На Львівщині висаджено 2,7 млн дерев у рамках Програми Президента «Зелена країна»

   Рубрика: Без рубрики

Під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Участь у засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств, голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Василь Максимець та голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас.

Значну увагу приділено розгляду питання виконання Указу Президента України від 07.06.2021 №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Станом на 23 листопада 2021 року у рамках Програми Президента «Зелена країна» на Львівщині висаджено 2 683 764 дерев, у тому числі державними лісогосподарськими підприємствами 2 060 739 дерев.

На початку засідання голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин вручив Подяку начальнику управління Анатолію Дейнеці за участь та підтримку міжнародної екологічної акції «Висадження дерев одним мільйоном людей за одну добу», яка проходила 30 жовтня 2021 року у рамках глобального екологічного проєкту «Greening the Planet». У заходах Акції взяли участь майже 1000 учасників від громадських організацій, які спільно з лісівниками висадили цього дня  понад 175 тис. сіянців.

Подяки вручено і представникам лісогосподарських підприємств, які організували локації, де висаджували дерева: ДП «Боринський ЛГ», ДП «Бродівський ЛГ», ДП «Дрогобицький ЛГ», ДП «Жовківський ЛГ», ДП «Рава-Руський ЛГ», ДП «Радехівський ЛМГ», ДП «Стрийський ЛГ» та ДП «Старосамбірський ЛМГ».

Голова колегії висловив підтримку спільних ініціатив з ГО «Добро.Дій», адже подібні заходи об’єднують, підвищують рівень екологічної свідомості, особливо серед молоді, а також дозволяють усім бажаючим ознайомитися із працею лісівників та процесом створення майбутніх лісів.

На засіданні колегії згідно порядку денного розглянуто питання перспектив виконання планових виробничих  завдань на 2021 рік.

Колегія відзначила, що державні лісогосподарські підприємства забезпечують виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів. Станом на сьогодні, при плані року 689,4 га висаджено 904,7 га лісових культур (131%). На даний час формуються плани лісокультурних робіт на 2022 рік.

План збору лісового насіння головних лісоутворюючих порід у цьому році збільшено на 75%, і підприємствами управління вже заготовлено понад 40,5 т лісового насіння.

Акцентовано увагу керівників підприємств щодо широкого інформування та залучення громадськості до проведення заходів реалізації Програми Президента «Зелена країна».

На засіданні також затверджено орієнтовний план роботи колегії Львівського ОУЛМГ на 2022 рік.

За результатами дано відповідні доручення та прийнято рішення колегії.

Захист лісу не має кордонів

   Рубрика: Без рубрики

Стаття доступна за

►посиланням

«Природа і суспільство» № 43-2021

https://ekoinform.com.ua/?p=14184

Про укрупнення державних лісогосподарських підприємств Львівщини у рамках реформування галузі

   Рубрика: Без рубрики

На часі – реформа у лісовій галузі, головною метою якої є розвиток лісоресурсного потенціалу, підвищення екологічних стандартів та отримання економічної вигоди у вигляді сталого зростання.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства повідомляє, що на Львівщині у процесі припинення діяльності знаходиться 6 державних лісогосподарських підприємств і ДП МГ «Стир».

Питання збереження кадрового та виробничого потенціалу для управління є пріоритетним та принциповим – жоден працівник реорганізованих підприємств не втратить роботу. Зміни можуть торкнутися лише окремих категорій працівників апаратів управління реорганізованих підприємств.

Побоювання працівників про втрату роботи безпідставні, адже реорганізація підприємств шляхом їх приєднання до інших підприємств не означає масового вивільнення працівників тому, що уся існуюча структура реорганізованих підприємств (лісництва, цехи, та інші виробничі підрозділи) зберігається в повному обсязі, лише переходить у підпорядкування іншого підприємства. Згідно чинного законодавства про працю, дія трудового договору працівника продовжується. Зміна підпорядкованості підприємства не припиняє дії трудового договору, і на новому підприємстві зберігаються трудові відносини з працівниками (частина друга ст. 36 КЗпП).

