НАРАДА З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗА УЧАСТЮ ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖПРАЦІ УКРАЇНИ

   Рубрика: Без рубрики

24 лютого 2020 року у Львівському ОУЛМГ відбулася нарада з питань охорони праці за участю заступника Голови Державної служби України з питань праці Шумелюка І.І., посадових осіб Головного управління Держпраці у Львівській області, директорів та спеціалістів з охорони праці лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Вітаючи гостей цього заходу, а це Шумелюка І.І. – заступника Голови Державної служби України з питань праці, Луцика І.С.– начальника Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, Мечержака І.І. – заступника начальника Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та Курила В.М. – начальника відділу нагляду в АПК та СКС, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства А.М. Дейнека зауважив, що більшість робіт у лісовій галузі віднесено до робіт з підвищеної небезпеки.

На підприємствах Львівського ОУЛМГ працює понад 3 тис. осіб і тому питання дотримання вимог охорони праці та профілактики виробничого травматизму постійно стоїть на порядку денному. Статистика свідчить, що на кожен мільйон кубометрів заготовленої деревини припадає втрата одного людського життя, а щорічна трудова діяльність 700 працівників лісового господарства спричиняє один нещасний випадок виробничого характеру. Він відмітив нагальну потребу у проведенні такої наради і наголосив на тому, що філософія збереження життя та здоров’я працівників повинна бути пріоритетом у діяльності кожного підприємства.

Заступник Голови Державної служби України з питань праці Шумелюк І.І. зазначив, що лісова галузь належить до однієї з найбільш травмонебезпечних в Україні та навів статистику виробничого травматизму на підприємствах лісового господарства з початку 2020 року. Враховуючи ризикоорієнтований підхід, який з 2020 року започатковується на підприємствах України, він виокремив основні причини, що призводять до виробничого травматизму, а це: ненавченість працівників; порушення технологічного процесу; незабезпеченість засобами індивідуального захисту; відсутність контролю за роботою приватних підприємців; недотримання технологічних регламентів безпеки праці, недостатня ефективність використання кадрів, тощо.

Начальник Управління нагляду в промисловості та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці у Львівській області І.С. Луцик наголосив, що виробничий травматизм в основному стається з працівниками, які вже довгий час працюють на виробництві і рахують себе «асами» в роботі. Разом з тим, він наголосив на покращенні роботи інспекторського складу інспекцій Держпраці.

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС В.М. Курило відмітив плідну, спільну і корисну роботу, що здійснюється між Львівським ОУЛМГ та Головним управлінням Держпраці у Львівській області: спільними превентивними заходами, оперативному адміністративно-громадському контролі на всіх рівнях, укладеному міжвідомчому договору щодо недопущення виробничого травматизму.

Підсумовуючи цей захід, Шумелюк І.І. закликав присутніх приділити увагу навчанню працівників, фаховому підходу до призначення відповідальних осіб за безпеку та охорону праці, зваженому підходу до заключення договорів-підряду на надання послуг у лісовому господарстві, тощо.

Учасники наради прийшли до висновку, що лише результат спільної праці може призвести до збереження життя та здоров’я працівників.

 

Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ

 

На Львівщині заплановано провести лісовідновлення на площі біля 2000 га

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 20 лютого 2020 року в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулось засідання «Лісокультурної ради Львівського ОУЛМГ» на якому розглянуто проекти лісових культур та природнього поновлення на 2020 рік. Вже не один рік проекти лісових культур та природнього поновлення лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ розглядає та рецензує Лісокультурна рада  до складу якої входять науковці Національного лісотехнічного університету України професор Гузь М.М., та професор Дебринюк Ю.М., а також головні лісничі, спеціалісти лісових культур державних лісогосподарських підприємств та головні спеціалісти відділу лісового господарства управління.

Відкрив засідання Лісокультурної ради перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Я. П. Целень, який звернувся до науковців та членів Лісокультурної ради щодо детального обговорення проектів лісових культур та природнього поновлення на 2020 рік, оскільки процес вирощування лісів триває до 80 – 100 років і від правильного підбору деревних порід та схеми садіння, з врахуванням типу лісу, залежить їх якість та продуктивність.

При створенні насаджень важливим питанням є наявність якісного насіння та садивного матеріалу. З цією метою директор державного підприємства «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Пеленьо Ф.М. презентував сіянці основних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою, вирощені на підприємстві з використанням сучасного обладнання шведської фірми BCC.

