Аукціонні торги

   Рубрика: Без рубрики

11 червня 2018 року відбулись аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі третього кварталу 2018 року. Торги проводила ТБ «ТСБ «Галконтракт».

Торги проходили у дві сесії.

Перша сесія проходила в електронному форматі. Участь у електронних торгах прийняло 35 учасників, покупців необробленої деревини.

Для учасників торгів лісові господарства виставили 30084 м3 лісопродукції, з яких було придбано 23509 м3 (78,1 %). Результати електронних торгів представлені у таблиці.

Друга сесія відбувалась у звичному режимі торгів «з голосу». Тут для потреб переробників було виставлено 35394 м3. Участь у торгах прийняло 120 учасників – покупців необробленої деревини. Усі результати другої сесії торгів «з голосу» представимо після отримання результатів торгів.

Уже склалась традиція проводити благодійний аукціон для неповносправних дітей. І на цей раз також перед аукціонними торгами проводився розпродаж картин, котрі намалювали діти. Це такий жест доброї волі зі сторони переробників деревини для надання допомоги дітям.

Слідкуйте за нашими новинами.

Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

Екологічний комітет Парламенту підтримав низку лісових законопроектів

   Рубрика: Без рубрики

Днями на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи народними депутатами підтримано низку законопроектів щодо фінансового забезпечення лісової галузі, ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів.

Зокрема, народні депутати – члени екологічного комітету рекомендували Парламенту за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до Лісового кодексу України (щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення лісової галузі) (реєстр. № 8238), поданий низкою народних депутатів України.

Метою проекту Закону є забезпечення удосконалення системи фінансування та розвитку лісового господарства для робіт з ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів, створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг, у тому числі південно-східного регіону України.

Законопроектом передбачено внесення змін до Лісового кодексу України, відповідно до яких пропонується утворити Державний фонд розвитку лісового господарства у складі спеціального фонду Державного бюджету України за рахунок надходжень від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування та інших надходжень, визначених законом про Державний бюджет України.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час засідання зазначив, що відомство підтримує прийняття проекту Закону. За його словами, законопроект дозволить вирішити проблемні питання галузі, удосконаливши систему фінансування та розвитку лісового господарства, з метою фінансування робіт з ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів, створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг, лісовпорядкування.

У своєму висновку Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Ф.Г. Бурчака зазначив, що створення спеціального фонду є необхідним та буде забезпечувати лісогосподарську галузь коштами, необхідними для охорони та відтворення лісових ресурсів.

Окрім того, Парламентський екологічний комітет висловився на підтримку інших супровідних законопроектів, які вносять зміни до Бюджетного та Податкового кодексів, а також до Державного бюджету України на 2018 рік.

Так, законопроектом реєстр. № 8239 пропонується внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо утворення Державного фонду розвитку лісового господарства у складі спеціального фонду Державного бюджету України, зокрема передбачивши його наповнення за рахунок 60% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування.

Комітет зазначив, що відповідно до Указу Президента України від 21.11.2017 № 381 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду» Кабінету Міністрів України доручено створити державний фонд розвитку лісового господарства, передбачивши можливість зарахування до такого фонду рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

Також екологічний комітет вважає за доцільним прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до пункту 256.3 статті 256 Податкового кодексу України (щодо фінансового забезпечення лісової галузі) (реєстр. № 8240).

Метою проекту Закону є збільшення на 50% ставок рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування та спрямування коштів до Державного фонду розвитку лісового господарства, що забезпечить удосконалення системи фінансування та розвитку лісового господарства для фінансування робіт з ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів, створення захисних лісових насаджень та полезахисних лісових смуг, у тому числі, південно-східного регіону України.

Окрім того, Парламентський екологічний комітет рекомендував прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення  ефективного ведення лісового господарства та посилення охорони лісів (реєстр. № 8241).

Законопроектом передбачено розмежування функції державної лісової охорони від господарської діяльності, а також визначення основних функцій та повноважень лісової охорони власників лісів і постійних лісокористувачів.

Також законопроектом передбачається внесення змін до Лісового кодексу України, якими забезпечуватиметься здійснення національної інвентаризації лісів. Це, у свою чергу, дозволить забезпечити органи державної влади та суспільства в отриманні статистично обґрунтованої інформації про кількісні та якісні показники стану та динаміки лісів в державі, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, міжнародної звітності про ліси за допомогою вибіркової інвентаризації математико-статистичним методом.

