Підсумки аукціонних торгів за 2021 рік

   Рубрика: Без рубрики

Завершився процес проведення основних та додаткових електронних аукціонних торгів необробленою деревиною за четвертий квартал та за 2021 рік в цілому.

Ми з впевненістю можемо стверджувати, що 2021 рік був успішним для лісогосподарських підприємств обласного управління. Економічні результати діяльності цьому підтвердження. Ринок деревини був дуже сприятливим для наших підприємств.

За 2021 рік на електронні торги було виставлено всього 568,6 тис. кбм необробленої деревини, з яких продано 551,3 тис. кбм, або 94,8 % (без врахування обсягів продаж по тендерних процедурах, редукціонах та оголошеннях, торгів на площадці «Прозоро.Продажі).

Із загальної кількості лісоматеріалів круглих було виставлено 265,9 тис. кбм, з яких реалізовано 258,1 тис. кбм (97,1%). Найбільше для потреб деревинообробників було запропоновано лісоматеріалів круглих ялицевих – 67,1 тис. кбм (відсоток продаж яких становить 97,7 %); соснових – 64,1 тис. кбм та відповідно 98,3 % продажів; букових – 45,7 тис. кбм (96,7 %).

Дров’яної деревини реалізовано 292,9 тис. кбм, або 92,9 % від виставленого обсягу. Основна кількість це дров’яна деревина промислового призначення твердолистяних порід – 173,5 тис. кбм, або 95,6 % від виставленого обсягу.

Повний аналіз результатів електронних торгів в розрізі сортиментів та лісогосподарських підприємств представлено у

►таблиці.

 

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Зустріч з головою ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини»

   Рубрика: Без рубрики

28.12.2021 року у приміщенні обласного управління була проведена зустріч керівників лісогосподарських підприємств обласного управління з головою асоціації ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» Миколою Когутом.

Начальником управління Анатолієм Дейнекою було озвучено присутнім про рівень сплати податків лісогосподарськими підприємствами управління до державного та місцевих бюджетів. Всього за 11 міс. 2021 р. податків та платежів було сплачено 485 млн. грн, що на 180 млн. грн, або на 59,3 %  більше відповідного періоду минулого року. Місцеві бюджети отримали 138 млн. грн, що на 47 млн. грн, або 51 % більше відповідного періоду минулого року.

Голова асоціації М. В. Когут розказав про роботу асоціації на протязі 2021 року  у плані внесення змін та доповнень до проекту Закону України «Про ринок деревини», про удосконалення роботи біржових комітетів, про внесення змін до регламенту роботи бірж, через які проводяться аукціонні електронні торги необробленою деревиною. Ним було запропоновано провести у січні 2022 року семінар – навчання за участю представника ТБ «Українська універсальна біржа» та керівників відділів збуту лісогосподарських підприємств.

Зустріч відбулася у робочій обстановці. Сторони домовилися продовжувати співпрацю у налагодженні роботи між держлісгоспами та асоціацією.

Колегія лісівників Львівщини: нагородження Відзнаками та Подяками за надання допомоги Збройним силам України і розгляд важливих питань діяльності галузі

   Рубрика: Без рубрики

На завершення року відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке провів начальник управління Анатолій Дейнека.

Участь у засіданні взяли члени колегії, директори державних лісогосподарських підприємств, голова Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Василь Максимець, голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас та голова громадської організації «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» Микола Когут.

Розпочалося засідання із вручення відповідно до Наказу Міністерства оборони України відзнак та подяк лісівникам Львівщини за активну участь у будівництві оборонних фортифікаційних споруд  та надання допомоги Збройним силам України.

Військовий капелан о. Іванюк Василь Федорович вручив відзнаку Командувача об’єднаних сил «Козацький хрест» І ступеня Анатолію Дейнеці – начальнику Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та відзнаку Командувача об’єднаних сил «Козацький хрест» ІІ ступеня Ярославу Целеню – першому заступнику начальника Львівського ОУЛМГ за старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових (бойових) завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил та у зв’язку із святкування Дня Збройних сил України нижче пойменованих військовослужбовців Збройних сил України та інших складових сил безпеки і оборони.

