На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 23 травня, у смт Олександрівка, на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочало свою роботу розширене засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України.

У засіданні бере участь Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

Головує на засіданні колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, який зазначив, що одним з пріоритетних завдань ведення лісового господарства на Кіровоградщині є збільшення площі лісів. Незважаючи на непросту ситуацію і потребу нересурсних областей у фінансовій допомозі, зусилля лісівників мають бути направлені на забезпечення сталого розвитку лісового господарства, забезпечення належного створення нових лісів та збереження біорізноманіття.

Під час колегії Держлісагентства спеціалісти лісового та мисливського господарства, та їхні колеги-науковці з усіх регіонів України розглядають питання дотримання нормативно-правових актів з ведення лісового господарства при здійсненні рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів у Кіровоградському ОУЛМГ і Київському та по м. Києву обласному управлінню лісового та мисливського господарства.

У порядку денному обговорюватимуться підсумки виконання тематичного плану наукових досліджень на 2015-19 рр. та тематичне наповнення плану на наступний період.

Також буде розглянуто стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Київській, Рівненській та Чернівецькій областях. Розглядатимуться пропозиції щодо розроблення Комплексної програми розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу.

Прес-служба Держлісагентства

На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі

   Рубрика: Без рубрики

У смт Олександрівці на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства проходить засідання розширеної виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.

Головуючий на засіданні заступник Голови ДАЛРУ Володимир Бондар звернув увагу на підтримку лісового господарства керівництвом області та місцевою владою.

Окрім того, він підкреслив, що у всіх лісогосподарських підприємствах України повинні приділяти увагу і надавати допомогу сім’ям загиблих лісівників – учасників АТО. «Приємно, що зараз у лісгоспах створюють пам’ятні дошки та висаджують ліс на честь наших героїв, а також допомагають сім’ям. Відповідальність за ці родини на наших з вами плечах», – звернувся до учасників засідання В. Бондар.

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко зазначив, що, незважаючи на незначний відсоток лісистості області, лісівники дбають про її збільшення і в цьому їм активно допомагають жителі регіону. Голова ОДА наголосив на соціальній значущості роботи лісогосподарських підприємств області та відчутних надходженнях до бюджетів Кіровоградщини, які становлять 115 млн. гривень за 2018 рік.

Сергій Кузьменко вручив начальнику Кіровоградського ОУЛМГ Наталії Ревенко нагрудний знак до почесного звання «Заслужений лісівник України».

Питання дотримання нормативно-правових актів з ведення лісового господарства при здійсненні рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів висвітлили у своїх виступах начальник Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко й начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко.

Наталія Ревенко дала коротку характеристику стану розвитку лісового господарства області та інформувала про фінансово-господарські показники діяльності державних лісогосподарських підприємств. Керівник зазначила, що Кіровоградщина не є лісоресурсною і заготівля деревини в порівнянні із сусідніми областями лісостепової зони є в рази меншою. В останні роки в області значно зменшились обсяги суцільно-санітарних  рубок – з 400 га в 2017 році до 50 в 2019-му, – підкреслила Н. Ревенко. Вона зауважила, що відповідно до вимог сьогодення при проведенні базового лісовпорядкування 2019/20 рр. лісівники переходитимуть на вибіркову та поступову систему рубок. «Шляхами вирішення проблемних питань є внесення змін до окремих законів України та законодавчих актів, які, зокрема, стосуються природо-заповідного фонду, тваринного світу та використання коштів, передбачених у держбюджеті для фінансування лісогосподарських заходів, охорони та захисту лісів, створення захисних лісових насаджень і полезахисних смуг», – наголосила Наталія Ревенко.

У своєму виступі начальник Київського та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства Олексій Бойко підкреслив, що нормативно-правові акти не повинні обмежувати фахівців при проведенні заходів з поліпшення якісного складу лісів, направлених на їх оздоровлення та посилення захисних властивостей. За його словами, нормативно-правовими актами не доцільно обмежувати термін повторюваності та площу першого прийому поступової рубки, які залежать від наявності необхідної кількості життєздатного підросту, а також у виділах площею до трьох гектарів. Такі рубки проектувати взагалі не варто, зауважив О. Бойко. Крім того, для здійснення лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, необхідно розглянути можливість впровадження нових видів рубок – за цільовим діаметром та рубок простору (як альтернативу прохідним рубкам).

