З Днем працівника лісу!

   Рубрика: Без рубрики

Вітання від Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з нагоди професійного свята

   Рубрика: Без рубрики

“ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ”: Тут починається ліс! (відеосюжет)

   Рубрика: Без рубрики

Тут починається ліс! На Львівщині відкрили перший в Україні інноваційний лісорозсадницький комплекс.

Детальніше у відеосюжеті ОЧІ. НОВИНИ. ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ на 03:57 хв.

Запрошуємо до перегляду!

 

https://www.youtube.com/watch?v=nv_CYq5_crw

Інноваційний лісорозсадницький комплекс запрацював на Львівщині!

   Рубрика: Без рубрики

На базі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» у Брюховичах функціонує інноваційний лісорозсадницький комплекс з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Сьогодні, 16 вересня відбулося його урочисте відкриття.

Розпочали захід начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека та директор ДП «Львівський ЛСНЦ» Федір Пелиньо, які розповіли  присутнім про зародження і реалізацію ідеї створення на Львівщині першого в Україні інноваційного лісового селекційно-насіннєвого центру та ознайомили із впровадженням сучасних технологій вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою для відновлення лісів і лісорозведення.

З вітальними словами виступили Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський, перший заступник голови Держлісагентства України Віталій Пунь, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод, міський голова м. Львова Андрій Садовий.

До вітальних промов приєдналися представник швецької компанії ВСС АВ Евальдас Блазевічус та генеральний підрядник, директор компанії ХО-СА-РО Володимир Хома.

Участь у заході також взяли народні депутати України, депутати Львівської обласної ради, науковці та представники громадськості.

Інноваційний лісовий розсадник оснащений найсучаснішим обладнанням на основі технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

Гості заходу мали нагоду на власні очі побачити усі можливості інноваційного лісорозсадницького комплексу та переконатися у його високій технологічності.

Основна перевага садивного матеріалу із закритою кореневою системою  полягає у можливості висаджування таких сіянців впродовж усього вегетаційного періоду та формуванні стійких здорових та продуктивних лісових насаджень, що особливо актуально в умовах змін клімату.

У збудованому за сучасною технологією лісорозсаднику будуть вирощуватися сіянці біотично стійких, високопродуктивних  лісових порід  для відновлення лісів Карпат та рівнинної частини: ялиця біла, бук лісовий, сосна звичайна, дуб звичайний, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші.

Реалізація проєкту з побудови нового інноваціного лісорозсадницького комплексу на Львівщині є результатом співпраці лісівників з Львівською обласною державною адміністрацією і Львівською обласною радою та підтримки Державного агентства лісових ресурсів України і Міндовкілля України.

Кошторисна вартість проекту складає 89,0 млн грн, в тому числі кошти на закупівлю обладнання та устаткування  – 48,5 млн грн. Проект реалізовано за рахунок фінансової підтримки: державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ – 41,1 млн грн, обласного бюджету Львівської області – 36,4 млн грн та Львівської об’єднаної територіальної громади – 11,5 млн грн.

За один рік вирощується 3,5 млн сіянців із закритою кореневою системою.

В перспективі з використанням наявних теплиць на підприємствах Львівського ОУЛМГ та розширенні тепличного комплексу і полів дорощування у ДП «Львівський ЛСНЦ»  проект дасть змогу додатково отримати 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн шт. із покращеною кореневою системою.

Сумарна кількість вирощеного садивного матеріалу становитиме близько 15 млн сіянців із закритою та покращеною кореневою системою.

Зазначимо, що державне підприємство «Львівський лісовий селекційно – насіннєвий центр» функціонує в структурі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України та застосовує сучасні технології в лісовому насінництві.

На цьому підприємстві організована переробка та зберігання лісового насіння основних лісоутворюючих порід Львівщини, а також реалізовано проєкт побудови інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Послугами Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру користуються не тільки підприємства Львівського ОУЛМГ, а також Волинського, Рівненського, Івано-Франківського, Житомирського, Хмельницького обласних управлінь лісового та мисливського господарства, підприємства ОКСЛГП «Галсільліс», лісогосподарські підприємства, які перебувають в підпорядкуванні Міністерства оборони України.

Лісівники Львівщини на ХХ Міжнародному економічному форумі

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні у Львові на стадіоні «Арена Львів» відкрився XX ювілейний міжнародний економічний форум. 

У рамках форуму відбувається виставка підприємств – виробників Львівщини, де на стенді Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства представлено продукцію для лісовирощування  державних лісогосподарських підприємства обласного управління.

У рамках міжнародного економічного форуму на базі ДП “Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр” відбудеться відкриття першого в Україні інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу  із закритою кореневою системою.