На засіданні лісокультурної Ради розглянуто проекти лісових культур  загальною  площею 770,1 га  і природного  поновлення  загальною  площею  1169,9  га   16-ти  державних  лісогосподарських  підприємств  на 2020 рік. Лісокультурною радою запропоновано затвердити проекти лісових культур та природнього поновлення після врахування пропозицій членів Лісокультурної ради. Для покращення якості заповнення проектів лісових культур та природнього поновлення, запропоновано лісогосподарським підприємствам спільно з Національним лісотехнічним університетом України уніфікувати форми бланків проектів лісових культур та природнього поновлення з детальним описом їх заповнення. Також звернуто увагу лісогосподарським підприємствам щодо  забезпечення біологічного різноманіття в лісах з введенням в лісові культури плодові дерева і створення ремізів для тварин.

Відповідно  до  розпорядження  Львівського  ОУЛМГ  від  01.12.2015 року № 18 «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ» зведені відомості проектів лісових культур та природного поновлення будуть висвітлені на офіційному сайті Львівського ОУЛМГ та на сайтах державних лісогосподарських підприємств до 01.03.2020 року.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Андрій Заблоцький: Проведення обліку мисливських тварин має бути відкритим для громадськості

   Рубрика: Без рубрики

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький звернувся листом до обласних управлінь, лісомисливських господарств та користувачів мисливських угідь щодо забезпечення відкритості проведення обліку мисливських тварин.

«З метою розвитку мисливського господарства Державне агентство лісових ресурсів просить забезпечити належне ведення моніторингу мисливських тварин та рекомендує користувачам мисливських угідь, під час проведення обліку мисливських тварин, залучати представників державної лісової охорони, Держпродспоживслужби, обласної державної адміністрації, Держекоінспекції, громадськості та засобів масової інформації», – йдеться у

 листі.

Окрім того, як зазначено в листі Держлісагентства, необхідно розробити та затвердити графіки проведення обліків диких тварин із зазначенням термінів проведення та залучених представників, а також довести цю інформацію до громадськості шляхом розміщення у ЗМІ, на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарств, державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, на сайтах користувачів мисливських угідь.

«Користувачі мисливських угідь, під час проведення обліку, мають залучати не лише представників держорганів, а й громадськість та ЗМІ. Все має бути відкрито і прозоро, щоб не було сумнівів у правильності підрахунків мисливських тварин», – написав Голова Держлісагентства на своїй сторінці у

 Facebook.

http://dklg.kmu.gov.ua

Збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 19 лютого, відбулась установча нарада в рамках проекту «Підтримка довгострокових ініціатив природоохоронних територій щодо збереження пралісів та старовікових лісів в Українських Карпатах з ціллю збереження їх природоохоронної та кліматичної функціональності», який реалізовується Українським товариством охорони птахів у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством за фінансової підтримки Міністерства екології Німеччини.

Від Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства участь у нараді взяли перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень та представники національних природних парків «Сколівські Бескиди» та «Бойківщина».

З вітальним словом до учасників наради виступили директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін та міжнародний керівник проекту Стівен Райт.

В ході зустрічі представлено основні цілі та завдання проекту, відбулась презентація компонентів проекту та обговорення плану діяльності з партнерами проекту, а саме: НПП «Бойківщина», НПП «Гуцульщина», НПП «Зачарований край», НПП «Сколівські Бескиди» і РЛП «Черемоський».

Основними завданнями проекту є природоохоронний напрямок, робота з громадами, підтримка підприємництва в громадах, інформування, просвіта та підвищення обізнаності жителів громад. З вищезазначених питань відбулась жвава дискусія.

Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Навчання продовжується

   Рубрика: Без рубрики

З метою виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 року за № 1178 та з ініціативи ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» сьогодні 19.02.2020 р. на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» було проведено навчання представників деревообробних підприємств – покупців необробленої деревини порядку користування електронною платформою «Прозоро. Продажі».

На заході були присутні як представники більшості деревообробних підприємств Львівщини, так і представники постійних лісокористувачів.

Працівники біржі, як оператора платформи «Прозоро. Продажі» довели до присутніх усі тонкощі користування платформою. В ході навчання виникало багато запитань, на які було дано відповіді. Надіємось, що таке навчання спростить покупцям необробленої деревини користування електронними площадками з продажу деревини.