Про основні підсумки виконання тематичного плану наукових досліджень на 2015-19 рр. та тематичне наповнення плану на наступний період інформувала завідувач сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю ДАЛРУ Любов Полякова.

У доповіді начальника управління мисливського господарства та полювання ДАЛРУ Івана Шеремета проаналізовано стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Київській, Рівненській та Чернівецькій областях.

Учасники колегії заслухали пропозиції першого віце-президента Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь Віктора Червоного щодо розроблення Комплексної програми розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу.

За результатами обговорення колегією прийнято низку рішень. Вони стосуються, зокрема, забезпечення:

– виконання заходів з формування і оздоровлення лісів із врахуванням обсягів, визначених лісовпорядкуванням та стану деревостанів;

– посилення контролю за дотриманням вимог законодавства при призначенні, отриманні дозволів та здійсненні заходів з формування та оздоровлення лісів;

– збільшення в установленому порядку застосування вибіркових і поступових систем рубок;

– своєчасного виконання підготовчих робіт до рубки та заходів із сприяння природному поновленню з метою повного освоєння розрахункових лісосік по вибіркових і поступових системах рубок головного користування;

– проведення користувачами мисливських угідь комплексу біотехнічних заходів для збільшення чисельності мисливських тварин до науково обґрунтованих норм.

Прес-служба Держлісагентства

У Держлісагентстві відбулася нарада з асоціаціями деревообробних підприємств

   Рубрика: Без рубрики

Сторони зазначили, що для врегулювання ситуації необхідно об’єднати зусилля та вжити комплекс заходів. Зокрема, обговорювалася необхідність зняття податкового навантаження на лісогосподарські підприємства.

«Ціна на деревину формується, виходячи з багатьох чинників. Це і видатки на заготівлю деревини, рентна плата, яка з цього року зросла на 50%. Окрім того, лісгоспи мають сплачувати всі необхідні податки до бюджетів різних рівнів. Ще й додався новий податок на лісові землі. Також потрібно проводити базове лісовпорядкування. Враховувати потрібно і виплату заробітної плати працівникам. Всі ці чинники впливають на формування ціни на деревину. А державні підприємства не можуть працювати збитково. І я розумію, що виникають потім проблеми і в деревообробних підприємств, адже це взаємопов’язані галузі. Тому потрібно спільно працювати, щоб нас почули і виправили ситуацію», – зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Окрім того, сторони обговорили питання постачання деревини на деревообробні підприємства від різних продавців.

DSC_0675

Сторони дійшли згоди щодо необхідності збільшення кількості лісогосподарських підприємств, які підтвердили відповідність ведення лісового господарства принципам та критеріям Лісової опікунської ради (FSC-сертифікація). Адже сертифікати FSC підтверджують легальність та законність всього ланцюга – від заготівлі деревини до її реалізації. FSC-сертифікат є своєрідним знаком якості, та необхідний як продавцямсировини, так і  виробникам продукції з неї.

За результатами наради сторони домовилися продовжити діалог та напрацьовувати шляхи вирішення проблемних питань.

Прес-служба Держлісагентства

БЕЗПЕКА І ГІГІЄНА ПРАЦІ – ПРІОРИТЕТ У ЛІСОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ

   Рубрика: Без рубрики

У травні місяці 2019 року організовано ряд заходів з безпеки і гігієни праці у лісовому господарстві, в яких активну участь взяли представники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

6-10 травня 2019 року в м. Женева, Швейцарія відбулася секторальна зустріч «Сприяння гідній праці, безпеці та охороні здоров’я в лісовому господарстві» в рамках заходів до 100-річчя Міжнародній організації праці. В  урядовій делегації від України як однієї з держав-членів МОП взяв участь головний спеціаліст Львівського ОУЛМГ В.Степанишин.

