Лісівники України за 2020 побудували майже 100 км лісових доріг

   Рубрика: Без рубрики

Лісівники України за 2020 побудували майже 100 км лісових доріг.

У 2020 році державними лісогосподарськими підприємствами, підпорядкованими Державному агентству лісових ресурсів України збудовано, відремонтовано  та реконструйовано 240 км лісових автомобільних доріг, з яких 174 км – дороги з твердим покриттям.

Протяжність новозбудованих лісових автомобільних доріг минулого року становить 92 км, з яких 44 км – дороги з твердим покриттям. Загалом від початку будівництва (2007 рік) збудовано 6 тисяч 840 км доріг.

Нові дороги були побудовані у Вінницькому, Житомирському, Закарпатському, Івано-франківському, Львівському, Рівненському, Сумському, Чернігівському обласних управліннях лісового та мисливського господарства.

Все будівництво здійснювалось за рахунок власних коштів державних лісогосподарських підприємств.

Будівництво лісових доріг дає можливість запровадження принципів наближеного до природи лісівництва в практику діяльності лісогосподарських підприємств України та інших лісокористувачів, створення умов для переходу лісової галузі України на принципи сталого розвитку й посилення стійкості, життєздатності й  адаптаційної спроможності лісів. ефективне багатофункціональне і комплексне використання лісових ресурсів і підвищення ефективності діяльності лісогосподарських і деревопереробних підприємств України, запровадження сучасних природозберігаючих систем машин, механізмів і технологічних процесів на лісозаготівлях. Окрім того, лісові «артерії» мають важливий соціальний фактор. Вони з’єднують віддалені населенні пункти та слугують шляхами для туристів, які часто мандрують крізь ліс. Лісові дороги також покращують рекреаційну, оздоровчу та туристичну привабливість лісів, дають можливість далеким селам розвиватися, створюючі робочі місця.

Лісові дороги також призначені для охорони лісів від пожеж.

Вони доповнюють наявну мережу лісових доріг для забезпечення проїзду техніки та працівників державної лісової охорони до місць займання, до джерел протипожежного водопостачання,  що значно підвищить шанси вчасно ліквідовувати пожежу.

 

Прес-служба Держлісагентства

Розвиток лісової інфраструктури

   Рубрика: Без рубрики

З метою розширення мережі лісових автомобільних доріг на лісогосподарських підприємствах трьох обласних управлінь лісового та мисливського господарства: Закарпатського, Івано-Франківського та Львівського в межах будівництва доріг загального користування «Малого Карпатського Кола»,13 січня у Львівському ОУЛМГ була проведена робоча зустріч з директорами підприємств та керівниками обласних управлінь. Метою зустрічі було розроблення єдиної для трьох областей сітки лісових автомобільних доріг на території держлісфонду.

Зустріч проходила за участю депутата Львівської обласної ради   Ганущина О. О. та голів трьох ОТГ Львівської області – Славської, Сколівської та Козівської.

Ідея проекту полягає у тому, щоб у межах будівництва «Малого Карпатського Кола» розширити мережу лісових доріг з метою доступності до лісових масивів самих лісогосподарських підприємств та розширення туристичної привабливості регіону.

Лісогосподарським підприємствам було запропоновано до кінця січня цього року нанести на карту схеми лісових доріг, які будуть заплановані до будівництва, обґрунтування доцільності їх будівництва та надіслати для зведення в один проект у Львівське ОУЛМГ.

Надіємось, що лісогосподарські підприємства зможуть розширити мережу лісових автомобільних доріг.

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Пріоритети і завдання лісівників Львівщини у 2021 році

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні у обласному управлінні лісівники Львівщини окреслили пріоритети та  завдання,  напрямки роботи на 2021 рік.

Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека наголосив на важливості забезпечення стабільної та  ефективної роботи лісогосподарських підприємств області.

З інформацією за напрямками діяльності виступили заступники начальника управління та начальники відділів.

Пріоритетом  роботи лісівників Львівщини є збереження та відновлення лісів області. Так, на 2021 рік орієнтовні обсяги лісовідновлення заплановані на площі 1683 га, з них 668 га – садіння лісових культур, 1015 га – природнє поновлення.

У поточному році заплановано також завершити роботи з будівництва сучасного лісорозсадницького комплексу із вирощування садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою у державному підприємстві «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

Одним з ключових завдань є перехід з суцільних на вибіркові системи рубань. У 2020 році  збільшено частку вибіркових та поступових рубань лісу на 8%, що складає 44% від загальної площі рубок головного користування. У 2021 році заплановано збільшити частку вибіркових та поступових рубань головного користування до 50%.