28 жовтня та 9 листопада поточного року в управлінні відбулися наради-консультації представників державних лісогосподарських підприємств та профспілки працівників лісового господарства Львівщини з питань ходу їх реорганізації шляхом приєднання, під час яких були розглянуті виробничі та кадрові питання, пов’язані з реформуванням. Найбільша увага була приділена питанню працевлаштування працівників підприємств, які припиняються.

На основі проведених консультацій розроблені нові структури та штатні розписи укрупнених підприємств, в яких передбачається гарантоване забезпечення місцем праці усіх працівників підприємств, що підлягають реорганізації.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства спільно з Львівською обласною організацією галузевої профспілки запевняє трудові колективи підприємств, що процес реорганізації структури підприємств буде здійснюватися максимально прозоро із залученням адміністрацій підприємств та профспілки.

Чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ складає 2632 чоловік.

Оскільки державні лісогосподарські підприємства управління є одними із найбільших наповнювачів державного та місцевих бюджетів Львівщини, то зменшення податкових надходжень не очікується, адже згідно з чинним Бюджетним і Податковим кодексами України сплата ПДФО здійснюється за місцем знаходження виробничого підрозділу. Відтак, стривоженість органів місцевого самоврядування про втрату надходжень податків внаслідок зміни місця юридичної особи абсолютно невиправдана.

Підприємства управління за 10 місяців 2021 року сплатили до бюджетів усіх рівнів 334,8 млн гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Зокрема, до державного бюджету України сплачено майже 213,3 млн. грн. та 121,5 млн. грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету. Значну частину бюджетних платежів становить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 68,7 млн грн. Єдиного соціального внеску сплачено 82,5 млн.грн.

Держлісагентство України протягом останнього часу напрацьовувало бачення реформування галузі.

         Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі

Тезисно про головне:

1.      ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ВИСТУПАЄ ЗА НЕДОПУЩЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ У ЛІСОВОМУ СЕКТОРІ.

Підкріплюємо слова реальними діями. Наша команда ініціювала внесення лісгоспів до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, згідно з урядовим законопроектом №4020 «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток №5). Крім цього, Лісовий кодекс України у частині 2 статті 16 трактує, що ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України «Про державно-приватне партнерство», зокрема об’єктами концесії згідно із Законом України «Про концесію».

2.      ГОЛОВНА МЕТА РЕФОРМИ – ЦЕ РОЗВИТОК ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ, ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ СТАНДАРТІВ ТА ОТРИМАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ВИГОДИ У ВИГЛЯДІ СТАЛОГО ЗРОСТАННЯ.

Очевидно, що сьогодні стан ведення лісового господарства потребує адаптації до сучасних запитів із боку суспільства.

Реформування передбачає оновлення нормативно-правової бази, збільшення фінансування, узгодженості дій органів державної та місцевої влади, чіткого розподілу повноважень, формування фінансово стійких та конкурентоспроможних державних лісогосподарських підприємств. Крім того, ми активно працюємо над діджиталізацією галузі і переводимо послуги в онлайн.

Але найскладнішим питанням є оптимізація лісгоспів.

Ефективність підприємства, яке веде господарство на площі 10-15 тисяч гектар, недостатньо висока. Тому сьогодні здійснюється системна трансформація сфери лісогосподарювання для забезпечення нової якості ведення лісового господарства на всіх рівнях.

3.      УКРУПНЕННЯ ЛІСГОСПІВ: НАШ ОФІС – ЦЕ ЛІС, А НЕ АДМІН БУДІВЛІ.

За яким принципом відбувається оптимізація лісгоспів?

Першочергове завдання лісівників – збереження існуючих і створення нових високопродуктивних насаджень.

Ключовими аспектами в об’єднанні лісгоспів були далеко не тільки економічні показники. При прийнятті рішення враховано більше десяти параметрів діяльності лісогосподарських підприємств, серед яких соціальні, адміністративні, виробничі, безпекові, рекреаційні, інвестиційні умови. Особливу увагу ми звертали на доцільність розташування адміністративно-управлінського корпусу майбутнього об’єднаного підприємства, зважаючи на: географічне розташування, економічну розвиненість  району, територіальне сполучення та інші фактори, зокрема можливості швидкого реагування на виникнення лісової пожежі.