На засідання, де обговорювалися найактуальніші питання охорони та безпеки праці сьогодення, були запрошені представники понад 30 урядів зацікавлених держав-членів МОП, а також роботодавців, робітників, міжнародних інституцій в галузі лісового господарства та ряд інших фахівців з питань безпеки праці.

Акцент цієї зустрічі зроблено на виконання конвенцій та директив МОП з безпеки та гігієни праці, зокрема, виклики, можливості і нові тенденції забезпечення гідної та сталої роботи у лісовому секторі, нові кращі практики охорони праці у лісовому секторі, ефективність тристороннього соціального діалогу, стратегії, програми, інструменти та дії для сприяння достойній роботі й охороні праці в лісовому секторі.

Плідними і продуктивними були міжурядові зустрічі та дискусії, які відбулися між пленарними засіданнями, на яких українську делегацію найбільш цікавили існуючі міжнародні стандарти праці, розвиток навичок та можливостей навчання для покращення системи охорони праці на підприємствах, заходи, спрямовані на вирішення проблем, пов’язаних з безпекою і гігієною праці у секторі лісового господарства.

Підсумком цієї зустрічі стало напрацювання пропозицій та рекомендацій щодо зміни та оновлення Кодексу безпеки та гігієни праці МОП.

13-15 травня 2019 року в м. Київ відбулася перша Міжнародна конференція «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві». Це перша подія такого рівня в лісовій галузі країни, до участі в якій залучили провідних експертів з України та Європи.

 Делегацію підприємств Львівського ОУЛМГ кількістю 18 осіб очолював заступник начальника управління Ю. Громяк.

Відкриваючи цей форум, Голова Державної служби України з питань праці Р. Чернега та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України В. Бондар відмітили, що питання безпеки праці лісівників були, є і завжди будуть пріоритетними в лісовій галузі, та підтвердили, що стан охорони праці на державних лісогосподарських підприємствах значно покращився. Впроваджено ризикоорієнтовний підхід в системі управління охороною праці – і це дало свій результат. У 2018 році рівень виробничого травматизму зменшився в 1,5 рази, а за перші 4 місяці цього року, вперше за всю історію галузі, не зареєстровано жодного нещасного випадку зі смертельним наслідком. Перші особи Держпраці та Держлісагентства подякували один одному за спільну роботу і допомогу в організації заходів та  наголосили, що ми робимо спільну роботу, надзвичайно важливу – рятуємо життя та здоров’я наших працівників.

На конференції виступили міжнародні експерти в галузі охорони та безпеки праці. Менеджер проекту Міжнародної організації праці Антоніу Сантуш розповів про світові та європейські галузеві стандарти з безпеки та гігієни праці в лісовому господарстві і методики управління професійними ризиками в рамках законодавства ЄС та міжнародних трудових норм. Присутніх було ознайомлено з методикою оцінки ризиків від компанії MIDOT (Ізраїль), сертифікацією систем менеджменту гігієни та безпеки праці підприємств лісового господарства згідно з вимогами ISJ45001 «Бюро Верітас Україна» тощо.

Також було представлено нові лісозаготівельні  машини, що працюють за методом сортиментної заготівлі лісу компанії Ponsse (Фінляндія), та інновації засобів індивідуального захисту для працівників лісової галузі.

Велику увагу було приділено питанням нормативних нововведень з безпеки праці, практичним інструментам підвищення ефективності та оптимізації роботи служби охорони праці, відпрацюванню питань щодо аудиту безпеки праці та ідентифікації ризиків, які за участю міжнародних експертів було проведено на практичних заняттях у ДП “Макарівський лісгосп” та ДП “Іванківський лісгосп”.

Окрім того, під час конференції було відзначено  державне підприємство «Бродівське лісове господарство» Львівського ОУЛМГ за зайняте 2 місце у огляді-конкурсі «Краще підприємство галузі в сфері безпеки та гігієни праці».

На завершення конференції головний редактор  журналу «Охорона праці» Д. Матвійчук побажав присутнім безпечної та плідної праці, впровадження у своїх колективах нових засад виявлення небезпек і управління професійними ризиками та щасливо повернутися до власних домівок.

