Проведення лісогосподарських заходів в лісах Львівщини обговорюється з громадськістю

   Рубрика: Без рубрики

На виконання рішень Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року №77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» та від 27 вересня 2018р. №249 «Про впорядкування лісокористування у Львівській області та внесення доповнень до рішення обласної ради від 16.02.2016 № 77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області», державні лісогосподарські підприємства обговорюють з органами місцевого самоврядування плани проведення рубок головного користування та рубок поліпшення якісного складу лісів, лісовідновлення та інші лісогосподарські роботи.

Так, протягом 2018 року лісгоспами проведено 380 зустрічей з місцевими громадами щодо обговорення запланованих лісогосподарських заходів.

З інформацією про результати громадських слухань можна ознайомитись в рубриці «Механізми громадського контролю» на сайтах державних лісогосподарських підприємств та Львівського ОУЛМГ http://www.lvivlis.gov.ua/uk/Gromadsky_sluhanna/

На даний час лісогосподарські підприємства розпочинають обговорення планів лісогосподарських заходів на 2019 рік.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

 

 

Ростуть на зрубах нові ліси

   Рубрика: Без рубрики
АКТУАЛЬНО
Ростуть на зрубах нові ліси

19.11.2018

  • Довкілля

Ростуть на зрубах нові ліси

Ігор ТАБІНСЬКИЙ.

Львівська область.

Три директори найкращих лісових господарств області — Самбірського Ігор Ярема, Бродівського Орест Ониськів та Золочівського Руслан Круть — збираються разом не так часто, хіба що на семінарах чи виробничих нарадах. І тоді досвідченим фахівцям є про що побалакати, бо всі вони, як мовиться, «зуби з’їли» на лісових проблемах.

СКАЖІМО, Ігор Ярема свій трудовий шлях після закінчення Львівської лісотехніки у 1976 році почав із посади старшого техніка-лісівника, пропрацював у Крукеницькому лісництві майже півтора десятка літ, згодом очолював Старосамбірське лісомисливське господарство, а в грудні виповниться рівно 20 років, як стоїть біля керма Самбірського лісового господарства. Заслужений лісівник України хвалиться не нагородами, яких у нього не бракує, а плантаціями дуба, сосни, ялиці, бука… Та ще чудовим розсадником. Недарма нещодавно на базі Самбірського господарства провели виїзну колегію Львівського обласного управління лісомисливського господарства з участю його керівництва, директорів лісгоспів, науковців з лісотехнічного університету, де обговорювали проблему лісового насінництва та лісокультурного виробництва. Відвідали, звісно, й розсадник у Комарнівському лісництві. Маршрут пролягав дільницею, на якій усі мали змогу оглянути створені лісові культури дуба звичайного, модрини європейської, сосни звичайної та вільхи чорної…

Активно займаються відновленням лісу й у Золочівському лісгоспі, де керівником Руслан Круть. Нинішнього року на цю конче потрібну справу використано 200 тисяч гривень. На торішніх зрубах садять дубки не лише штатні працівники, а й учні Поморянського ліцею, школярі… Запрошувати їх на такі щорічні акції стало для лісівників традицією.

Руслан Круть очолює лісове підприємство тільки чотири роки. Проте новачком у галузі його не назвеш — з 1995-го працював майстром лісу, з 2003-го — лісничим.

А ось розсадник на майже семигектарній площі закладено ще сорок років тому. Головне, чого вдалося домогтись останнім часом, — це вийти на самоокупність. Понад чверть посадкового матеріалу (а загалом він налічує понад 1,2 мільйона штук) реалізують. Останні три роки намітилась тенденція до зростання реалізації саджанців і насіння.

— П’ять із шести лісництв мають теплиці в Бродівському лісгоспі, — розповідає Орест Ониськів. — Вирощувати посадковий матеріал для себе дуже вигідно, бо його приживлюваність у рідному ґрунті набагато вища, аніж би розсаду завозили з інших територій.