Крім показників діяльності підприємств були враховані також потенційні загрози їхньої господарській діяльності в майбутньому, для прикладу зменшення розрахункової лісосіки за рахунок заповідання земель лісогосподарського призначення. З метою врахування особливостей та специфіки кожного регіону територіальні органи Держлісагентства опрацювали та надали можливі шляхи оптимізації діючих лісогосподарських підприємств для покращення у майбутньому організації й управління виробничо-господарською діяльністю та поліпшення фінансового стану підприємств.

Що стосується принципів об’єднання підприємств, то рішення приймалося індивідуально по кожному підприємству, враховуючи специфіку кожного регіону, на основі комплексу показників діяльності лісогосподарських підприємств.

Зазначимо, що в середньому адміністративні витрати на одну «контору» становлять близько 7 млн грн/рік. (127 підприємств, які будуть об’єднані*7 млн/рік = це додатково 890 млн грн на розвиток).

4. СПЕЦІАЛІСТИ І ДАЛІ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У ГАЛУЗІ

Філософією Держлісагентства у процесі реформування є зміна акцентів із «фінансування контори» на «фінансування лісу», тобто створення точок зростання економічної активності на основі об’єднаних лісогосподарських підприємств, які стануть драйверами розвитку цих територій.

У процесі припинення діяльності знаходиться 127 державних лісогосподарських підприємств, з яких в процесі реорганізації буде звільнено близько 950 працівників і працівниць. Це лише 2% від загальної чисельності по галузі.

Зараз у лісовій галузі фактично працює 42 000+ тисяч людей. При цьому ми маємо 3235 вакансій!

Деякі професії банально втратили свою актуальність через науково-технічний прогрес. Наприклад, виробничий процес, при якому на нижній склад доставляються деревні хлисти з подальшим розкряжуванням на сортименти бензопилами, є економічно недоцільним та операційно нелогічним. Лише за рахунок цих операцій по ДП «Дубровицький лісгосп» собівартість продукції можна зменшити на 10 млн 231 тис грн.

Сучасний лісівник – людина з профільною освітою. Він працює в лісі, а не в конторі, немов у палаці. У руках лісівника – смартфон, у кожному лісництві є інтернет.

5. ПОДАТКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГРОМАДАМ

Деякі територіальні громади висловлюють стурбованість із приводу можливої втрати податкових надходжень до місцевих бюджетів від державних лісогосподарських підприємств через їхню реорганізацію.

Будьте впевнені, податки залишаються громадам!

Місцеві податки та збори, які платять державні лісогосподарські підприємства, сьогодні і після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, сільських та селищних рад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються.

Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до діючого законодавства і далі буде перераховуватися до місцевого  бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Підприємствами галузі за 10 місяців 2021 року до сплачено 5,5 млрд грн, що на 2 мільярди грн більше аналогічного періоду.

Більше інформації у цьому відео:

 

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець про укрупнення лісгоспів у рамках реформування галузі

   Рубрика: Без рубрики


Тезисно про головне:

1.     ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО ВИСТУПАЄ ЗА НЕДОПУЩЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ У ЛІСОВОМУ СЕКТОРІ

Підкріплюємо слова реальними діями. Наша команда ініціювала внесення лісгоспів до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації, згідно з урядовим законопроектом №4020 «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (додаток №5). Крім цього, Лісовий кодекс України у частині 2 статті 16 трактує, що ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України «Про державно-приватне партнерство», зокрема об’єктами концесії згідно із Законом України «Про концесію».

2.     ГОЛОВНА МЕТА РЕФОРМИ – ЦЕ РОЗВИТОК ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ, ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ СТАНДАРТІВ ТА ОТРИМАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ВИГОДИ У ВИГЛЯДІ СТАЛОГО ЗРОСТАННЯ

Очевидно, що сьогодні стан ведення лісового господарства потребує адаптації до сучасних запитів із боку суспільства.

