Підсумки роботи ДП Турківський лісгосп» за 9 – ть місяців 2019 року

   Рубрика: Без рубрики

1

Підбиваючи підсумки роботи підприємства за 9 – ть місяців 2019 року, можна відмітити, що загальні обсяги відтворення лісів склали 50 га, з них на площі ­­­­­­8 га створено лісові культури а природнє відновлення забезпечено на площі 42 га, або 84 %.

Значна робота проводиться для забезпечення всіх видів лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом основних лісокультурних порід. З цією метою лісівники виростили понад 200 тис. сіянців та саджанців.

За дев’ять місяців 2019 року підприємство заготовило 17,7 тис. м куб. деревини, в тому числі від рубок головного користування 10,6 тис. м куб. З них реалізувати вдалося 15,3 тис. м куб. Заготовлена лісопродукція реалізується споживачам на внутрішній ринок через аукціонні торги, та для забезпечення потреб місцевого населення.

Перероблено деревини на власних виробничих потужностях 2,5 тис. кбм., обсяг виробленої продукції переробки становить 3944,4 тис. грн. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) склав 23299,0 тис. грн. в т.ч. на внутрішній ринок – 19657,0 тис. грн., експорт (пиломатеріали) – 3642,0 тис. грн.
На підприємстві функціонує електронний облік деревини. Вся деревина маркується і вивозиться виключно з бирками. Поєднання програми електронного обліку деревини з бухгалтерською програмою 1-С бухгалтерія дало змогу автоматизувати всю виробничу і бухгалтерську роботу.

В 2019 році відбулись суттєві зміни на ринку деревини, що привело до зменшення попиту на лісопродукцію. Відповідно це негативно вплинуло і на фінансовий стан підприємства.

На постійному контролі перебуває питання охорони та захисту лісу. За 9 – ть місяців 2019 року зафіксовано 8 випадків самовільної рубки лісу загальною кубомасою 23 м3 сумою збитків 135,8 тис. грн. Всі випадки направлено в поліцію для розслідування та притягнення до відповідальності винних осіб.

Лісгоспом за 9 – ть місяців 2019 року в повному обсязі виконані заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні заходи. З метою запобігання виникнення лісових пожеж створено 10 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 56 км., проведено ряд заходів по попередженню пожеж.

Вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку встановлені біг-борди на протипожежну тематику, проводиться профілактична робота серед населення та навчальних закладах району.

Середньомісячна заробітна плата по лісгоспу становить 9449,1 грн.

В біжучому році суттєво збільшилась плата податків до державного та місцевого бюджетів. Збільшення податків відбулось за рахунок збільшення рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50 % та введення нового податку на лісові землі.

До державного та місцевих бюджетів за 9 – ть місяців ДП “Турківський лісгосп” сплатив 5889,0 тис. грн., а єдиного соціального внеску – 1620,0 тис. грн.

Податок за лісові землі, який надходить в місцевий бюджет становить 264,0 тис. грн. Рентної плати за використання лісових ресурсів сплачено 1506,0 тис. грн., в тому числі до державного бюджету – 1137,0 тис. грн., в місцевий бюджет – 369,0 тис. грн.

В роботі лісгоспу діють принципи відкритості, що базуються на відкритому доступі до всієї публічної інформації, яка стосується фінансово – господарської діяльності підприємства.

Вся фінансово-господарська діяльність підприємства висвітлюється, як на офіційному сайті підприємства http://turka-forestry.org, так і в різних засобах масової інформації. В друкованих виданнях опубліковано 7 статтей на різну тематику, проведено 1 виступ на радіомовленні, на веб – сайті підприємства розміщено 205 статтей, в інших інтернет – ресурсах 31 інформації. Всі лісогосподарські заходи, що проводяться підприємством, лісівники обговорюють з місцевими громадами.