Зрештою у всьому світі нині загальноприйнято, що для заліснення використовується насіння власних культур лісонасаджень. Господарство провело лісовідновлення на площі 197 га, були засаджені всі лісосіки, вирубані у 2017 році й частково у 2018-му, зокрема 33 гектари лісових культур, а природне поновлення лісу забезпечено на площі 164 гектари.

Бродівський лісгосп — передове потужне підприємство. Найбільше в області, воно відоме високою зарплатнею, у середньому працівники одержують 14 із гаком тисяч гривень. А ще тим, що тут найвищий в області і другий в Україні ступінь переробки деревини, який становить майже 70 відсотків. Із 500 чоловік загального штату близько 200 зайняті виключно переробкою.

…Є про що звітувати і про що розповісти кожному з директорів. В одного — найкращий на всю Україну вальщик лісу, в другого на території розташований унікальний дендропарк. А Руслан Круть розповів про ветерана лісу, який 40 років тому заклав розсадник модрини, лісничого Нестюківського лісництва Ярослава Галанюка, справжнього шанувальника цього дерева. За нинішньої тенденції загального потепління модрина на відміну від сосни на збагачених ґрунтах швидше росте, здатна витягувати вологу з глибоких шарів ґрунту.

Так чи інакше, всі дбають про ліс, його майбутнє. Щоб на місці зрубаних дерев виростали нові.

На фото автора: (справа наліво) Ігор Ярема демонструє Оресту Ониськіву та Руслану Крутю дубові насадження у Комарнівському лісництві.

                                                                                         «Сільські вісті»

www.silskivisti.kiev.ua/19635/index.php

Вирубки лісів на Львівщині: контрабанда чи легальний бізнес? – керівник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека в гостях програми “Прямо в очі”

   Рубрика: Без рубрики

Лісівники Львівщини запропонували включити до складу об’єктів природно-заповідного фонду старовікові насадження

   Рубрика: Без рубрики

Державними лісогосподарськими підприємствами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства спільно із науковцями Інституту екології Карпат НАН України проведено обстеження значної кількості стиглих і перестійних деревостанів з метою виявлення ознак старовікових лісів на території державного лісового фонду Львівщини.

За результатами польових обстежень відібрано природні старовікові насадження в ДП «Дрогобицьке лісове господарство»: 2 ділянки загальною площею 34га, ДП «Сколівське лісове господарство»: 1 ділянка 43,1га, ДП «Славське лісове господарство»: 2 ділянки на площі 38,2га та ДП «Турківське лісове господарство»: 2 ділянки загальною площею 26га.

Для збереження цих унікальних природних насаджень та з метою розширення мережі природно-заповідного фонду області, Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства і державними лісогосподарськими підприємствами надані пропозиції Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації щодо включення 141,3га цінних карпатських лісів до складу природно-заповідного фонду, як старовікових, в тому числі з ознаками пралісів.

Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Відкритий лист Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства до народних депутатів України, урядовців, керівників органів місцевої виконавчої та представницької влади, редакторів та журналістів ЗМІ, активістів неурядових громадських організацій

   Рубрика: Без рубрики

Шановні пані та панове!

Інформуємо Вас, що оприлюднене у липні 2018 року «дослідження» британської неурядової організації Earthsight «ПРИЧЕТНІ ДО КОРУПЦІЇ. Як компанії‐мільярдери та уряди ЄС не справляються з проблемами українських лісів» на наше глибоке переконання є недостовірним та непрофесійним, оскільки порушує принципи проведення досліджень: воно не пояснює методологію, у твердженнях не посилається на документи, використовує неперевірені факти та переслідує цілі, які можуть завдати шкоди інтересам нашої держави.

«Дослідження» безпідставно звинувачує весь лісовий сектор економіки України, до якого входять лісове господарство, деревообробна, меблева та целюлозо-паперова промисловості, а фіскальні та правоохоронні органи нашої країни називає їхніми посібниками.

