місцевих органів влади, правоохоронними та природоохоронними службами. Також підняв питання щодо необхідності врегулювання проблемних питань щодо обліку земель лісогосподарського призначення.

За підсумками наради начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. подякував учасникам наради представникам Львівської обласної державної адміністрації та правоохоронним органам за спільну роботу щодо охорони лісів. Доручив директорам державних лісогосподарських підприємств провести аналогічні міжвідомчі наради в районах області, з метою налагодження комунікації задля попередження і мінімізації випадків незаконних рубок в державному лісовому фонді та забезпечити належну охорону лісів від лісопорушень.

Підсумки роботи ДП «Турківський лісгосп» за перший квартал 2021 року

   Рубрика: Без рубрики

1

Підбиваючи підсумки роботи підприємства за І – ий квартал 2021 року підприємство заготовило 5,2 тис. м. куб. деревини, в тому числі від рубок головного користування 1,3 тис. м. куб. З них реалізувати вдалося 4,8 тис. м. куб. Заготовлена лісопродукція реалізується споживачам на внутрішній ринок через аукціонні торги, для забезпечення потреб місцевого населення, а також для переробки на власних виробничих потужностях.

Перероблено деревини на власних виробничих потужностях 0,7 тис. кбм., обсяг виробленої продукції переробки становить 1026,1 тис. грн. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склав 7222,0 тис. грн. в т.ч. на внутрішній ринок – 5918,0 тис. грн., експорт (пиломатеріали) – 1304,0 тис. грн.
На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.

В 2021 році відбулись суттєві зміни на ринку деревини, що привело до збільшення попиту та ціни на лісопродукцію. Відповідно це позитивно вплинуло і на фінансовий стан підприємства.

На постійному контролі перебуває питання охорони та захисту лісу. За І – ий квартал 2021 року зафіксовано 2 випадки самовільної рубки лісу загальною кубомасою 1 м3 сумою збитків 15,3 тис. грн., які  направлено в Турківське відділення поліції для притягнення до відповідальності винних осіб.

Середньомісячна заробітна плата по підприємству становить 8180,8 грн.

До державного та місцевих бюджетів у першому кварталі ДП “Турківський лісгосп” сплатив 1532,0 тис. грн., а єдиного соціального внеску – 365,0 тис. грн.

Податок за лісові землі, який надходить в місцевий бюджет становить 99,0 тис. грн. Рентної плати за використання лісових ресурсів сплачено 297,0 тис. грн., в тому числі до державного бюджету – 211,0 тис. грн., в місцевий бюджет – 86,0 тис. грн.

В роботі лісгоспу діють принципи відкритості, що базуються на відкритому доступі до всієї публічної інформації, яка стосується фінансово – господарської діяльності підприємства.

Вся фінансово-господарська діяльність підприємства висвітлюється, як на офіційному сайті підприємства http://turka-forestry.org, так і в різних засобах масової інформації. В друкованих виданнях опубліковано 1 статтю на пожежну тематику, проведено 1 виступ на радіомовленні, на веб – сайті підприємства розміщено 87 статтей, в інших інтернет – ресурсах 12 інформацій.  Всі лісогосподарські заходи, що проводяться підприємством, лісівники обговорюють з місцевими громадами.

Прес-служба підприємства

Війна браконьєрам

   Рубрика: Без рубрики

21.03.2021 року на території мисливських угідь «Ведмежа» було затримано 1-го порушника правил полювання, який був  притягнутий до адміністративної відповідальності на суму 1020 грн.

 

Прес-служба підприємства

Основні підсумки виробничої діяльності

   Рубрика: Без рубрики

За результатами виробничої діяльності лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за перший квартал 2021 року підводяться підсумки.

Підприємствами від усіх видів рубок заготовлено 191,9 тис. кбм деревини, що на 6,1 % менше відповідного періоду 2020 р. В силу об’єктивних обставин, що склалися, спостерігається тенденція зменшення обсягів лісозаготівель (слайд 1). Від рубок головного користування заготовлено 103,0 тис. кбм деревини, що також на 7,5 тис. кбм (6,8%) відповідного періоду минулого року.

Для потреб деревинообробного комплексу поставлено 158,7 тис. кбм необробленої деревини, що на 3,6 тис. кбм (2,3%) більше, ніж у першому кварталі 2020 р. (слайд 2).

На власних цехах переробки держлісгоспів перероблено 38,7тис. кбм деревини, що на 3,4 тис. кбм (8,0%) менше відповідного періоду минулого року.

Напрямки використання деревини лісогосподарськими підприємствами обласного управління на слайді 3.

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