Реформування передбачає оновлення нормативно-правової бази, збільшення фінансування, узгодженості дій органів державної та місцевої влади, чіткого розподілу повноважень, формування фінансово стійких та конкурентоспроможних державних лісогосподарських підприємств. Крім того, ми активно працюємо над діджиталізацією галузі і переводимо послуги в онлайн.

Але найскладнішим питанням є оптимізація лісгоспів.

Ефективність підприємства, яке веде господарство на площі 10-15 тисяч гектар, недостатньо висока. Тому сьогодні здійснюється системна трансформація сфери лісогосподарювання для забезпечення нової якості ведення лісового господарства на всіх рівнях.

3.     УКРУПНЕННЯ ЛІСГОСПІВ: НАШ ОФІС – ЦЕ ЛІС, А НЕ АДМІН БУДІВЛІ

За яким принципом відбувається оптимізація лісгоспів?

Першочергове завдання лісівників – збереження існуючих і створення нових високопродуктивних насаджень.

Ключовими аспектами в об’єднанні лісгоспів були далеко не тільки економічні показники. При прийнятті рішення враховано більше десяти параметрів діяльності лісогосподарських підприємств, серед яких соціальні, адміністративні, виробничі, безпекові, рекреаційні, інвестиційні умови. Особливу увагу ми звертали на доцільність розташування адміністративно-управлінського корпусу майбутнього об’єднаного підприємства, зважаючи на: географічне розташування, економічну розвиненість  району, територіальне сполучення та інші фактори, зокрема можливості швидкого реагування на виникнення лісової пожежі.

Крім показників діяльності підприємств були враховані також потенційні загрози їхньої господарській діяльності в майбутньому, для прикладу зменшення розрахункової лісосіки за рахунок заповідання земель лісогосподарського призначення. З метою врахування особливостей та специфіки кожного регіону територіальні органи Держлісагентства опрацювали та надали можливі шляхи оптимізації діючих лісогосподарських підприємств для покращення у майбутньому організації й управління виробничо-господарською діяльністю та поліпшення фінансового стану підприємств.

Що стосується принципів об’єднання підприємств, то рішення приймалося індивідуально по кожному підприємству, враховуючи специфіку кожного регіону, на основі комплексу показників діяльності лісогосподарських підприємств.

Зазначимо, що в середньому адміністративні витрати на одну «контору» становлять близько 7 млн грн/рік. (127 підприємств, які будуть об’єднані*7 млн/рік = це додатково 890 млн грн на розвиток).

4. СПЕЦІАЛІСТИ І ДАЛІ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У ГАЛУЗІ

Філософією Держлісагентства у процесі реформування є зміна акцентів із «фінансування контори» на «фінансування лісу», тобто створення точок зростання економічної активності на основі об’єднаних лісогосподарських підприємств, які стануть драйверами розвитку цих територій.

У процесі припинення діяльності знаходиться 127 державних лісогосподарських підприємств, з яких в процесі реорганізації буде звільнено близько 950 працівників і працівниць. Це лише 2% від загальної чисельності по галузі.

Зараз у лісовій галузі фактично працює 42 000+ тисяч людей. При цьому ми маємо 3235 вакансій!

Деякі професії банально втратили свою актуальність через науково-технічний прогрес. Наприклад, виробничий процес, при якому на нижній склад доставляються деревні хлисти з подальшим розкряжуванням на сортименти бензопилами, є економічно недоцільним та операційно нелогічним. Лише за рахунок цих операцій по ДП «Дубровицький лісгосп» собівартість продукції можна зменшити на 10 млн 231 тис грн.

Сучасний лісівник – людина з профільною освітою. Він працює в лісі, а не в конторі, немов у палаці. У руках лісівника – смартфон, у кожному лісництві є інтернет.

5. ПОДАТКИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ГРОМАДАМ

Деякі територіальні громади висловлюють стурбованість із приводу можливої втрати податкових надходжень до місцевих бюджетів від державних лісогосподарських підприємств через їхню реорганізацію.

Будьте впевнені, податки залишаються громадам!