В умовах зміни клімату необхідно забезпечити протипожежний захист лісів, своєчасне проведення санітарно-оздоровчих заходів в насадженнях. На постійному контролі мають перебувати питання охорони лісів від незаконних рубок.

З метою охорони, збереження та примноження мисливської фауни кожному лісогосподарському  підприємству та користувачу мисливських угідь необхідно розробити плани заходів з ведення мисливського господарства на 2021 рік та забезпечити їх виконання. У січні – лютому заплановано провести  облік чисельності мисливських тварин області. Наголошено на важливості боротьби з браконьєрством.

Пріоритетом також буде ефективне використання лісосировинних ресурсів, для чого вживатимуться заходи щодо збільшення частки виходу лісоматеріалів круглих у загальній заготівлі деревини.

Продовжиться виконання робіт з будівництва та відновлення лісових автомобільних доріг.

Акцентовано увагу, що питання безпеки праці є пріоритетним. Необхідно забезпечити належний рівень охорони праці на підприємствах та неухильно дотримуватись вимог з охорони праці.

З метою збереження біологічного різноманіття  в рамках Меморандуму про співпрацю між Львівським ОУЛМГ та ГО «Дунайсько-Карпатська програма» на початку року заплановано завершити документальне оформлення результатів польових обстежень та надати природоохоронний статус виявленим ділянкам природніх старовікових лісів.

У 2021 році розпочнеться  належне функціонування НПП  «Бойківщина» завдяки виділеному на це фінансуванню. З питань розвитку рекреаційно-туристичної інфраструктури в лісах області також окреслено перспективи роботи національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Підсумки ялинкової кампанії 2020-2021 року по Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства

   Рубрика: Без рубрики

Завершилася ялинкова кампанія 2020-2021 років на Львівщині. Лісівники Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства підвели підсумки своєї передноворічної роботи.

Протягом ялинкової кампанії 2020-2021 років лісогосподарськими підприємствами реалізовано 5,1 тис. новорічних ялинок.

Відповідно до розпорядження голови Львівської облдержадміністрації «Про комплекс заходів щодо реалізації ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування  у передноворічний період 2021 року» та спільного наказу від 30.11.2020 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення охорони шпилькових насаджень від незаконних рубок в передноворічний період»  працівниками державної лісової охорони, поліції та Держекоінспекції проводились спільні рейди з охорони хвойних насаджень від незаконних рубок.

В охороні хвойних насаджень брали участь 60 рейдових бригад до складу яких входили 153 чол. державної лісової охорони, 52 працівники поліції та 5 працівників Держекоінспекції. В ході проведених рейдів до адміністративної відповідальності притягнуто 48 лісопорушників, на яких накладено штрафні санкції понад 60,0 тис. грн.

Загалом ялинкова кампанія на Львівщині пройшла організовано. Вжитими заходами вдалось запобігти фактам масового незаконного вирубування новорічних ялинок та забезпечити наших мешканців новорічними красунями і тим самим принести їм радість свята та хороший настрій в Новому 2021 році та на Різдвяні свята.

Основні підсумки роботи лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ по лісопромисловій діяльності за 2020 рік

   Рубрика: Без рубрики

Лісогосподарськими підприємствами за 2020 рік від усіх видів рубок заготовлено 849 065 кбм ліквідної деревини, що на 40,4 тис. кбм, або 4,5 % менше, ніж за 2019 рік. Із загальної кількості заготовлено: 47 % лісоматеріалів круглих, що на 5,3 % більше ніж у 2019 р.   та 53 % деревина дров’яна, в т. ч. 40,2 % деревина дров’яна промислового використання.

Найбільші за обсягами долі займають заготівля сосни звичайної – 234,4 тис. кбм (27,6 % від загальної заготівлі), бука – 120,7 тис. кбм (14,2 %), ялини – 110,5 тис. кбм (13 %), ялиці – 90,7 тис. кбм (10,7 %), дуба -68,4 тис.кбм (8,1 %).

Деревинообробними підрозділами лісогосподарських підприємств перероблено 168,9 тис. кбм деревини, що на 21,5 тис. кбм, або 11,3 % менше, ніж у 2019 році.

Для потреб деревинообробних підприємств поставлено 667,9 тис. кбм необробленої деревини на загальну суму 639,7 млн. грн (без ПДВ), що на 15 тис. кбм, або 2,2 % менше ніж за 2019 р. Основними споживачами необробленої деревини за обсягами є наші плитні та фанерні підприємства, яким поставлено 186,2 тис. кбм деревини на загальну суму 115,9 млн. грн.