Лісівники поповнюють бюджети громад

   Рубрика: Без рубрики

Бюджети громад Львівської області різних рівнів отримують доходи, джерелом яких є податки.  Податки сплачуються, як лісогосподарськими підприємствами, так й національними парками та Львівським ОУЛМГ. За 8 місяців 2021 року державними лісогосподарськими підприємствами Львівської області, національними парками, Львівським ОУЛМГ  до бюджетів усіх рівнів сплачено 328,2 млн. гривень податків та зборів.

До державного бюджету сплачено 167,4 млн. грн., до місцевих бюджетів ( ОТГ) сплачено 95,9 млн. грн, Єдиного соціального внеску сплачено 64,9 млн. грн.

Найбільше сплачено:

  • податку на додану вартість (ПДВ) 123,1 млн. гривень
  • рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 58,9 млн. грн., з них до місцевих бюджетів сплачено 28,5 млн. грн.
  • податку з доходів фізичних осіб 58,8 млн. грн до місцевих бюджетів

Найбільшими платниками податків є:

  • ДП «Бродівське ЛГ» –  57,0 млн.грн.
  • ДП «Дрогобицьке ЛГ» – 39,4 млн.грн.
  • ДП «Стрийське ЛГ» – 28,6 млн.грн.
  • ДП «Рава-Руське ЛГ» – 23,0 млн.грн
  • ДП «Радехівське ЛГ» – 20,5 млн.грн.
  • ДП «Жовківське ЛГ» – 20,3 млн. грн.

Всеукраїнський семінар служб управління персоналом

   Рубрика: Без рубрики

06-10 вересня 2021 року в м. Брюховичі на базі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України пройшов Всеукраїнський семінар служб управління персоналом територіальних органів, підприємств, установ та організацій безпосереднього підпорядкування Держлісагентства України з правових аспектів управління персоналом у лісовому господарстві.

Основною метою проведення семінару  був обмін досвідом та підвищення кваліфікації учасників.

Відкриття семінару відбулося під головуванням Анатолія Дейнеки – начальника Львівського ОУЛМГ, Алли Святецької – начальника відділу з персоналу Держлісагенства та Олександра Сушинського – директора Львівського регіонального  інституту державного управління.

В ході семінару учасники прослухали лекції з питань сучасних методів управління персоналом в органах публічної влади, нормативно-правового забезпечення реалізації Закону України «Про державну службу», зміни в законодавстві щодо документоведення в управлінській діяльності, запобігання проявам корупції в органах публічної влади, порядку організації та ведення  військового обліку, культури ділового мовлення.

Основними спікерами були : Андрій Ліпенцев – к.е.н., доцент, заступник директора Львівського регіонального  інституту державного управління; Валентина Бундз – начальник відділу підвищення кваліфікації Львівського регіонального  інституту державного управління; Надія Калашник – професор ЛРІДУ; Мар’яна Вовжиняк – викладач ЛРІДУ.

Учасники семінару мали змогу в режимі zoom-конференції поспілкуватися з Головою Державного агентства лісових ресурсів України  – Юрієм Болоховцем.

Насиченою була також екскурсійна програма. Зокрема, слухачі побували у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі, де ознайомилися із роботою інноваційного лісорозсадного комплексу з вирощування садового матеріалу із закритою кореневою системою. Цікавим і корисним було відвідування Національного лісотехнічного університету України та спілкування з ректором університету Володимиром Загорським, проректорами та директорами інститутів. Незабутніми були екскурсії Львовом та Жовквою.

За результатами семінару учасники отримали сертифікати  про підвищення кваліфікації.

Друга лісовпорядна нарада з розгляду основних положень проекту організації та розвитку лісового господарства

   Рубрика: Без рубрики

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася друга лісовпорядна нарада щодо розгляду основних положень проєкту організації та розвитку лісового господарства ДП «Буське лісове господарство».

Участь у нараді взяли перший заступник начальника управління –  головний лісничий ЛОУЛМГ Целень Я.П., начальник відділу лісового господарства управління В.А. Арманаш, головний спеціаліст лісового господарства ЛОУЛМГ Репех В.П., начальник відділу біоресурсів та заповідної справи Управління екології та природних ресурсів Львівської  ОДА Шемелинець І.Л., головний інженер Львівської державної лісовпорядної експедиції Піпа Р.С. , начальник лісовпорядної партії Сілецький О.М., директор ДП «Буський лісгосп» Яворський М.В., головний лісничий підприємства Барак І.М., також староста Полоничного старостинського округу Добротвірської ОТГ Ваврук І.В., староста Яблунівського старостинського округу Буської ОТГ Романюк Н.І., голова Красненської ОТГ Фурда Р.Я. та представники громадськості.