Місцеві податки та збори, які платять державні лісогосподарські підприємства, сьогодні та після реформування будуть сплачуватися до бюджетів тих самих громад, сільських та селищних рад, оскільки головні структурні підрозділи (лісництва) не ліквідуються та не об’єднуються.

Тобто рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі відповідно до чинного законодавства і далі буде перераховуватися до місцевого  бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів тощо), перераховуватиметься до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу.

Підприємствами галузі за 10 місяців 2021 року сплачено 5,5 млрд грн, що на 2 мільярди грн більше аналогічного періоду.

Більше інформації у цьому відео

 

Туреччина поставить в Україну ще дві лабораторії для біологічного захисту лісів від шкідників та хвороб лісу.

   Рубрика: Без рубрики

Минулого тижня в Україні перебувала делегація Генерального директорату лісового господарства Турецької Республіки. Делегацію очолював керівник департаменту охорони та захисту лісу Хакан Рагіпоглу. Разом із ним прибули Озгур Топрак – завідувач відділу лісового карантину та Сезер Кая – біологиня відділу боротьби зі шкідниками та хворобами лісу.

Мета приїзду турецьких колег лісівників-лісопатологів – вивчення негативного впливу патологічних явищ на лісові екосистеми України, а також обмін досвідом та обговорення подальшої співпраці у напрямку дослідження процесів, пов’язаних із захистом лісу від біотичних та абіотичних чинників.

На нараді під керівництвом першого заступника Голови Держлісагентства Віталія Пуня сторони обговорили передачу в Україну двох лабораторії для біологічного захисту лісів від шкідників та хвороб лісу. Крім того, лісівники із Туреччини проведуть два тренінги для наших представників галузі.

Турецькі колеги також відвідали державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Львівлісозахист». Там вони ознайомилися із роботою десяти об’єктів в шести лісогосподарських підприємствах зони обслуговування. У натурі проводився огляд проблемних ділянок лісу з переважанням сосни звичайної, ураженої стовбуровими шкідниками на Малому Поліссі – ДП «Буське ЛГ»; ураження опеньком осіннім, кореневою губкою та стовбуровими шкідниками смерекових деревостанів в Карпатах – ДП «Славське ЛГ», а також проблеми всихання ясена звичайного на Опіллі та Західному Поділлі в ДП «Бережанське ЛМГ».

У ДП «Дрогобицьке ЛГ» на пробній моніторинговій ділянці спеціалістами ДСЛП «Львівлісозахист» продемонстровано динаміку розвитку патологічних процесів у ялицевому насадженні протягом останніх 15 років. А в ДП «Стрийське ЛГ» делегація турецьких лісівників ознайомилася з проведення рубок переформування в ялицево-дубово-букових насадженнях.

У Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі колегам із Туреччини директор центру Федір Пелиньо показав весь процес із вирощування сіянців головних лісових порід нашого регіону.

Делегацію супроводжували Іван Ясіновський директор ДСЛП «Львівлісозахист», головний лісопатолог Богдан Соколовський, заступник директора Василь Сеник, завідувачка лабораторії Віра Венгер. Також в реалізації програми робочої зустрічі приймав участь доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент лісівничої академії наук України, професор Національного лісотехнічного університету України Володимир Крамарець, перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, керівники та спеціалісти лісогосподарських підприємств.

Також турецька делегація відвідала ДП «Іванківський лісгосп».

Директор лісгоспу Віктор Шихненко ознайомив присутніх із основними видами діяльності підприємства, розказав про особливості поширення стовбурових шкідників у лісових масивах лісгоспу, методи спостереження та моніторингу, заходи запобігання і боротьби в осередках всихання соснових насаджень.
Команда із Туреччини продемонструвала програмний продукт, яким вони користуються під час проведення лісогосподарських заходів.

У лісових масивах Феневицького лісництва із метою обміну досвідом в сфері захисту лісу від шкідників та хвороб лісу, які викликають ослаблення деревостанів, в натурі було оглянуто ділянки соснового деревостану, які свого часу були уражені короїдом та лісові культури 2018 та 2019 років, створені на суцільних зрубах після пошкодження насадження шкідниками та хворобами.

