Підсумки роботи ДП Турківський лісгосп» за 2021 рік

   Рубрика: Без рубрики

1

Підбиваючи підсумки роботи підприємства за 2021 рік, можна відмітити, що загальні обсяги відтворення лісів склали 51,5 га, з них на площі 11,3 га створено лісові культури а природнє відновлення забезпечено на площі 40,2 га, або 88 %.

Значна робота проводиться для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісокультурних порід. З цією метою лісівники виростили понад 100 тис. сіянців та саджанців.

За 2021 рік підприємство заготовило 25,9 тис. м куб. деревини, в тому числі від рубок головного користування 5,4 тис. м куб. З них реалізувати вдалося 22,4 тис. м куб. Заготовлена лісопродукція реалізується споживачам на внутрішній ринок через аукціонні торги, та для забезпечення потреб місцевого населення.

Перероблено деревини на власних виробничих потужностях 2,9 тис. кбм., обсяг виробленої продукції переробки становить 5403,5 тис. грн. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склав 55200,0 тис. грн. в т.ч. на внутрішній ринок – 45844,0 тис. грн., експорт (пиломатеріали) – 9356,0 тис. грн.
На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.

В 2021 році відбулись суттєві зміни на ринку деревини, що привело до збільшення попиту та ціни на лісопродукцію. Відповідно це позитивно вплинуло і на фінансовий стан підприємства.

На постійному контролі перебуває питання охорони та захисту лісу. За 2021 рік зафіксовано 9 випадків  самовільної рубки лісу загальною кубомасою 12 м3 сумою збитків 145,2 тис. грн., 5випадків кубомасою 1м3 сумою збитків 3,6тис.грн., відшкодовано добровільно, 4 випадки кубомасою 11м3 сумою збитків 141,6тис.грн., направлено в Турківське відділення поліції для притягнення до відповідальності винних осіб.

Лісгоспом за 2021 рік в повному обсязі виконані заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи. З метою запобігання виникнення лісових пожеж створено 10 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 56 км., проведено ряд заходів по попередженню пожеж.

Вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку встановлені біг-борди на протипожежну тематику, проводиться профілактична робота серед населення та навчальних закладах району.

Середньомісячна заробітна плата по лісгоспу становить 17668,0 грн.

До державного та місцевих бюджетів за 2021 рік ДП “Турківський лісгосп” сплатив 14527,0 тис. грн., а єдиного соціального внеску – 3552,0 тис. грн.

Податок за лісові землі, який надходить в місцевий бюджет становить 396,0 тис. грн. Рентної плати за використання лісових ресурсів сплачено 2135,0 тис. грн., в тому числі до державного бюджету – 1196,0 тис. грн., в місцевий бюджет – 939,0 тис. грн.

В роботі лісгоспу діють принципи відкритості, що базуються на відкритому доступі до всієї публічної інформації, яка стосується фінансово – господарської діяльності підприємства.

Вся фінансово-господарська діяльність підприємства висвітлюється, як на офіційному сайті підприємства http://turka-forestry.org, так і в різних засобах масової інформації. В друкованих виданнях опубліковано 5 статтей на різну тематику, проведено 1 виступ на радіомовленні, на веб – сайті підприємства розміщено 384 статтей, в інших інтернет – ресурсах 32 інформації.  Всі лісогосподарські заходи, що проводяться підприємством, лісівники обговорюють з місцевими громадами.