 

Відділ лісових ресурсів, машин та

технологій Львівського ОУЛМГ

2020 рік: здобутки лісівників Львівщини

   Рубрика: Без рубрики

Минулий рік для лісівників державних лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства був напруженим, нелегким, але результативним.

Режим карантину вніс корективи у роботу, але це не завадило успішній праці  на благо лісу та людей. Ділимося основними  здобутками лісівників Львівщини.

 Лісу – бути!

У 2020 році лісогосподарськими підприємствами відтворено 1999,2 га лісів, в тому числі:

  • створено лісових культур на площі 840,2 га;
  • забезпечено природнє поновлення на площі 1159,0 га.

Вирощено садивного матеріалу всього 10,6 млн. шт. стандартних сіянців основних лісоутворюючих порід, в тому числі ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» – 936 тис. шт. із закритою кореневою системою (модрина європейська, ялиця біла, ялина європейська, сосна звичайна, дугласія, дуб звичайний, бук європейський).

ДП «Львівський ЛСНЦ» перероблено 96446 кг насіннєвої сировини та отримано 3770,4 кг якісного лісового насіння. У розбудову лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою інвестовано 8,5 млн. грн.

Державні лісогосподарські підприємства Львівщини долучилися до встановлення національного рекорду: 17 жовтня лісівники за участі голови Державного агентства лісових ресурсів України  Василя Кузьовича, голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького,  ГО «Добро.Дій» та інших громадських організацій за добу висадили 212,4 тисяч дерев на території державного лісового фонду області в рамках масштабної акції із озеленення країни «Мільйон дерев за 24 години».

 На шляху до наближеного до природи лісівництва!

Особливу увагу приділяли рубкам переформування, за допомогою яких забезпечується формування різновікових, складних насаджень, стійких до виклику зміни клімату та забезпечують поступовий перехід при проведенні рубань на засади наближеного до природи лісівництва, зокрема максимального використання вибірково – поступової системи рубок із застосуванням природозберігаючих технологій лісозаготівель та вивезення деревини в лісах області.

При проведенні рубок переформування забезпечується:

  • лісівнича ефективність – формується багатоярусне, складне за породним складом насадження;
  • економічна ефективність – економія коштів у порівнянні з традиційним лісовідновленням, зокрема на вирощуванні садивного матеріалу, створенні лісових культур,  догляді та доповненні лісових культур , а також проведенні догляду за молодняками;
  • соціальна значимість – ліс повноцінно виконує свою економічну, екологічну та рекреаційно-оздоровчу функцію. Залишається постійно вкрита лісом площа, яка є місцем відпочинку і оздоровлення громадян.

У 2020 році проведено переформування деревостанів на площі 2047 га, а всього рубки формування і оздоровлення лісів в 2020 році проведено на площі 13,1 тис.га.

 На сторожі лісу!

У 2020 році вісімнадцятьма рейдовими бригадами лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ проведено 964 рейди з охорони лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи складено 134 протоколи на лісопорушників. Незаконних рубок в держлісфонді зафіксовано 1358 м3 . За останні 5 років їх обсяг зменшився у 2,3 рази.

 Мисливство – від слова «мислити»!

З кожним роком лави мисливців області поповнюються двома тисячами нових мисливців. На завершення 2020 року в області зареєстровано майже 51 тисячу мисливців, які отримали державні посвідчення мисливця.

Станом на 01.01.2020 в області веденням мисливського господарства займаються 81 користувачів мисливських угідь. Серед них: – чотирнадцять державних підприємств та НПП «Сколівські Бескиди», – п’ятнадцять організацій УТМР, десять товариств ЛОТМІР Лісівник, одне мисливське госп-ство Товариства військових мисливців ЗРУ, два господарства ЛОО ФСТ “Динамо”, сім інших громадських мисливських об’єднань, тридцять мисливських організацій різної форми власності.

В мисливських угіддях Львівщини обліковано 71 вид ссавців та 199 видів птахів, що мають мисливське значення.

За результатами обліку мисливської фауни у минулому році в області обліковано: оленів плямистих – 45; лосів – 106; оленів Даніеля (лань) – 98; оленів європейських – 1761; козулі – 16623; кабанів – 3189; зайців – 48358, вовків – 164, ведмедів – 72 особини.

 Найбільше зубрів в Україні – на Львівщині!