Державне агентство лісових ресурсів підтримало прийняття проекту Закону та у своєму висновку повідомило, що зазначений законопроект дозволить забезпечити дотримання вимог законодавства суб’єктами лісових правовідносин, незалежно від їх підпорядкування та форм власності.

dklg.kmu.gov.ua

Держлісагентство нагадує про можливість перевірки заготівлі та транспортування деревини он-лайн

   Рубрика: Без рубрики

Вже рік на офіційному веб-сайті Держлісагентства діє та постійно оновлюється рубрика #ВідкритіДані.

Тут можна переглянути:

– реєстр лісорубних квитків на заготівлю деревини

– стан лісової сертифікації відповідно до міжнародних вимог FSC

– плани лісонасаджень

– фінансові звіти

Окрім того, можна переглянути електронний перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів, а також перевірити легальність лісопродукції.

«Ми працюємо над тим, щоб люди якомога більше знали про лісову галузь. Суспільний контроль є важливим для нас. Лісівники дедалі більше починають працювати відкрито. І будь-хто може перевірити та упевнитись у легальності дій. Якщо ж хтось виявить порушення – звертайтеся до Держлісагентства та правоохоронних органів», – зазначив заступник Голови відомства Володимир Бондар.

Сервіси для перевірки та контролю доступні за посиланням: http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=162794&cat_id=147027

dklg.kmu.gov.ua

Суб’єктам підприємницької діяльності області!

   Рубрика: Без рубрики

 

Львівська обласна рада прийняла рішення №698 від 15.05.2018 року «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань».

Львівською обласною державною адміністрацією видано розпорядження від 06.06.2018 №552/0/5-18 «Про затвердження лімітів спеціального використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань» для постійних лісокористувачів області.

Заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання і проводиться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка.

Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів тощо) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку.

Надходження коштів від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів будуть спрямовані на рахунки місцевих рад та рахунки постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств). Розміри рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2018 і наступні роки затверджені рішенням Львівської обласної ради від 25.04.2017 року №427.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

Шановні громадяни!

   Рубрика: Без рубрики

ДП “Турківський лісгосп” звертається до Вас бути обережними з вогнем у межах будь-якої природної території, не розводити багаття у недозволеному місці, не дозволяти дітям гратися з вогнем. Не випадково на в’їздах до лісу присутні шлагбауми, аншлаги, що закликають громадян берегти ліс від вогню та від засмічення побутовими відходами.

З початку 2018 року рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств управління складено 65 протоколів на порушників вимог пожежної безпеки в лісах.

Якщо ж пожежа розгорілася, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше зателефонуйте до служби порятунку за телефоном „101” чи повідомте лісову охорону (269-3-14-15) або органи місцевого самоврядування.


Пам’ятайте! Тільки спільними зусиллями збережемо ліс від вогню.

 

Лісівники Львівщини ознайомились з роботою лісорозсадницького комплексу Державного акціонерного товариства «Державні ліси Латвії»

   Рубрика: Без рубрики

З 28 травня по 01 червня 2018 року спеціалісти лісового господарства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства в складі начальника відділу лісового господарства обласного управління – Валерія Арманаша, директора ДП «Львівський ЛСНЦ» – Федора Пелиньо, директора ДП «Рава-Руське ЛГ» – Антона Косовського, головного лісничого ДП «Рава-Руське ЛГ» – Михайла Музики та провідного інженера лісового господарства ДП «Львівський ЛСНЦ» – Михайла Сплавінського взяли участь в навчально-виробничій програмі з вивчення технології вирощування лісового садивного матеріалу із закритою кореневою системою у Латвійській республіці.

Згідно програми було відвідано насіннєвий центр, чотири найбільших лісових розсадники Латвії, арборетум та лісову дослідну станцію.

В Калснавському насіннєвому центрі завідувач Яніс Аузиньш ознайомив із технологією переробки та очистки лісового насіння, яке відбувається на обладнанні шведської фірми ВСС АВ та технологію довготермінового зберігання лісового насіння. Заготівлю насіння проводять виключно з клонових насіннєвих плантацій, які замінюють кожні 10-15 років. Показали клонові плантації сосни звичайної, вільхи чорної та берези повислої і розповіли як проводять догляди за ними. Клони берези вирощують в теплицях, з метою запобігання перехресного запилення.

В Калснавському лісовому розсаднику, який крім вирощування основних лісоутворюючих порід спеціалізується на вирощуванні декоративного садивного матеріалу, завідувач розсадника Яніс Лапше показав як вирощують декоративні рослини. На розсаднику діє лабораторія з вирощування гібридів осики.