У ході наради фахівці відзначили, що ведення лісового господарства у ДП «Буський лісгосп» здійснюється згідно з проектом лісовпорядкування, що забезпечило безперервне та раціональне використання лісових ресурсів, своєчасне та якісне проведення лісовідновних заходів на зрубах та інших не вкритих лісовою рослинністю землях шляхом створення лісових культур.

У лісгоспі на належному рівні здійснюється охорона і захист лісів, про що свідчить відсутність пожеж та масових вогнищ хвороб і шкідників лісу, покращення санітарного стану насаджень за рахунок системного виконання санітарно-оздоровчих заходів, рубок догляду й інших рубок пов’язаних з веденням лісового господарства.

Представники управління екології та природних ресурсів зауважили про важливість розширення територій природно-заповідного фонду, що сприятиме збереженню біологічного різноманіття, а також підвищенню рекреаційної привабливості регіону.

За результатами обговорення затверджено основні положення і заходи проектів організації та розвитку ДП « Буський лісгосп».

Нагадаємо, лісовпорядкування, як комплекс заходів з організації ефективного ведення лісового господарства, є обов’язковим для всіх лісів України та ведеться державними лісовпорядними організаціями за єдиною системою. Матеріали лісовпорядкування мають містити якісну та кількісну характеристику кожної лісової ділянки, комплексну оцінку ведення лісового господарства. Зазначена інформація є основою для розроблення на засадах сталого розвитку проекту організації та розвитку лісового господарства відповідного об’єкта лісовпорядкування.

Змагаються лісівники Львівщини

   Рубрика: Без рубрики

З метою популяризації та активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи на державних підприємствах лісового господарства Львівщини, 28 серпня 2021 року, під егідою обласного управління лісового та мисливського господарства та обласної організації галузевої профспілки відбувся турнір з волейболу між командами лісівників, присвячений святкуванню Дня працівника лісу.
Захід проводився на базі спортивних майданчиків ліцею в с. Козьова Стрийського району за підтримки керівництва місцевої територіальної громади та дирекції ліцею.
«Родзинкою» турніру стала волейбольна команда змішаного типу новоствореної установи – Національного природного парку «Бойківщина», в складі якої були і чоловіки, і жінки. Тобто, гендерна політика – в дії!.
Приємно констатувати, що директор Національного природного парку «Сколівські Бескиди» Приндак В.П. та директор державного підприємства «Сколівське лісове господарство» Бойко О.З. особисто взяли участь у виступах своїх команд.
Також слід відмітити, що особливу увагу спортивній роботі в трудовому колективі лісгоспу приділяє саме директор Остап Зіновійович Бойко, який проводить постійні тренування з волейбольною командою, а також є головою Сколівської районної федерації волейболу. Тому і результат відповідний – зайняте державним підприємством «Сколівське лісове господарство» перше місце в турнірі. Друге почесне місце виборола команда державного підприємства «Бродівське лісове господарство», яку представляв головний інженер Серватович М. В., третє – команда державного підприємства «Старосамбірське лісомисливське господарство».
Команди – переможниці, за зайняті призові місця, були нагороджені кубками, дипломами та грошовими винагородами.

Підсумки господарської діяльності за 7 місяців 2021 року

   Рубрика: Без рубрики

Згідно даних електронного обліку деревини лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ за 7 місяців 2021 року було заготовлено 492,8 тис. кбм лісопродукції з неї по головному користуванні 277,3 тис. кбм (56 %) та рубках догляду 215,5 тис.кбм (44 %).

Реалізовано лісопродукції на внутрішній ринок 416 тис. кбм на суму 604,96  млн.грн. Уся необроблена деревина та пилопродукція виставляються для реалізації на електронні аукціонні торги.

На власну переробку направлено 92,4 тис. кбм в основному низькоякісної деревини.

Виготовлено та поставлено для потреб споживачів таку продукцію: заготовки пиляні  – 5224 кбм на суму 3461701 грн., пиломатеріали необрізні – 3383,4 кбм на суму 12670184,4 грн., пиломатеріали обрізні – 17910,3 кбм на суму 81346588,3 грн., заготовки для європіддонів – 13311,3 кбм на суму 4845368 грн., шпала – 1445,4 кбм на суму 6161432 грн.,  дрова колоті – 3019 кбм  на суму 4159944 грн.,  піддони  –  7833 шт. на суму 956646 грн.,  тріска – 12737 кбм на суму 24144814 грн.

Кількість працюючих зайнятих  переробкою деревини склала за звітний період 402  чол.

Лісогосподарські підприємства обласного управління постійно проводять свою діяльність в напрямку забезпечення сировиною українських деревообробників.

Відділ лісових ресурсів,  машин

та технологій Львівського ОУЛМГ