Метою даного «дослідження» можуть бути:
• сіяння ворожнечі та ненависті серед українських громадян за професійною ознакою, щоб підвищити суспільну напругу в Україні (поширити зраду);
• зменшення економічних можливостей та конкурентоспроможності України, через обмеження експортних можливостей деревообробної та меблевої галузей економіки;
• приватизація лісів, для чого потрібно зруйнувати систему управління лісовою галуззю, яка в складні для України часи демонструє економічну ефективність, соціальну та екологічну відповідальність.

Зазначений документ побудований на маніпуляції та підтасуванні даних, більшість з яких взято з різних інтернет-ресурсів без перевірки на достовірність. Зокрема, автори дослідження маніпулюють, спотворюючи значення термінів: легальні рубки лісових підприємств безпідставно називають нелегальними, а офіційний експорт безпідставно називають контрабандою.

«Дослідження» намагається дискредитувати лісову екологічну сертифікацію за принципами і критеріями Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council, FSC). Перевірка Міжнародної акредитаційної служби (Accreditation Services International ASI) у жовтні 2018 року не виявила порушень при отримані сертифікатів FSC, що засвідчує сталість лісокористування у Львівській та Івано-Франківській областях, які, серед інших, зазначалися в «дослідженні» Earthsight.

Тому просимо утриматися від використання даних з цього документу як таких, що не заслуговують на довіру.

Засоби масової інформації просимо також інформувати суспільство про недостовірність та маніпулятивність даних «дослідження» Earthsight.

Голова Громадської Ради Степан Білас
Згідно рішення Громадської ради, протокол засідання № 2 від 08.11.2018р.

ДП “Рава-Руське лісове господарство” приймало розширену президію Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства

   Рубрика: Без рубрики

ДП “Рава-Руське лісове господарство” приймало в себе розширену президію Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства. У перший день голови первинних профспілкових організацій – члени громадської ради при ЛОУЛМГ побували на лісовому розсаднику у Річківському лісництві, де ознайомилися з асортиментом саджанців та відвідали теплицю для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою.

Другий день Президії розпочався з наради, де Голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства  Василь Максимець підвів підсумки роботи обласної та первинних організацій профспілки за 10 місяців 2018 р., а також обговорили з членами громадської ради  виконання колективних договорів.

У своїй доповіді директор ДП «Рава-Руське ЛГ» — Антон Косовський познайомив гостей з позитивною динамікою  техніко-економічних показників по підприємству,  розповів про зміни які відбулись в колективному договорі щодо пільг для працівників і звернув увагу на успішну діяльність профспілкового комітету, який турбується про працівників підприємства та їхні сім’ї. Голова  первинної профспілкова організації  ДП “Рава-Руське лісове господарство” Ольга Довба поділилась результатами своєї роботи і розповіла про плани на майбутнє. Приємним сюрпризом стало повідомлення, що  зародилась нова традиція — організація свята святого Миколая для діток працівників підприємства. Профспілкова організації  ДП “Рава-Руське ЛГ” також спробує, на свято святого Миколая, зігріти серця діток подарунками у  Рава-Руській школі-інтернат та у сиротинці с. Потелич. На завершення наради головний спеціаліст по охороні праці ДП «Рава-Руське ЛГ»  Ольга Смик нагадала про важливість дотримання техніки безпеки. У  доповіді зробила  акцент на забезпеченні спецодягом і спецвзуттям працівників, адже підприємство працює над тим, щоб створити максимально комфортні умови праці для робітників.

Наступним етапом виїзної президії було ознайомлення з експонатами у Музеї лісу. Сонячна осіння погода супроводжувала гостей на цілюще джерело “Маруся”, що розташоване у лісах ДП «Рава-Руське ЛГ». Дорогою до святого джерела Пречистої Дiви Марії голови первинних профспілкових організацій зупинились у еколого-пізнавальній стежці «Вовковиця» Медіа-ліс. Головний лісничий ДП “Рава-Руське ЛГ” Михайло Музика розповів про важливість медіа-лісу і історію його створення та нагадав що таке ліс у житті людини. На зворотньому шляху учасники завітали у психоневрологічний інтернат у с. Монастирок, де члени громадської ради  подарували продукти харчування та предмети першої необхідності.