З метою демонстрації різноманіття декоративного садивного матеріалу створено Калснавський арборетум, площа якого складає 144 га. В арборетумі зростає 2249 різних видів хвойних та листяних дерев і кущів. Завідувач арборетумом Яніс Зилиньш показав найбільш цінні види колекції та розповів про обмін насінням між арборетумами із всього світу.

Наступного дня спеціалісти ознайомились з Лісовою дослідною станцією в структурі якої працює лабораторія з контролю за лісовим насінням. Директор станції Мартинш Лідумс ознайомив присутніх з роботою дослідної станції. Після чого директор виробничого підрозділу «Насіння і Саджанці» Гунтіс Гранданс ознайомив присутніх з роботою ДАО «Державні ліси Латвії» та роботою свого виробничого підрозділу.

Далі подорож продовжилася в розсаднику «Подіні», де завідувач розсадника Яніс Сіксалієтіс розповів, що вони займаються вирощуванням садивного матеріалу з покращеною кореневою системою. Лісове насіння сосни, ялини, вільхи, берези висівається автоматизованою лінією компанії BCC в касети і розміщається в теплицях, де проростає і вирощується місяць часу, після чого спеціальними машинами висаджується у відкритий грунт. На розсаднику вирощують близько 10 млн сіянців в рік у 8 теплицях. Також на розсаднику працює обладнання для обробки саджанців воском перед садінням, яке захищає їх від шкідників та хвороб.

Також спеціалісти відвідали розсадник «Стренчі», де завідувач розсадника Яніс Звейнієкс показав роботу лінії посіву насіння та лінії пакування саджанців з закритою кореневою системою компанії BCC, а також розказав про технологію зберігання садивного матеріалу в холодильних камерах.

Відвідали лісовий розсадник «Мазсілі», де вирощується близько 20 млн сіянців в рік. Керівник розсадника Карліс Страздиньш розповів про технологію вирощування садивного матеріалу «довга ніч» під час використання якої, сіянці за сезон дають приріст два рази.

Також було продемонстровано роботу лінії з обробки саджанців за системою «Конніфлекс», де садивний матеріал автоматизовано обробляється спеціальним клеєм та піском для захисту рослин від шкідників.

Крім цього, лісівники ознайомились з роботою обладнання шведської фірми ВСС АВ, яке працює на чотирьох розсадниках Латвії з початку 2000-них років, зокрема, лінії з посіву насіння, поливальні рампи, лінії мийки касет та упаковки саджанців. Адже невдовзі лісівникам Львівщини необхідно буде працювати з таким обладнанням.

Програма відвідин лісових розсадників Латвії була насиченою та пізнавальною. Лісівники з України багато дізнались від латвійських колег як досягти успіху у вирощуванні якісного садивного матеріалу, і визначили напрямок, яким маємо іти для створення стійких високопродуктивних насаджень, адже без високоякісного насіння не буде якісного сіянця, а без якісного сіянця – доброго лісу.

Відділ лісового господарства

Львівського ОУЛМГ

 

Перехід на вибіркові і поступові системи рубань – пріоритетне завдання лісівників Львівщини

   Рубрика: Без рубрики

29 травня 2018р. відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека. Участь в засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств.

Колегія Львівського ОУЛМГ розглянула питання про стан та перспективи застосування поступових і вибіркових систем рубок головного користування на підприємствах Львівського ОУЛМГ. Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень відмітив, що впровадження у лісогосподарську практику вибіркових і поступових систем рубок із удосконаленими технологіями лісозаготівель сприяє формуванню природних лісів, підвищенню їхньої стійкості та посиленню захисних і корінних властивостей, забезпечує безперервне використання лісових ресурсів, що наближає перехід в управлінні лісами та лісокористуванні на засади сталого розвитку.

Поступові рубки головного користування проводяться в основному в гірській частині області в букових і ялицевих лісах. На переважній площі поступових і вибіркових рубок Карпатського регіону, а також поступових рубок в букових лісах Лісостепу забезпечується якісне природне поновлення корінних деревостанів.

Частка поступових та вибіркових рубок на підприємствах Львівського ОУЛМГ з кожним роком зростає. У 2017 році обсяги поступових та вибіркових систем рубок головного користування склали 43% від загального об’єму рубок головного користування.

Участь у розгляді даного питання також взяв головний інженер Львівської державної лісовпорядної експедиції Копильців В.М. У своєму виступі він зазначив, що лісовпорядкування проводить всі розрахунки рубок головного користування, лісовідновних рубок, рубок переформування згідно діючих нормативних правил та законодавства. Якщо правила дозволяють, акцент робиться на системі поступових і вибіркових рубань лісу, тому йде тенденція на перехід на вибіркову та поступову систему рубок головного користування та рубок пов’язаних з веденням лісового господарства.