Лісогосподарські підприємства на «Прозоро. Продажі» уже виставили для реалізації понад 25 тис. кбм необробленої деревини. Окрім того, на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» запроваджено щотижневі (щочетверга) електронні торги. Найближчі торги – 20.02.2020 р.

Надіємось, що проведення постійних електронних торгів допоможе активізувати реалізацію необробленої деревини.

Запрошуємо усіх покупців необробленої деревини приймати участь в електронних торгах.

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Продаж необробленої деревини через електронні торги

   Рубрика: Без рубрики

13 лютого біжучого року  ТБ «ТСБ Галконтракт», як оператор електронного майданчику провів навчання щодо продажу необробленої деревини в електронній системі «Прозорро Продажі». На навчанні були представники усіх лісокористувачів Львівської області, які здобули навики з продажу лісоматеріалів через дану систему. З лютого місяця 2020 року великі партії необробленої деревини всіма лісокористувачами Львівської області  будуть продаватися в електронному варіанті через систему «Прозорро Продажі», а дрібні партії необробленої деревини – в електронному варіанті через торгову біржу «ТСБ Галконтракт».

Львівське ОУЛМГ закликає всіх деревообробників області і інших регіонів України приймати участь у купівлі деревини через спрощені електронні аукціонні торги в любий зручний для Вас час. Для цього ТБ «ТСБ Галконтракт» розроблений графік щотижневого продажу необробленої деревини для всіх, який запровадиться в найближчий час.   

 

 

Головний спеціаліст відділу лісових

ресурсів, машин та технологій                                                 М.І. Романів

У парламентському екологічному Комітеті обговорили питання мисливства

   Рубрика: Без рубрики

Держлісагентство посилить залучення громадськості до проведення обліку чисельності тварин. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час круглого столу у Верховній Раді України, який відбувся 14 лютого.

Захід був організований Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо обговорення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду) (реєстр. № 2448).

«Ми розглядаємо важливе питання, а саме законопроект, який може створити надзвичайно складні наслідки для мисливського господарства України», – зазначив Голова Держлісагентства.

За його словами, як показує практика, користувачі мисливських угідь залучають для участі у проведенні первинного обліку чисельності мисливських тварин представників держаних органів (обласної адміністрації, Держекоінспекції, Держспоживслужби, Держлісагентства), мисливців, науковців і громадськість. Однак користувачам мисливських угідь потрібно посилити залучення громадськості до цього процесу.

Також Андрій Заблоцький зазначив, що більшість норм законопроекту 2448 вже передбачено в чинних редакціях законодавства (встановлення правил обліку чисельності, обмеження використання державного мисливського фонду на два роки, припинення права користування мисливськими угіддями, громадський контроль за веденням мисливського господарства та полювання).

Окрім того, на адресу Держлісагентства надходять численні звернення користувачів мисливських угідь та асоціацій щодо інших законопроектів, зокрема, за номерами 2232 та 2351.

«Норма законопроекту 2232 про заборону регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин (зокрема щодо лисиці і вовка) може мати вкрай негативні наслідки для суспільства. Дійсно, як зазначали сьогодні народні депутати, в Україні фіксується дуже велика кількість випадків сказу – до 1,5 тисячі. Основним джерелом інфекції цієї хвороби є лисиця. Ми вже маємо фактичну чисельність лисиці в регіонах від 3 до 7 голів на тисячу гектарів при нормі 0,5 одна голова. Водночас, заборона полювання призведе до ще більшого зростання чисельності. Враховуючи це, зросте і загроза життю та здоров’ю людей, свійських тварин, завдаватимуться значні збитки сільському господарству», – наголосив Андрій Заблоцький.

Також у Держлісагентства є пропозиції та зауваження щодо повної заборони підготовки мисливських собак до полювання. Практика країн Європейського Союзу, де це питання врегульовано належним чином, показує, що, наприклад, є безконтактний метод, який передбачає відсутність прямого контакту тварини та собаки мисливської породи.

Голова Держлісагентства звернув увагу народних депутатів України та громадськості на те, що відповідно до рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, за результатами виїзного засідання, було рекомендовано розробити концепцію розвитку мисливського господарства.

