Отримали результати аукціонних торгів четвертого кварталу 2018 року

   Рубрика: Без рубрики

Як уже повідомлялось, 10 вересня відбулись аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі четвертого кварталу 2018 р.

На торги «з голосу» підприємствами було виставлено 33471 м3 необробленої деревини з якої продались 28354 м3, або 84,7 % виставленого обсягу. Не реалізованими залишились пиловник модриновий (продалось 10 % від виставленого обсягу), пиловник сосновий – 68,1 % продаж, пиловник ялицевий – 74,7%.

Загалом попит на ділові сортименти для переробки зберігається досить високий. На торгах приймало участь 115 учасників – переробників деревини. Були покупці і з сусідніх областей – Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Одеської.

На електронних торгах було виставлено 62,1 тис. м3 деревини, з якої реалізовано 32909 м3, або 53 % від виставленого обсягу.

Повністю була реалізована фанерна сировина для лущення, де відбулось і значне підняття ціни. Високим попитом користуються баланси, дрова та технологічна сировина твердолистяних порід, відсоток продаж яких становить 97 – 100 %.

Зовсім не були реалізовані дрова та технологічна сировина хвойних та мягколистяних порід – від 0 до 12 % обсяг продаж.

Результати торів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у таблицях (таблиця 1таблиця 2таблиця 3).

 Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ

 

Урочисте зібрання з нагоди Дня працівника лісу.

   Рубрика: Без рубрики

IMG_2670

14 вересня 2018 року в ДП «Турківське ЛГ» відбулося урочисте засідання колективу лісгоспу з нагоди Дня працівника лісу. Директором на засіданні було відзначено підсумкову роботу підрозділів підприємства та нагороджено кращих працівників грамотами та грошовими преміями.

IMG_2674

Прес-служба підприємства.

Лісівники Львівщини зустрілись з народним депутатом Верховної Ради України Лопушанським А. Я.

   Рубрика: Без рубрики

17 вересня цього року відбулась зустріч народного депутата Верховної ради України Лопушанського А. Я. з  керівниками та працівниками державних лісогосподарських підприємств гірської частини області.

         На зустрічі народний депутат проінформував присутніх про його депутатську діяльність. Працівниками лісогосподарських господарств було піднято ряд питань, які стосуються роботи лісогосподарських підприємств, а також щодо розгляду проектів законодавчих актів Верховною радою України, які стосуються лісової галузі.

         Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П. повідомив народного депутата про можливі наслідки дії нового Закону України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», згідно якого було внесено поправку до статті 273 Податкового кодексу України, що передбачає сплату земельного податку на лісові землі. Дія даного закону  може призвести до повного банкрутства лісогосподарських підприємств. У зв’язку з цим було передано народному депутату напрацьовані пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування лісових земель, а також пропозиції до законодавчих актів щодо покращення врегулювання питань лісового господарства і було висловлено прохання виступити із цими законодавчими ініціативами у Верховній Раді України. Повідомив, що Львівською обласною радою підготовлено проект звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України про внесення змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування лісових земель земельним податком.

Заготівля шишки ялиці білої

   Рубрика: Без рубрики

Заготівля шишки ялиці білої

              05.09. 2018 року ДП « Турківське ЛГ» було відправлено в Львівський лісонасінневий переробний центр 12540 кг шишки породи ялиця біла.

IMG_2669

Прес-служба підприємства.

Новий земельний податок на ліс призведе до здорожчання деревини та зупинки лісовідтворення в Україні

   Рубрика: Без рубрики

Законом України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» була внесена поправка, що передбачає земельний податок на всі лісові землі України. В останній перед відпусткою сесійний тиждень, голосуючи за, здавалося б далекий до лісової галузі закон, було фактично винесено вирок лісовому господарству України, деревообробці, мисливському господарству і всім причетним до цих галузей.

Як було?

За попередньою системою оподаткування справлявся податок за лісові землі, як складова рентної плати. Об’єктом оподаткування рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів була заготовлена деревина в деревостанах понад  40 років та другорядні лісові матеріали, побічні лісові користування та використання корисних властивостей лісів (рекреація, спорт, оздоровлення тощо). При цьому сума податку у лісах Державного агентства лісових ресурсів України становила 900 млн грн, з яких 50% вносилися до державного бюджету, а 50% до місцевого. Складовою цього податку був і земельний податок.