Голова колегії наголосив на збільшенні обсягів застосування вибіркових і поступових систем рубок головного користування на всіх державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ. Також повідомив, що планується проведення науково-практичних семінарів та навчань по застосуванню вибіркових та поступових систем рубок в лісах області. Зокрема, вже з червня місяця фахівці лісового господарства будуть проходити курси підвищення кваліфікації в Національному лісотехнічному університеті України за навчальною програмою «Наближене до природи лісівництво та інформаційні системи в лісовому господарстві».

З питанням «Про підсумки роботи підприємств області в осінньо-зимовий період 2017-2018 років та завдання щодо забезпечення стабільної їх роботи у наступному осінньо-зимовому періоді» виступив начальник відділу лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ Ігор Коновалець. Він зазначив, що обсяг фактично використаних паливно-енергетичних ресурсів за осінньо-зимовий період 2017-2018 років становив 6109 тон умовного палива загальною вартістю 56,1 млн. грн. Порівняно з попереднім осінньо-зимовим періодом, відбулося збільшення загального обсягу споживання енергоносіїв на 2,7 % , при цьому у грошовому еквіваленті видатки збільшились на 11,5 млн. грн., або на 26 %, що обумовлено постійним підвищенням цін на енергоринку.

Для теплозабезпечення виробничих і адміністративних приміщень підприємств області використовується 115 котлів різної потужності, із них 107 од. основні, 8 од. – резервні. На твердому паливі працює 102 котли.

Питання переходу на власну теплогенерацію, де у якості енергоносія використовуються технологічні відходи деревини, залишається актуальним для підприємств області.

Начальник управління Анатолій Дейнека наголосив на необхідності забезпечення виконання комплексу робіт, пов’язаних з енергозбереженням та підготовкою до опалювального сезону 2018р. Акцентовано увагу на використанні лісосічних відходів, а також заготівлі і реалізації дров у обсягах, необхідних для забезпечення попиту громадян України, об’єктів соціальної сфери та інших вітчизняних споживачів.

По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.


Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Заступник Голови Держлісагентства та керівник Лісової служби Словенії обговорили вплив змін клімату на лісове господарство

   Рубрика: Без рубрики

Делегація українських лісівників під керівництвом заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря перебуває у Республіці Словенія з метою обміну досвідом та налагодження співпраці.

Зокрема, сьогодні заступник Голови Держлісагентства України Володимир Бондар та керівник Лісової служби Словенії Дамян Оражем обговорили вплив змін клімату на лісове господарство.

Вони оглянули лісові ділянки, які через зміну клімату за останні 5 років почали страждати від сніголамів, нашестя короїда та вітровалів.

Як зазначив Дамян Оражем, ділянка лісу після вітровалу мала бути розроблена до травня, однак, внаслідок довгої зими, вони не встигли це зробити і тепер є підвищена небезпека ураження короїдами.

«Дозвіл на проведення санітарних рубок надає Лісова служба. Якщо дерева більше 10 см діаметром відмітку дерев здійснює Лісова служба і в державних, і в приватних лісах», – зазначив він.

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар разом з делегацією ознайомився з досвідом лісовідновлення та заготівлі деревини у Словенії.

За словами словенських лісівників, 97% лісовідновлення це природне поновлення. При заготівлі деревини застосовують поступові та вибіркові рубки. Породний склад природного поновлення регулюється параметрами рубок – менше освітлення території – буде більше відновлюватись ялина та ялиця, більше освітлення – буде більше бука. Крім того, у подальшому лісівники можуть регулювати склад рубками догляду.

«Для України дуже цікавий досвід Словенії у веденні лісового господарства. У нас є спільні проблеми, такі як поширення шкідників, що призводить до всихання. У Словенії досить швидко лісівники приймають рішення щодо санітарних рубок, тому масового всихання дерев вони не допускають. Також у Словенії дуже високий відсоток природного поновлення, а це значить, що ліси стійкіші до різних шкідників та хвороб. Вони використовують вибіркові та поступові методи заготівлі деревини. Це гарний досвід для України, адже ми також активно переходимо на такі методи», – зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

 

Новини за темою:

Лісівники вживають всіх заходів для боротьби з масовим всиханням лісу, – Володимир Бондар (ФОТО + ВІДЕО)

Володимир Бондар про перехід від суцільних до поступових і вибіркових систем рубок

Семінар-нарада з головними інженерами у ДП «Славське лісове господарство»

   Рубрика: Без рубрики

25 травня 2018 року в ДП «Славське лісове господарство» відбулася виїзна семінар-нарада з головними інженерами підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. В рамках даного заходу присутні мали можливість ознайомитися з роботою виробничих структурних підрозділів ДП «Славське лісове господарство», а саме: проведенням лісозаготівельних робіт за допомогою новопридбаного лісовозного причепа SCANDIC ST-12D, станом проміжного складу деревини і лісовозних доріг, роботою мульчера тракторного навісного МКМ-130 у Климецькому лісництві, нижнього складу і цехів переробки деревини в с.Тухля Сколівського району.