      Відзнаками Командувача операції об’єднаних сил нагороджено:

  • Петренко Богдана Степановича – директора Турківського ДЛГП «Галсільліс»
  • Дмитріва Василя Миколайовича – головного лісничого ДП «Сколівське лісове господарство»
  • Борща Володимира Богдановича – директора ДП «Бібрське лісове господарство»

Вручено Медалі за звитягу і вірність:

  • Бикову Василю Анатолійовичу – лісничому Соснівського лісництва ДП «Жовківське лісове господарство»
  • Кіселику Ігорю Михайловичу – районному мисливствознавцю ДП «Рава-Руське лісове господарство»
  • Зубу Оресту Теодозійовичу – майстру Красненського лісопереробного комплексу ДП  «Буське лісове господарство»
  • Максиміву Андрію Петровичу – верстатнику лісозаводу ДП «Бродівське лісове господарство»
  • Яворському Івану Михайловичу – лісничому Старосільського лісництва ДП  «Бібрське лісове господарство»

Подяками від Командувача об’єднаних сил за активну участь у будівництві оборонних фортифікаційних споруд та надання допомоги Збройним силам України відзначили колективи державних лісогосподарських підприємств, ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» та національного природного парку «Сколівські Бескиди».

Степан Білас вручив Подяки ГО «Спілка учасників бойових дій в АТО, ООС Добровольців та волонтерів «Побратими об’єднані»: Целеню Ярославу Павловичу – першому заступнику начальника Львівського ОУЛМГ, Бурмасу Василю Романовичу – начальнику відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства, Бойко Остапу Зіновійовичу  – директору ДП «Сколівське лісове господарство» за благодійну допомогу в скрутний для країни час бійцям Операції Об’єднаних Сил, які відстоюють честь і гідність рідної Батьківщини.

Почесною грамотою Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства нагороджено директора державного підприємства   «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» Пелиньо Федіра Михайловича за особистий внесок у розвиток та підвищення ефективності лісогосподарського виробництва.

У відповідності до порядку денного головний спеціаліст – аудитор Володимир Федчишин поінформував про результати роботи з внутрішнього аудиту на підприємствах Львівського ОУЛМГ за 2021 рік.

Доповідач зазначив, що проведено аудити діяльності окремих державних підприємств, що входять до сфери управління Львівського ОУЛМГ, а саме: ДП «Буське лісове господарство» та ДП «Радехівське лісомисливське господарство» щодо законності та достовірності фінансової звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку, дотримання актів законодавства, планів, процедур з питань ведення лісового господарства. Аудиторський висновок по досліджуваних підприємствах – умовно-позитивний.

За результатами проведеного аудиту діяльності ДП «Бродівське лісове господарство» щодо оцінки якості лісокультурного виробництва отримано негативний аудиторський висновок по досліджуваному підприємству.

Про прийняті нормативно-правові акти з питань ведення лісового та мисливського господарства у 2021 році розповів начальник відділу лісового господарства управління Валерій Арманаш. Зокрема, він повідомив про затвердження Порядку ведення лісовпорядкування відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 15.11.2021 року № 749, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2021 року.

На колегії обговорили також інші важливі питання завершення виробничої програми 2021 року.

Завершуючи колегію, Анатолій Дейнека подякував присутнім за ще один рік спільної наполегливої праці та акцентував увагу на  виконанні прийнятих рішень колегії з метою підвищення ефективності діяльності державних лісогосподарських підприємств Львівщини.

Всі лісокористувачі відтепер зобов’язані користуватися системою електронного обліку деревини

   Рубрика: Без рубрики

Відтепер вся деревина, яка не буде потрапляти в систему ЕОД, вважатиметься незаконною. Інструкція з електронного обліку деревини затверджена наказом Міндовкілля та зареєстрована Мінюстом.