Чистий земельний податок надходив до місцевого бюджету, обраховувався на нелісові землі, що є в складі земель лісогосподарського призначення, на яких розміщені сільськогосподарські угіддя, споруди і адмінбудівлі  підприємств лісового господарства, лінії електропередач тощо.

Нові зміни

Зміни вносяться до пункту 273.1 статті 273 Податкового кодексу України. При застосуванні нових норм, окрім рентної плати, передбачається на всі лісові землі ще один податок (фактично це подвійне оподаткування).

Введення нового земельного податку на всі лісові землі України призведе:

1.       До необхідності оподаткування земель, які знаходяться в стадії створення деревостанів (незімкнуті лісові культури, зруби, прогалини) або на яких зростають насадження до 40-річного віку, і в яких неможливо отримати деревину, придатну для реалізації (вигідніше вирощувати сільського господарські культури, аніж ліс).

2.       Оподатковуватимуться всі захисні ліси південних і східних областей Степової та Лісостепової зон, які вже й так останні три роки знаходяться без бюджетної підтримки, де звільнилося 50% працюючих, а площа лісових пожеж з кожним роком збільшується.

3.       Оподатковуватимуться ліси з обмеженим лісокористуванням – в заказниках регіонального і місцевого значення, інших об’єктах природно-заповідного фонду.

При загальному обсязі реалізації майже 14 млрд грн за 2017 рік, загальна сума податків та інших обов’язкових платежів підприємств лісового господарства – понад 5 млрд гривень. Додатковий земельний податок прибавить до цієї суми від 3 до 10 млрд грн, залежно від рішення місцевих громад.

У такому випадку це призведе:

1.       До подорожчання щонайменше у 1,5-2 рази деревини, що реалізовується на ринку.

2.       Через високу вартість деревини більшість підприємств деревообробної промисловості будуть зупинені, а тому припинять роботу й лісогосподарські підприємства.

3.       До ризиків збільшення інтенсивності рубок, що може негативно вплинути на підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів і збереження біорізноманіття в лісах.

4.       До значного збільшення вартості утримання мисливських господарств.

Такої системи оподаткування, як передбачено даною поправкою, з урахуванням решти податків, що вже сплачуються, немає в ЄС та розвинених країнах світу.

У зв’язку з цим, до керівництва держави звернулися науковці, громадська рада при Держлісагентстві, Всеукраїнська громадська організація «Товариство лісівників України», Асоціація «Меблідеревпром», Українська асоціація деревообробного обладнання та Українське товариство мисливців і рибалок.

Підписанти звернення пропонують відмінити внесені зміни до законодавства, а для виправлення ситуації прийняти необхідні для розвитку лісового господарства законопроекти.

«Вважаємо, що створення фонду фінансування лісового господарства згідно з Указом Президента України №381/2017 від 21 листопада 2017 р. та проектів законів «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8239; «Про внесення змін до пункту 256.3 статті 256 Податкового кодексу України (щодо фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8240; «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” (щодо фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8246; ««Про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі)» № 8238 могли б вирішити питання фінансування здійснення комплексу заходів з охорони, захисту, розширеного відтворення лісів Півдня та Сходу, а до місцевих бюджетів можна направити 100% плати за спеціальне використання лісових ресурсів», – йдеться у зверненні.

Державне агентство лісових ресурсів України підтримує зазначені хвилювання та пропозиції науковців і громадськості.

У деяких областях місцеві громади вже почали приймати рішення щодо максимального (5% нормативної вартості 1 га лісових земель) відсотку сплати нового податку.

У зв’язку з цим, Держлісагентство звертається до народних депутатів України з проханням створити робочу групу у Парламенті для швидкого напрацювання необхідних змін, щоб врятувати лісове господарство України.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

За інформацією

Державного агентства лісових ресурсів Ураїни

 

 

В шкільних лісництвах новий навчальний рік.

   Рубрика: Без рубрики

03.09.2018 року в Ясеницькому НВК та Ісаївському НВК,  при яких працюють шкільні лісництва ,почався новий навчальний рік. Привітали з новим навчальним роком членів шкільних лісництв, лісничі Ясеницького лісництва Маковецький Ю.М. та Ісаївського Бандура Р.О..

Прес-служба підприємства

Лісівники Львівщини розпочали заготівлю шишок ялиці білої

   Рубрика: Без рубрики

Цього року, вперше за останні три роки, ялиця біла рясно заплодоносила і лісівники приступили до заготівлі шишок, оскільки ялиця біла є однією з головних лісоутворюючих та затребуваних порід для лісовідновлення в Українських Карпатах на заміну похідних ялинових деревостанів.