У лісах Львівського ОУЛМГ обліковано найчисельнішу в Україні субпопуляцію зубрів двох генетичних ліній загальною чисельністю 114 зубрів. Зокрема, в рівнинних лісах Малого Полісся – лінія Біловезьких зубрів (79 особин), в Карпатах – гірські зубри Біловезько-Кавказької лінії (35 особини).

 Лісовий сектор – основа біоекономіки області!

– заготовлено від усіх видів рубок 849 тис. кбм ліквідної деревини;

– на усіх видах рубок досягнуто виходу лісоматеріалів круглих 47 %, що на 5,3 % більше 2019 року;

– через аукціонні торги реалізовано та поставлено понад 200 тис. кбм необробленої деревини;

– всього поставлено для потреб деревинообробників 667,9 тис. кбм необробленої деревини;

– перероблено на власних цехах 173 тис. кбм низькосортної деревини;

– побудовано та відремонтовано  38 км лісових доріг;

– придбано нової техніки на загальну суму 4,0 млн. грн.

 Щодня – майже мільйон гривень!

Державними лісогосподарськими підприємствами сплачено 335,9 млн.грн. податків та зборів. Відтак,  лісівники сплачують близько 1 млн. гривень податків та інших обов’язкових платежів щодня. А це – заробітні плати лікарям, вчителям, соціальним працівникам, пенсії, видатки на оборону України.

Важливо: чверть валютної виручки області забезпечують підприємства лісового сектора.

 Лісівники – природоохоронці!

Під охороною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ знаходиться майже 65 відсотків природного заповідного фонду області. У лісах підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виділено 112 територій та об’єктів природно-заповідного фонду  загальною площею 102,52 тис. га. Частка заповідного фонду досягла 21 відсотка від загальної площі лісів підприємств Львівського ОУЛМГ.

Продовжено роботу по збереженню старовікових лісів: завдяки проведенню спільних обстежень спеціалістами   державних лісогосподарських підприємств  та ГО «Дунайсько-Карпатська Програма» насаджень у Боринському, Львівському, Самбірському, Стрийському, Сколівському, Славському, Турківському лісгоспах виявлено природні старовікові ліси орієнтовною площею 2024га, яким у встановленому порядку заплановано надати відповідний природоохоронний статус. Значна площа виявлених старовікових деревостанів вже входить до складу об’єктів природно-заповідного фонду.

Використано європейський досвід у підходах до збереження біологічного різноманіття в лісах: у Великомостівському лісництві ДП «Жовківський лісгосп» навесні 2020 року, наказом по підприємству  від 26 березня 2020 р. №44 виявленим ділянкам зростання шафрана Гейфеля  загальною площею 56,1 га надано статус оселищ та довкола по їх периметру створено охоронні зони.

Розвішано понад 600 годівниць для підгодівлі птахів взимку на Львівщині. У грудні місяці всі державні лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ за участі  учнівської молоді, представників  органів влади, ЗМІ та громадськості взяли участь у заходах Акції, організованої Державним агентством лісових ресурсів України «Нагодуй птахів взимку» та розвісили годівнички у паркових зонах та скверах міст, населених пунктів, на території шкіл та дошкільних навчальних закладів. Зокрема, 90 годівниць для птахів розвішано у парках міста Львова.

 До лісу – на відпочинок!

Лісівники Львівщини для лісу, для людей: у лісах Львівського ОУЛМГ облаштовано 123 рекреаційні об’єкти для зручного та комфортного відпочинку населення: пікнік-локації вздовж автомобільних доріг загальнодержавного значення, зони короткотермінового відпочинку, туристичні притулки, рекреаційні пункти, еколого-просвітницькі стежки та маршрути тощо. Значна кількість визначних місць Карпат, які популярні серед туристів, знаходяться на території національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Впорядковано мережу туристичних шляхів активного відпочинку в НПП «Сколівські Бескиди»: мережа складається з 19-ти пішохідних туристичних шляхів та двох екологічних стежок загальною протяжністю 146 км (фінансування розвитку рекреаційної інфраструктури та розробки мережі туристичних шляхів проведено за рахунок цільового фонду охорони навколишнього природного середовища у складі обласного бюджету).

До Дня Європейського добросусідства та Дня працівника лісу 19 вересня на Сколівщині відкрито рекреаційний пункт «Дубравка», який розташовується в урочищі Дубравка Бутивлянського лісництва на перетині відразу трьох туристичних маршрутів: на гору Парашка, Перехресна і урочища “Альтана”. Туристичний пункт в НПП «Сколівські Бескиди» створили в межах реалізації проєкту “Розвиток сталого туризму в природоохоронних територіях Карпат”.