На завершення члени Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства побували на  Рава-Руському лісозаводі, де оглянули оновлене обладнання в цеху переробки.

Результати аукціонних торгів

   Рубрика: Без рубрики

9 листопада 2018 р. на ТБ «ТСБ «Галконтракт» відбулись додаткові аукціонні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ заготівлі четвертого кварталу 2018 р.

Торги відбувались у дві сесії: електронні торги та «торги з голосу».

На електронні торги лісовими господарствами було виставлено 6985 м3 необробленої деревини, в т. ч. дрова хвойних порід – 2250 м3, дрова твердолистяних порід – 4450 м3. Участь у торгах прийняло чотири фірми, які придбали 2250 м3 сировини, або 32,2% від виставленого обсягу.

На «торги з голосу» виставлялось 3555 м3 лісопродукції, в т. ч. 1760 м3 – пиловника дубового, 470 м3 – пиловника букового. У торгах прийняло участь 16 підприємств, які придбали 1400 м3 необроленої деревини, або 39,4 %. На превеликий жаль, не було реалізованого жодного кубометра пиловника дубового. Усі потенційні учасники відмовились від придбання, мотивуючи високими цінами на даний сортимент. Стартові ціни на пиловник дубовий були ті ж самі, що і на основних торгах четвертого кварталу. Лісові господарства на основних торгах реалізували 88,2 % виставленого обсягу пиловника дуба.

Усі результати аукціонних торгів у розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів представлені у таблицях.

►Обсяги лісопродукції (куб.м.), виставленої та проданої на ЕЛЕКТРОННИХ ДОДАТКОВИХ торгах (09-11-2018)  заготівлі 4 кварталу 2018 року підприємствами Львівського ОУЛМГ

►Обсяги лісопродукції (куб.м.), виставленої та проданої на загальних ДОДАТКОВИХ торгах (09-11-2018)

Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ

Відбулося засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 8 листопада, відбулося засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Участь у засіданні взяли 44 члени.

Важливим питанням на порядку денному було формування складу і обрання голів чотирьох постійних комісій: Лісового господарства, Зв’язків з громадськістю, Лісопромислового комплексу та Мисливського господарства. Відтак, головою Комісії з лісового господарства обрали Василя Репеха, головою Комісії зі зв’язків з громадськістю – Василя Масюка, головою Комісії з лісопромислового комплексу – Андрія Вовка і головою Комісії з мисливського господарства став Володимир Хомич.

Також члени Громадської ради затвердили Положення про Громадську Раду при Львівському ОУЛМГ, обговорили органіазаційні та робочі питання і проблемні аспекти в організації взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації.

Висіяли насіння ялиці білої

   Рубрика: Без рубрики

IMG_20181107_112942

Лісівники Вовченського лісництва висіяли насіння ялиці білої у короби в теплиці.

IMG_20181107_105737

IMG_20181107_105748

Прес-служба підприємства.

Лісівники це люди, які доглядають за лісом, – Володимир Бондар в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD

   Рубрика: Без рубрики

Проблема нелегальних рубок в Україні в певній мірі існує. Однак, вона не така велика, як її подають деякі громадські експерти. Загалом, незаконні рубки в Україні складають менше одного відсотка від загальної кількості заготовленої деревини. Про це заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар розповів в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.

«Ми вживаємо всіх необхідних заходів, щоб з цією проблемою боротися. Боротися з нелегальними рубками дуже складно на Сході та Півдні України. Тому що там лісові масиви дуже розкидані на великих площах. І обходи в одного лісівника досить великі. У західних областях лісова охорона більш потужніша, адже вона краще забезпечена належними засобами. Часто трапляються випадки, коли незаконними рубками займається не звичайне населення, а досить серйозно озброєні особи. Однак, у цьому році динаміка до зменшення незаконних рубок більш позитивна, ніж у попередні роки», – зазначив Володимир Бондар.