Співпраця з Генеральним директоратом відбувається в рамках виконання Угоди про співпрацю в галузі лісового господарства між Урядом України та Урядом турецької Республіки.

Держлісагентство України

З ПОЛЕМ ЗАЙЧАТНИКИ!

   Рубрика: Без рубрики

До відома мисливців-зайчатників, любителів полювання на зайців. Наступної неділі 21 листопада користувачі мисливських угідь Львівщини розпочинають полювання на зайців яке триватиме, у більшості з них, до 2 січня 2022 року включно.

У мисливських польових теренах Львівщини на зайців полюють не тільки мисливці нашої області а також з інших областей. Це дуже захоплююче та цікаве полювання. Зараз поля не вкриті снігом і на чорнотропі (так мисливці називають ще не вкриті снігом землі) не так просто вистежити і підняти зайця. Особливо важко полювати у місцях з високою травою коли вона в коліно мисливцеві. У таких випадках не обійтися без мисливської собаки. Для результативного полювання та добирання підранків (підстрелений мисливцем звір) мисливцеві допомагають його вірні чотирилапі помічники. Добра мисливська собака завжди знайде і принесе підранка господареві для якого це завжди бажаний трофей.

Для того щоб знати скільки дозволено вполювати зайців кожний користувач мисливських угідь розраховує пропускну спроможність угідь господарства, щоб знати скільки днів та мисливців зможуть полювати в угіддях господарства без нанесення шкоди для наступного нормального відтворення популяції зайців. Основою для розрахунку пропускної спроможності господарства, є результати обліку чисельності зайців кожного сезону полювання.

Окрім того Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27. 05. 2021, № 346, встановлено норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2021/2022 років. Ця норма регламентує кількість дичини, яку має право вполювати один мисливець за один день у мисливському господарстві (дозволено одному мисливцеві одного зайця за один день полювання).

Також нагадуємо мисливцям, які документи дають право на полювання:

– посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

– дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);

– чинний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;

– паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні.

Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання.

Мисливцям, які бажають полювати, необхідно звертатися безпосередньо до користувачів мисливських угідь, які будуть реалізовувати відстрілочні карточки для проведення полювання в наданих їм у користування мисливських угіддях.

Обсяги добування та пропускна спроможність мисливських угідь на зайця-русака в сезоні полювання 2021-2022 років наведена нижче.

►Обсяги добування та пропускна спроможність мисливських угідь на зайця-русака

 

Начальник відділу – головний                                              Василь Бурмас

мисливствознавець Львівського ОУЛМГ

На нараді головних лісничих обговорили питання відтворення лісів

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 11 листопада,  у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась нарада за участі спеціалістів управління, головних лісничих державних лісогосподарських підприємств та професора Національного лісотехнічного університету України Гузь М.М.

Нараду провів перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень.

Під час наради обговорювали питання щодо виконання Указу Президента України від 07 червня 2021 року №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Звернено увагу, що з метою виконання зазначеного Указу необхідно збільшити заготівлю насіння головних лісоутворюючих порід, а також визначитися з площами для лісорозведення у поточному та на наступні роки.

Детально обговорено шляхи виконання завдань щодо виявлення самозалісених та придатних для створення лісів земельних ділянок, а також про направлення клопотань щодо передачі земельних ділянок у постійне користування держпідприємствам.

Прийнято рішення до кінця 2021 року завершити всі польові та камеральні роботи згідно укладених угод з Національним лісотехнічним університетом України щодо проведення атестації новостворених та інвентаризації існуючих об’єктів лісонасіннєвої бази державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ.

Телеканал НТА: Зберегти ліси! (відеосюжет)

   Рубрика: Без рубрики

Як на Львівщині організовують рейдові групи для боротьби з браконьєрами та незаконною вирубкою дивіться у відеосюжеті Телеканалу НТА:

Обсяги лісозаготівель зростають

   Рубрика: Без рубрики

За 10 місяців 2021 року лісогосподарськими підприємствами обласного управління від усіх видів рубок заготовлено 742,7 тис. кбм ліквідної деревини, що на 103,7 тис. кбм або 16,2 % більше відповідного періоду минулого року.