Привітання з Різдвом Христовим

   Рубрика: Без рубрики

Шановні працівники лісового господарства,

ветерани галузі, друзі і симпатики лісу!

Вітаю Вас зі світлим і радісним святом Різдва Христового.

 

Щиро бажаю міцного здоров’я, добра і благополуччя, злагоди й любові Вам і Вашим родинам!

 

Нехай здійсняться всі Ваші мрії та сподівання, а Різдвяна зірка осяє Ваше життя теплом, вірою та любов’ю!

 

Христос Рождається!

          З найкращими побажаннями,

начальник Львівського обласного управління

лісового та мисливського господарства

Анатолій Дейнека

Привітання з Новим роком!

   Рубрика: Без рубрики

 Шановні працівники лісового господарства,

ветерани галузі, друзі і симпатики лісу!

Висловлюю подяку всім, хто наполегливою щоденною працею сприяє збереженню і примноженню лісів.

Щиро вітаю Вас з Новим роком!

Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, злагоди, достатку, невгасної енергії для нових досягнень та професійних здобутків!

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим благословенням.

Зичу Вам щоденних гараздів, гарного настрою!

Щасливого Вам Нового року!

         З найкращими побажаннями,

начальник Львівського обласного управління

лісового та мисливського господарства

Анатолій Дейнека

Лісова охорона продовжує рейдові перевірки в місцях продажу новорічних ялинок

   Рубрика: Без рубрики

 

Територія прилегла до приміського вокзалу м.Львова багато років в передноворічний період  є місцем стихійного продажу ялинок. Так, державна лісова охорона ДП «Львівський лісгосп»  спільно з працівниками Держекоінспекції та Національної поліції  продовжують проводити рейди, метою яких є  виявлення незаконно добутих новорічних ялинок та дотримання законності при торгівлі ними.

29 грудня в результаті проведених дій було вилучено велику кількість безгосподарських ялинок та складено 1 адмінпротокол за ч.1 статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення   (“Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу”). Санкція статті передбачає накладення штрафу від тридцяти до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За інформацією

ДП “Львівський лісгосп”

Нагороди лісівникам Львівщини під новорічну ялинку

   Рубрика: Без рубрики

Сьогодні, 29 грудня, відповідно до Указів Президента України заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко вручив державні нагороди лісівникам Львівщини.

Відтак, за вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства України, відновлення та збереження державного лісового фонду, відповідно до Указу Президента України №397/2020 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівника лісу вручено нагороду «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ» ГРОМЯКУ Юрію Орестовичу — головному інженерові Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та нагороду «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»  БУРМАСУ Василю Романовичу — начальникові відділу Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Відзнаку «ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ» згідно  Указу Президента України  №254/2020 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України» вручено ЯСІНОВСЬКОМУ Івану Андрійовичу – директорові державного спеціалізованого лісозахисного підприємства “Львівлісозахист”.

Юрій Бучко подякував лісівникам за нелегку роботу на благо та розвиток лісового господарства області, відзначив важливість  функціонування сучасного лісорозсадницького комплексу у Брюховичах, і що попри те, що роботи є багато,  увага лісівників також приділяється і іншим питанням, зокрема роботі з учнівською молоддю.

Анатолій Дейнека висловив слова подяки голові Львівської обласної державної адміністрації Максиму Козицькому за підтримку і розуміння праці лісівників, а також висловив сподівання на майбутню плідну співпрацю.

Після вручення державних нагород начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека провів чергове засідання колегії.

Розглянуто питання  результатів роботи з внутрішнього аудиту на підприємствах Львівського ОУЛМГ, стану проведення робіт з інвентаризації земель лісогосподарського призначення та використання лісосировинних ресурсів.

Зокрема, відзначено що у 2021 році заплановано проведення внутрішніх аудитів у ДП «Буський лісгосп», ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Старосамбірське ЛМГ», ДП «Львівський лісгосп».

Зобов’язано директорів державних лісогосподарських підприємств вжити заходів щодо продовження виготовлення правовстановчих документів на земельні ділянки, які на даний час є несформованими. Також рекомендовано закріпленим спеціалістам підприємств проводити моніторинг публічної кадастрової карти області, щоб володіти інформацією та  своєчасно реагувати на внесені зміни.

Голова колегії зобов’язав керівників підприємств опрацювати питання ефективного використання лісових ресурсів на підприємствах, активізувати рейдову роботу по охороні лісових насаджень у період ялинкової кампанії  та охороні мисливської фауни від браконьєрства.