На колегії Львівського ОУЛМГ розглянуто питання про санітарний стан насаджень та виконання заходів із ліквідації масового всихання лісів

   Рубрика: Без рубрики

Колегія Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства розглянула санітарний стан насаджень та виконання заходів із ліквідації масового всихання лісів і відмічає наступне.

Кліматичні умови, останніх років Львівської області є сприятливими для масового розмноження шкідників і хвороб лісу, площа яких на початок 2019 року складає 27866га, з них площа осередків шкідників становить 3963га. Це призводить до значного зниження продуктивності і якісного складу лісів. Така ситуація вимагає удосконалення роботи спеціалізованої лісозахисної служби та лісогосподарських підприємств і їх підрозділів, пошуку нових методів боротьби з шкідниками та хворобами лісу.

На протязі останніх двох десятиліть на території гірської частини Львівщини відбувається всихання ялинових насаджень, а в останні чотири роки спостерігається всихання соснових насаджень у Поліській зоні Львівської області.

Площа всихаючих ялинових насаджень в області на початок 2019 року склала 14550 га. За останні десять років лісогосподарськими підприємствами проведено заміну похідних ялинових деревостанів на корінні ялицево-букові на площі понад 5000 га.

Станом на 1 січня 2019 року виявлено осередки всихання сосни на площі понад 1100га та виникло в поточному році 1958 га всихаючих соснових насаджень. З початку року розроблено 2322 га всихаючих соснових насаджень, що становить 76%.

З 2015 року в соснових лісах проводяться переважно роботи, пов’язані із призначенням і проведенням санітарно-оздоровчих заходів. За 3 місяці 2019 року проведені вибіркові санітарні рубки на площі 2941 га, суцільні санітарні рубки – 27га. Винищувальні заходи боротьби з шкідниками лісу проведені на площі 3180 га.

За результатами розгляду питання керівникам державних лісогосподарських підприємств доручено забезпечити:

– виконання вимог статті 86 Лісового кодексу України, наказів і розпоряджень Держлісагентства України та Львівського ОУЛМГ щодо систематичного спостереження за станом лісів, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу, здійснення профілактики виникнення таких осередків, їх локалізації та ліквідації;

– дотримання вимог Санітарних правил в лісах України, особливо в частині обстеження, призначення, відведення лісових насаджень для здійснення у них заходів з поліпшення санітарного стану та проведення їх у максимально стислі терміни;

– забезпечити систематичне проведення в засобах масової інформації роз’яснювальної роботи із залученням представників органів місцевого самоврядування щодо необхідності своєчасного здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та створення високопродуктивних, стійких деревостанів.

Відділ охорони, захисту лісу та мисливського

 господарства Львівського ОУЛМГ