З метою формування корінних ялицево-букових деревостанів в Карпатах, потреба у садивному матеріалі ялиці білої щорічно складає близько 2,5-3млн. шт. У зв’язку з тим, що ялиця біла рясно плодоносить один раз в 5-7 років, лісогосподарськими підприємствами заплановано провести заготівлю насіння в кількості більше 3,5 т, з якого частину буде висіяно в лісових розсадниках, а іншу залишено в холодильних камерах насіннєвого центру для зберігання на наступні роки.

Так, 29.08.2018 року відбулась перша поставка шишки ялиці білої державним лісогосподарським підприємством «Сколівське лісове господарство» у цех переробки ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» обсягом 5700 кг шишок.

ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» заплановано провести переробку близько 40 тон шишки ялиці білої в цьому сезоні.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Обговорення законопроектів з питань, які стосуються лісової галузі

   Рубрика: Без рубрики

27 серпня 2018 року на базі ДП «Львівський лісовий селекційн-насіннєвий центр» відбулась зустріч лісівників Львівщини з народним депутатом України Добродомовим Дмитром Євгеновичем.

В рамках зустрічі було обговорено законопроекти, які стосуються лісової галузі та перебувають на розгляді у Верховній раді України. Зокрема, проекти Законів щодо створення Державного фонду розвитку лісового господарства, а саме:

– Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі), реєстраційний № 8239 від 05.04.2018;

– Проект Закону «Про внесення змін до Лісового кодексу України» (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі), реєстраційний № 8238 від 05.04.2018 і проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до Лісового кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі, реєстраційний № 8238/П від 08.06.2018;

– Проект Закону про внесення змін до пункту 256.3 статті 256 Податкового кодексу України (щодо фінансового забезпечення лісової галузі), реєстраційний №8240 від 05.04.2018.

Лісівники акцентували увагу народного депутата також на проекті Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів, реєстраційний № 8241 від 05.04.2018 та недопущенні подолання «Вето» Президента України на проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» від 06.12.2016 № 5495, який стосується заборони експорту дров паливних. Така заборона є шкідливою з огляду на те, що на складах лісогосподарських підприємств зростають залишки дров’яної деревини.

Лісівники Львівщини звернулись до народного депутата щодо підтримки прийняття проекту Закону України «Про ринок деревини» та ініціювання внесення змін до ст. 273 Податкового кодексу України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», в частині скасування податку на лісові землі.

На зустрічі запропоновано керівникам державних лісогосподарських підприємств організувати аналогічні обговорення законопроектів з народними депутатами України від Львівщини.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Провели навчання.

   Рубрика: Без рубрики

28.08.2018 року в актовому залі ДП «Турківське лісове господарство» відбулося семінар –навчання лісової охорони підприємства по охороні праці та методах і способах гасіння лісових пожеж. Навчання провели головний спеціаліст по  охороні праці Петрик С.Я. та провідний інженер о/з лісу Рябінець М.М.,Всього в семінарі  взяло участь 50 чоловік.

Президент України нагородив лісівників

   Рубрика: Без рубрики

З нагоди Дня Незалежності України Президент Петро Порошенко нагородив низку лісівників.

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений лісівник України»:

БАЩУКУ Анатолію Івановичу – лісничому Клітицького лісництва державного підприємства «Камінь-Каширське лісове господарство», Волинська область;

БОРОДАЄВУ Ігорю Володимировичу – директорові державного підприємства «Поліське лісове господарство», Київська область;

ВІГОВСЬКОМУ Ігорю Євгенійовичу – заступникові начальника відділу Державного агентства лісових ресурсів України;

ЗДЕБСЬКІЙ Валентині Павлівні – директорові державного підприємства «Онуфріївське лісове господарство», Кіровоградська область;

ІВАСЮКУ Григорію Михайловичу – головному лісничому державного підприємства «Бердичівське лісове господарство», Житомирська область;

ПАПАРИЗІ Степану Степановичу – лісничому Говерлянського лісництва державного підприємства «Рахівське лісове дослідне господарство», Закарпатська область.

Державне агентство лісових ресурсів України вітає нагороджених лісівників та бажає подальших професійних здобутків на благо лісового господарства.

З текстом Указу Президента України можна ознайомитися тут