«Наразі Урядом України розробляється низка концепцій, відповідно буде розроблятися і концепція розвитку мисливського господарства. Тому прошу народних депутатів України відкласти розгляд зазначених законопроектів, які стосуються мисливства, до того, як буде опрацьована концепція. Ми повинні напрацювати бачення збалансованого розвитку мисливського господарства, в якому врахувати позицію всіх зацікавлених сторін, щоб було і гуманне ставлення до тварин, і екологізація процесів, але і таким чином, щоб забезпечити розвиток мисливського господарства», – наголосив Андрій Заблоцький.

http://dklg.kmu.gov.ua/

Покрокова інструкція участі в електронних аукціонах деревини на е-майданчику ДП “ЛІАЦ” Держлісагентства

   Рубрика: Без рубрики

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізується через

 електронні аукціони.

Експериментальний проект передбачає можливість всім лісокористувачам на власний вибір визначати електронні майданчики для реалізації деревини.

Частина деревини має виставлятися на електронній торговій системі Prozorro.Продажі (не менше ніж 25 відсотків щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень).

Весь інший об’єм деревини лісокористувачі можуть виставляти на будь-яких інших е-майданчиках.

Зокрема, зрозумілу і чітку модель реалізації деревини на електронному аукціоні надає електронний майданчик державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ДП «ЛІАЦ») Державного агентства лісових ресурсів України

Що потрібно робити лісокористувачу, щоб виставити деревину на е-майданчик ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

1. Заключити договір з товарною біржою (на безоплатній основі), яка має ліцензію ЛІАЦ на використання програмного продукту

 AUC.UKRFOREST.COM

2. Надати товарній біржі лоти, які плануються до реалізації

3. Узгодити терміни проведення е-аукціону

Що потрібно покупцю для участі в е-аукціоні на е-майданчику ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

1. Зареєструватися в особистому кабінеті на сайті

AUC.UKRFOREST.COM

2. Контролювати графік проведення е-аукціонів в особистому кабінеті

3. Взяти участь в е-аукціоні відповідно до регламенту товарної біржі

Чому важливі е-аукціони?

1. Вільний доступ до ресурсу всіх покупців деревини

2. Можливість лісокористувачам знайти нових покупців

3. Встановлення ринкових цін на лісопродукцію та прозорість

4. Відкритий доступ для громадян щодо проведення аукціонів (на сайті

 WWW.UKRFOREST.COM)

5. Збільшення надходжень до державного бюджету

До уваги громадян!

Електронні аукціони НЕ поширюються на реалізацію деревини:

– для населення на опалення;

– для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб);

– для задоволення потреб бюджетних установ;

– для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

– відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

– використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів.

 

http://dklg.kmu.gov.ua/

До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини

   Рубрика: Без рубрики

Державне агентство лісових ресурсів України розробило і направило до обласних управлінь лісового та мисливського господарства орієнтовний графік проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу 2020 року на електронному майданчику державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства.

ЗАВАНТАЖИТИ ГРАФІК

Зазначимо, що орієнтовний графік покликаний розвести в часі проведення аукціонів та забезпечити більш зручні умови споживачам для участі в е-аукціонах.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року

 постановою

Уряду передбачено проведення експериментального проекту реалізації деревини через електронні аукціони. Детальніше тут:

 https://bit.ly/38gtmC8.

http://dklg.kmu.gov.ua/

Аукціонні торги необробленою деревиною

   Рубрика: Без рубрики

На виконання Постанови Кабінету  Міністрів України за № 1178 від 4 грудня 2019 року «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» лісогосподарські підприємства започатковують проведення постійно діючих електронних торгів на «Прозоро. Продажі» та ТБ «ТСБ «Галконтракт».

Електронні торги на базі ТБ «ТСБ «Галконтракт» відбуватимуться кожного вівторка та п’ятниці, починаючи з 14 лютого 2020 року.

На площадці «Прозоро. Продажі» торги проходитимуть у постійному режимі згідно з Порядком, який затверджений Постановою № 1178.

З метою вивчення правил користування площадкою «Прозоро. Продажі» ТБ «ТСБ «Галконтракт» 13 лютого 2020 року проводить навчання для усіх потенційних користувачів електронною площадкою. Навчання відбудеться о 11.00 год. в базі товарної біржі «Галконтракт» в Стрийському парку.

Запрошуємо усіх учасників ринку з продажу та придбання необроблених лісоматеріалів пройти навчання та постійно приймати участь в електронних торгах.

Це дасть змогу усім учасникам ринку постійно вдосконалювати систему продажей необробленою деревиною, вносити зміни до діючого законодавства та пропозиції до проекту Закону України «Про ринок деревини».

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