На підсумковій нараді, яка відбулася в актовому залі нижнього складу ДП «Славське лісове господарство», заступник начальника-головний інженер Львівського ОУЛМГ Ю.О. Гром’як закцентував увагу присутніх на виконанні виробничої програми і реалізації лісопродукції у II-му кварталі 2018 року, використанні новопридбаного деревообробного та лісозаготівельного обладнання і механізмів, будівництві лісових доріг, дотриманні вимог охорони і безпеки праці, проблемних питаннях та шляхах їх вирішення.

Запрошений на семінар перший заступник директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака В.Л. Коржов ознайомив присутніх з методикою проведення інвентаризації лісових доріг на підприємствах галузі.

Аналізуючи побачене, головні інженери лісогосподарських підприємств Львівщини відмітили великий особистий вклад директора ДП «Славське лісове господарство» С.Ю. Кокоця та працівників його служб і відділів в розширенні матеріально-технічної бази підприємства, постійний пошук щодо використання прогресивних технологій, автоматизацію та механізацію трудомістких процесів, створення здорових і безпечних умов праці, впровадження позитивного досвіду з охорони праці.

Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

 

 

Рада лісового сектору

   Рубрика: Без рубрики

В рамках виставки «Деревообробка 2018», що відкрилась у м. Львові 23 травня під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА відбулось засідання Ради лісового сектору.

На порядку денному стояли наступні питання:

1. Про реалізацію рейтингу деревообробних підприємств Львівської області.

2. Про проблеми розвитку лісового господарства Львівщини.

3. Про раціональне використання відходів з деревини.

4. Про підтримку та просування експорту Львівщини.

По першому питанні презентацію зробив директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Филипів Р. С. Ним було зазначено, що розроблений раніше департаментом механізм рейтингування деревообробних підприємств у ході обговорення не зазнав суттєвих змін. Формула, яка була запропонована підтримана усіма учасниками обговорення. На основі цього встановлено Топ-30 підприємств Львівщини.

Потрібно розробити механізм заохочувальних кроків, які б стимулювали усі деревообробні підприємства легалізувати своє виробництво. Над цим і працює департамент.

По другому питанні виступи голова ГО «Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» Когут М. В., який основний акцент зробив на високих цінах на сировину, яку виставляють державні лісогосподарські підприємства Львівщини, для переробників деревини. Він вважає, що існуючі ціни є занадто високі і вони повинні бути відкориговані або до аукціонних торгів, або під час них.

Заступник начальника Львівського ОУЛМГ Громяк Ю. О. зазначив, що лісогосподарські підприємства уже на протязі трьох кварталів цін на сировину не змінювали. Усі ціни, що зараз присутні на ринку сформовані внаслідок проведення аукціонних торгів. На третій квартал ситуація залишається така ж. Більшість підприємств залишили стартові ціни на аукціон третього кварталу ті самі, по яких була реалізована деревини на попередніх торгах.

Окрім того, посилання на те, що у Львівській області найвищі ціни на лісопродукцію порівняно з усіма областями не відповідають дійсності. Громяк Ю. навів порівняння цін на основні види сортиментів по областях, які підтвердили те, що ціни на Львівщині у державних лісгоспах є на рівні з іншими підприємствах сусідніх ресурсних областей. Усі дані можна отримати в обласному управлінні.

По третьому питанні доповів президент Українського Пелетного Союзу Коломийченко М. В. Було підняте питання використання лісосічних відходів для потреб енергетичного ринку. На жаль, основна маса лісосічних відходів на даний момент не використовується.

Це підтвердили і представник Львівського ОУЛМГ і ДЛГП «Галсільліс». Потрібно відпрацювати механізм залучення лісосічних відходів у виробництво.

По четвертому питанні Филипів Р.С. розказав про роботу, яку проводить Львівська ОДА у плані підтримки та просування експорту Львівщини. Віце-президент Львівської торгово-промислової палати п. Коруд В. Б. відмітив роль ТПП у цьому напрямку.

Перший заступник Львівської ОДА Замлинський Р. Т. підсумував роботу Ради лісового сектору та поставив відповідні завдання для підготовки наступного засідання.


Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