Обсяг незаконних рубок за 9 місяців ц.р. значно знизився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Він склав 14 тис. куб. м,  що становить 58% від обсягу за цей період 2017 року (24 тис. куб. м).

«В Україні не зовсім гарна економічна ситуація, і тому деякі особи вдаються до нелегальних рубок. Але з цим працює державна лісова охорона, правоохоронні органи. І ці питання значною мірою вирішуються», – сказав заступник Голови відомства.

Володимир Бондар також прокоментував питання щодо незаконного експорту деревини.

«Мені не відомі зафіксовані випадки незаконного експорту дров’яної сировини. В Україні діє мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених (ділової деревини). І випадків перевезення через кордон зафіксовано не було. Принаймні мені вони не відомі. Якщо ж такі речі існують, то їм мають давати відповідну правову оцінку митні, правоохоронні, судові органи», – зазначив він.

Окрім того, журналісти запитали і про позицію Держлісагентства стосовно так званого дослідження британської неурядової організації Earthsight.

«Вони проводили дослідження, не маючи можливості особисто перевірити ті дані, про які вони говорять. Приїхавши зараз в Україну, перший раз після свого дослідження, ми нарешті побачили цих людей. І мені дивно, що вони навіть не володіють лісовими термінами. Не говорячи вже про те, що вони чітко не розуміють предмет того, про що вони говорять», – підкреслив Володимир Бондар.

Він також розповів, повідомлялося про те, що британська організація проводила своє дослідження за якісь грантові кошти. Виявилося, що грантів вони не отримували і працюють за кошти, очевидно, приватні.

Більше того, за словами Володимира Бондаря, існує думка, що ці кошти заплатили їм люди, які безпосередньо мають відношення до лісової галузі в Україні.

«Отже, їхню позицію, як експертну, оцінювати за таких обставин досить складно. Тим більше, професійного дослідження ними проведено не було. Вже українські активісти говорять, що їхня інформація у цьому дослідженні була перекручена, вона не відповідає дійсності. І тому, як основа для якихось серйозних висновків це дослідження служити не може», – зазначив заступник Голови Держлісагентства.

Стосовно законності чи незаконність рубок, Володимир Бондар сказав, що це можуть визначати особи, які мають відповідні повноваження та освіту.

«Якщо люди, які не перебувають в Україні, стверджують, що якісь санітарні рубки незаконні, то в мене виникає питання: на основі чого вони таке стверджують? Earthsight не навів жодних конкретних даних, які рубки мали порушення. Ми б їх перевірили, і тоді я б міг говорити предметно. Якщо про це говорять некомпетентні люди, то як ми можемо оцінювати ці факти. Наприклад, по вигляду дерева ви можете визначити хворе воно чи здорове? Ви можете сказати, яка в нього хвороба, чи є там шкідники під корою? Непідготовлена люди цього знати не може. Тому говорити про те, що в Україні є велика проблема з нелегальними санітарними рубками я би на сьогодні не став. Чи збільшилися санітарні рубки в останні роки? Так, збільшилися. Але не тільки в Україні. Вони збільшилися і в Польщі, і в Білорусі. Це відповідь на загальносвітову тенденцію змін клімату. І безперечно, проводити санітарно-оздоровчі заходи ми зобов’язані. До речі, зобов’язані відповідно до закону. Лісівники, які здійснюють такі заходи, вони не те, що мають право – вони зобов’язані провести санітарні заходи, якщо вони потрібні, і на тому місці висадити новий ліс», – підкреслив він.

Також заступник Голови Держлісагентства розповів, що більшість лісів у державі на сьогодні потребують догляду за ними, уваги людини. Тому що антропогенний фактор вже раніше був присутній у цих лісах. І без людини, без лісівника, ці ліси або не виживуть, або ж не будуть приносити ту користь, зокрема екологічну, яку б вони мали приносити людям.

«Тому захист лісу, догляд за ним сьогодні набуває колосального значення. І лісівники це якраз ті люди, які доглядають за лісом», наголосив Володимир Бондар.

dklg.kmu.gov.ua