Лісозаготівельні роботи проводяться як нашими постійними бригадами, так і на умовах підряду. 69 % від загального обсягу лісозаготівель було заготовлено на умовах підряду.

Сприятлива ринкова ситуація дозволила лісогосподарським підприємствам наростити обсяги лісозаготівельних робіт з метою забезпечення сировиною наших партнерів деревинообробників.

Вся необроблена деревина (окрім деревини, що йде на забезпечення соціальної сфери) реалізується через електронні аукціонні торги. За 10 місяців поточного року на електронні торги для реалізації було виставлено 532,2 тис. кбм необробленої деревини, з яких продано 501,8 тис. кбм, або 94,3 %. Слід відмітити, що із загального обсягу продаж 73 %  придбали деревообробні підприємства, що розташовані і працюють у Львівській області, а з обсягу лісоматеріалів круглих (ділової деревини) 79 % придбали місцеві львівські переробники.

При сприятливих ринкових умовах лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ і надалі нарощуватимуть обсяги заготівельних робіт з метою повного забезпечення вітчизняного деревинообробного комплексу необхідною кількістю сировини.

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

На варті лісів Львівщини

   Рубрика: Без рубрики

Ключову роль в забезпеченні охорони лісів від порушень лісового та мисливського законодавства відіграє робота постійно діючих рейдових груп.

Сьогодні у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства проведено огляд транспортних засобів державних лісогосподарських підприємств, які використовує державна лісова охорона для патрулювання лісових масивів та мисливських угідь.

На початку огляду начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека повідомив присутнім, що злагоджена робота мобільних рейдових груп, які постійно проводять рейдову роботу з охорони державного лісового фонду та мисливського фонду та їх оснащеність сучасними технічними засобами сприяють зменшенню обсягів незаконних рубок. За 10 місяців 2021 року обсяг незаконних рубок порівняно з минулим роком зменшився на 40%.

Станом, на сьогодні, вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств проведено 979 рейдів з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 92 протоколи на лісопорушників (сума штрафів – 58,9 тис.грн., сума завданої шкоди становить 591,9 тис.грн.

Крім цього, до охорони мисливського фонду залучаються районні мисливствознавці та мисливствознавці державних лісогосподарських підприємств якими складено 37 протоколів на порушників правил використання об’єктів тваринного світу. Сума накладених штрафів становить 13,9 тис.грн. Нараховано та відшкодовано збитків завданих мисливському господарству на суму 32,0 тис.грн.

Рейдові групи підвідомчих підприємств укомплектовані автомобілями підвищеної прохідності, яких у 2021 році придбано в кількості 14 одиниць (марки Renault Duster). В гірських умовах (ДП Славський лісгосп та НПП Сколівські Бескиди) додатково використовуються мотоцикли в кількості 7 одиниць.

Працівники рейдових груп крім форменого одягу забезпечені засобами індивідуального захисту (бронежилети, зброя, кийки, шокери, газові балончики тощо), а також засобами спостереження (нагрудними камерами, біноклями, тепловізорами) та засобами зв’язку.

Для виявлення фактів незаконних рубок та в якості  доказової бази добре зарекомендували себе квадрокоптери, яких придбано в 2021 році 5 одиниць.

Керівники рейдових груп державних лісогосподарських підприємств в ході огляду доповідали про технічний стан та оснащення автомобілів, забезпечення форменим одягом, засобами зв’язку та спецзасобами захисту.

Настоятель Церкви Положення Пояса Пресвятої Богородиці отець Іван із молитвою окропив автомобілі святою водою та благословив працівників державної лісової охорони.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека відзначив значну роботу керівників лісогосподарських підприємств по організації роботи рейдових груп.

В ході пленарної частини огляду проаналізовано роботу рейдових груп кожного державного лісогосподарського підприємства, намічені конкретні шляхи посилення охорони лісів від незаконних рубок та боротьби з браконьєрством.