Відділ лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ

Результати роботи рейдових бригад

   Рубрика: Без рубрики

Результати роботи рейдових бригад по виявленню всіх видів лісопорушень в ДП «Турківський лісгосп»

З початку травня 2019 року проводяться  рейди лісовою охороною Вовченського лісництва і виявлено та складено два протоколи про лісопорушення масою 5,79м3 сумою завданих збитків 22922грн.

Лісопорушниками стали жителі села Вовче Турківського району, які вчининили самовільну рубку в кварталі 19 виділі 38 Вовченського лісництва на території Шандровецької сільської ради. Даних осіб застали на місці вчинення лісопорушення при зрізуванні дров’яної деревини  працівники лісової охорони Вовченського лісництва. Лісопорушники  на повідомлення з’явитися в ДП «Турківський лісгосп» не прибули, підготовлені матеріали передані в Турківське відділення поліції Самбірського відділу поліції, для вжиття заходів та притягнення до відповідальності.

 

 

Провідний інженер охорони та захисту лісу

ДП «Турківський  лісгосп»                                                                  М.М. Рябінець

Публічна дискусія про охорону лісів

   Рубрика: Без рубрики

На виконання Протоколу апаратної наради голови Львівської облдержадміністрації від 15.04.2019 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 16.05.2019 року, відбулася публічна дискусія щодо стану охорони лісів від незаконних рубок. У дискусії взяли участь представники ГУ НП у Львівській області, Прокуратури Львівської області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області, ОКСЛГП «Галсільліс», члени громадської ради при Львівському ОУЛМГ, громадські активісти та директори лісогосподарських підприємств.

         Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека А.М. ознайомив присутніх зі станом охорони лісів від незаконних рубок по управлінню. За І квартал 2019 року обсяг незаконних рубок знизився на 232 куб. м (50%) порівняно  з І кварталом 2018 року та склав 230 куб.м. Сума заподіяної шкоди – 1552,1 тис. грн, відшкодовано – 126,8 тис. грн, завданої шкоди або 8,2 %. За період з 2016 до 2018 року обсяги незаконних рубок зменшилися на більше ніж  2,0 тис. м3.

         У І кварталі лісогосподарськими підприємствами управління зафіксовано 24 випадки про незаконну рубку загальною кубомасою 176 м3 деревини на суму 1212,8 тис. грн. скеровано у  райвідділи поліції та прокуратури для розслідування і притягнення винних до відповідальності.         Всі випадки незаконних рубок виявлені державною лісовою охороною.

         За неналежну охорону лісу від незаконних рубок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 посадових осіб лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ (4 майстри лісу та 1 лісничий).

З метою забезпечення охорони лісів,  раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області реалізуються «Спільні  заходи щодо боротьби з незаконними рубками і попередження нелегального використання деревини».  Окрім того, цього року  Львівським ОУЛМГ розроблено «Заходи з підвищення ефективності охорони лісів від лісопорушень та проведення роботи з моніторингу діяльності лісопильних об’єктів».

  Цими заходами передбачено проведення спільних рейдів з охорони лісів від незаконних рубок та інших лісопорушень, оперативного їх розслідування з метою притягнення порушників до відповідальності  і відшкодування нанесених державі збитків.

У ході дискусії визнано, що робота з охорони лісів стає ефективнішою за умови тісної співпраці з правоохоронними, природоохоронними органами та громадськими організаціями, а також використання лісогосподарськими підприємствами фотопасток, системної роботи із засобами масової інформації щодо висвітлення питань дотримання вимог лісового законодавства, відповідальності за скоєні лісопорушення та здійснення заходів, що проводяться державними лісогосподарськими підприємствами з охорони лісів.

16 травня відбудеться публічна дискусія щодо стану охорони лісів від незаконних рубок

   Рубрика: Без рубрики

 

На виконання Протоколу апаратної наради голови Львівської обласної державної адміністрації від 15.04.2019 № 54/0/7-19, у четвер  16 травня 2019 року о 1000 год. в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  відбудеться публічна дискусія за участі членів Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ, громадських активістів, правоохоронних та природоохоронних органів щодо стану охорони лісів від незаконних рубок.

Місце проведення: м. Львів, вул. Яворницького 8Б (зал засідань Львівського ОУЛМГ, ІІ-гий поверх).

Запрошуємо зацікавлених осіб взяти участь у публічній дискусії із зазначеного питання.

 

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Відбулося засідання Ради лісового сектору при Львівській ОДА

   Рубрика: Без рубрики

14 травня 2019 року в конференц-залі  Південний ЕКСПО відбулося засідання Ради лісового сектору при Львівській облдержадміністрації в рамках щорічної ХХІІ Міжнародної виставки деревообробного обладнання «Деревообробка-2019».

Про проміжні результати виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації №274/0/5-18 від 02.04.2018 року «Про сприяння суб’єктів господарської діяльності деревообробної галузі Львівщини» виступив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека А.М. який відмітив, що по всіх райдержадміністраціях та міськвиконкомах де зареєстровані лісопильні об’єкти видані відповідні розпорядження та були створені комісії з обстеження та легалізації роботи лісопильних об’єктів, в склад яких включені представники відповідних державних органів, що вказані в розпорядженні голови ОДА.

Всього від початку роботи комісій проведено 707 обстежень суб’єктів господарювання, з них:

– працюють без зауважень – 319 об’єктів;

– не здійснюють господарську діяльність – 204 об’єкти.

За виявленими недоліками в ході обстежень 184-х суб’єктів господарювання, райдержадміністраціями та міськвиконкомами розроблено заходи з виправлення виявлених недоліків та скеровано відповідні листи суб’єктам господарювання.

   Відділ охорони, захисту лісу та мисливського господарства

Львівського ОУЛМГ

 

 

Підписано Меморандум між Держлісагентством та НАБУ про співпрацю та обмін інформацією

   Рубрика: Без рубрики

Державне агентство лісових ресурсів України в особі заступника Голови Володимира Бондаря та Національне антикорупційне бюро України в особі Директора Артема Ситника уклали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.

Метою Меморандуму є взаємна зацікавленість сторін у розвитку співробітництва щодо своєчасного обміну інформацією та відомостями для оперативного, всебічного і неупередженого розгляду інформації у питаннях, що становлять компетенцію сторін відповідно до законодавства України.

Як повідомив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, серед основних напрямів співпраці є здійснення інформаційно-аналітичної роботи, обміну інформацією, з метою виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності НАБУ. Також це інформаційна та організаційна взаємодія та вжиття заходів, у разі виявлення Держлісагентством ознак підготовки або вчинення кримінальних корупційних злочинів, підслідних Національному бюро.

Співпраця реалізовуватиметься шляхом вироблення єдиних спільних підходів, механізмів, рекомендацій у сфері запобігання та протидії корупції; надання документів та інформації; проведення спільних зустрічей, публічних дискусій, зустрічей з громадськістю та ін., а також розроблення проектів законів та нормативно-правових актів у зв’язку із запобіганням та протидією корупції.

Організація та процедура обміну інформацією незабаром буде визначена відповідними двосторонніми протоколами, про що буде повідомлено додатково.

Прес-служба Держлісагентства

Президент України нагородив лісівників державними нагородами

   Рубрика: Без рубрики

4 травня 2019 року Президент України підписав Указ № 188/2019 «Про відзначення державними нагородами України».

Відповідно до Указу нагороджено:

Орденом «За заслуги» ІІ ступеня – начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Бондаря.

Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня:

начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Дейнеку;

начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка.

Присвоєно почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»:

Коляджину Ігорю Федоровичу – заступникові директора державного підприємства «Брошнівське лісове господарство», Івано-Франківська область;

Мірошниченку Віктору Івановичу – головному лісничому державного підприємства «Баранівськелісомисливське господарство», Житомирська область;

Неводнічику Володимиру Дем’яновичу – головному спеціалістові відділу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства;

Ревенко Наталії Олександрівні – начальникові Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства;

Савицькому Володимиру Михайловичу – лісничому Грабівського лісництва державного підприємства «Буське лісове господарство», Львівська область;

Суховичу Віталію Миколайовичу – начальникові Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства.

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=201169&cat_id=32888