“Затягування прийняття Інструкції з електронного обліку деревини тривало понад 1,5 роки. Адже прийняття цього документу було вкрай невигідним учасникам тіньового ринку. Тепер ми виведемо із тіні ті процеси, які відбуваються на третині площ українських лісів”, – повідомив заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль. Детально про це у відео за посиланням.

Електронний облік деревини – це програма для моніторингу тієї деревини, яка була заготовлена і реалізована.

Як працює ЕОД? На деревину, яка заготовляється, набивається спеціальна бирка. У цій бирці зашифрована інформація про характеристики деревини та місце, де вона була заготовлена. Коли деревина переміщується далі на склад, до неї прикріплюється товаро-транспортна накладна, в якій міститься інформація про перевезення.

Разом вся ця інформація потрапляє до електронного обліку деревини. Ці дані дозволяють чітко прослідкувати, хто де і, головне, скільки заготував якої сировини. Таким чином можна порівняти, скільки деревини було заготовлено і скільки деревини потім було реалізовано. Вся деревина, яка не потрапила до системи, вона вважається незаконною.

Донедавна системою електронного обліку деревини користувалися виключно державні підприємства, що знаходяться у підпорядкуванні Державному агентству лісових ресурсів України. У юрисдикції Держлісагентства знаходиться 73% площ українських лісів. Інформація про решту лісів у системі була відсутня.

До сьогодні не вистачало нормативно-правової бази, яка б зобов’язували всіх лісокористувачів підключатися до використання ЕОД.

Що на практиці означає прийняття інструкції з електронного обліку деревини?

Її використання є обов’язковим для 100% лісокористувачів і власників лісів.

Всі обсяги деревини, яка була заготовлена та реалізована, мають бути відображені в системі.

Ми поширили дію електронної товаро-транспортної накладної на всіх лісокористувачів.

Це серйозна подія у рамках цифровізації лісової галузі. Її наслідки відчує на собі кожний українець, адже виведені із тіні гроші підуть на наповнення бюджету.

Лісівники Львівщини отримали Програму розвитку лісового господарства Львівської області до 2026 року

   Рубрика: Без рубрики

Львівська обласна рада 23 грудня, підтримала обласну цільову Програму розвитку лісового господарства Львівської області на 2022 – 2026 роки.

Основною проблемою, на розв’язання якої спрямована Програма, є збалансування використання екологічних, економічних та соціальних функцій лісів.

Метою Програми є визначення основних напрямів збалансованого розвитку лісового господарства області, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій, охорону і захист лісів, їх раціональне використання та відтворення.

За час дії Програми планується створити нових лісів на площі 549 га, відновити ліси на площі 9,9 тис.га, провести рубки формування і оздоровлення лісів на площі 55,9 тис.га,  заготовити 5,5 млн.кбм деревини для народного господарства, збудувати 20 тис.км протипожежних розривів, провести лісозахисні заходи на площі 2,5 млн.га, здійснювати безперервне лісовпорядкування на площі 2,5 млн.га, збудувати 370 км лісових доріг.

Також Програмою передбачено ряд заходів з охорони лісів від пожеж та боротьбу з лісопорушеннями. Значна увага приділяється екологічному вихованню населення.

На реалізацію окремих завдань і заходів Програми в наступному році обласна рада вирішила скерувати 2 млн.грн, які будуть використані на вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою для потреб лісорозведення та лісовідновлення.

Розробку Програми здійснювало Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства за участі усіх постійних лісокористувачів області.

Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету, місцевих бюджетів, державного бюджету, власних коштів лісокористувачів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Попередня Обласна цільова Програма розвитку лісового господарства Львівської області на 2017-2021 роки завершує свою дію.

В ході її виконання було:

Проведено лісовідновлення на площі 9 627 га;

Здійснено доповнення лісових культур на площі 8928,1 га;

Рубки догляду за лісом проведені на площі 19,0 тис.га, інші види рубок – на площі 32,2 тис.га;

Від усіх видів рубок заготовлено    4,2 млн.кбм деревини

Найуспішнішим проектом, реалізованим в рамках Програми є створення на базі  ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» першого в Україні інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на основі технологій шведської компанії ВСС АВ, яка є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників.

Торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2022 року

   Рубрика: Без рубрики

 

16 грудня 2021 року згідно графіку Державного агентства лісових ресурсів України були проведені електронні торги необробленою деревиною державних лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ. Торги проводились товарною біржою ТБ «Українська універсальна біржа».

На торги держлісгоспами області було виставлено 78,6 тис. кбм необробленої деревини, що становить понад 50 % від планової заготівлі першого кварталу 2022 року.

У торгах приймало участь 119 учасників – підприємств – деревинообробників.

Для потреб деревинообробного комплексу виставлено лісоматеріалів круглих: соснових 9,7 тис. кбм, з яких реалізовано – 6,8 тис. кбм (70,3%);

Дубових – 2,8 тис. кбм, з яких реалізовано – 1,2 тис. кбм (43,6%);

Букових –  8,3 тис. кбм, відповідно – 7,1 тис. кбм (85,4%) і т. д.

Загалом на торгах було реалізовано 60,1 тис. кбм необробленої деревини, або 76,5 % від виставленого обсягу.

Повна інформація за результатами електронних торгів в розрізі лісогосподарських підприємств та сортиментів розміщена у таблиці.

♦Обсяги лісопродукції, виставленої та проданої на загальних Основних електронних торгах   заготівлі І кварталу 2022р.               

Слід відмітити, що ажіотажу за сировиною на торгах на спостерігалося. Більшість лісопродукції реалізовано за стартовою ціною, або з незначним її ростом. Сподіваємося, що сировина, яка не була реалізована на основних аукціонних торгах, буде продана на додаткових.

Як і в 2021 році додаткові аукціонні торги проводитимуться щотижня. Запрошуємо наших партнерів до участі в торгах з метою забезпечення необхідною кількістю сировини свої виробничі потужності.

Лісогосподарські підприємства гарантують партнерам своєчасну поставку придбаних на торгах обсягів деревини.

Відділ лісових ресурсів, машин

та технологій Львівського ОУЛМГ

Вітаємо з перемогою: Сколівські Бескиди – найкращий природний парк в Україні!

   Рубрика: Без рубрики

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» – туристичний магніт Львівщини, отримав визнання на всеукраїнському рівні та став переможцем Ukraine Tourism Awards 2021 у номінації НАЙКРАЩИЙ ПРИРОДНИЙ ПАРК.

Ukraine Tourism Awards 2021 – головна туристична премія України, яку організували Державне агентство розвитку туризму спільно з громадською спілкою “VISIT Ukraine” та Київською Туристичною Асоціацією.

До номінації запрошувались працівники національних природних парків, які забезпечують збереження, відтворення і ощадливе використання природних ресурсів, комплексів та об’єктів, які мають особливу наукову, естетичну та унікальну цінність.

Лідерство забезпечено голосуванням.

За національний природний парк «Сколівські Бескиди» віддали 1959 голосів прихильники та 3 голоси члени журі.

Захід передбачав звернути увагу на туризм, як на один із важливих складників економіки всієї держави. Премія влучає в серця українців, які піднімають, розвивають, та з кожним роком вдосконалюють сферу туризму.

Кожен переможець отримав серце Ukraine Tourism Awards, як знак вдячності та поваги.

Адміністрація парку висловлює щиросердечну подяку за підтримку у такий відповідальний час, а саме:

“Державному агентству лісових ресурсів – за активну позицію у розвитку природно-заповідного фонду України, Державному агенству розвитку туризму – за створення номінації найкращий природний парк, Львівській обласній державній адміністрації – за спільну реалізації екологічних та туристичних проєктів, Львівській обласній раді – за дофінансування проєктів різного напрямку, Львівському обласному управлінню лісового та мисливського господарства – за постійну підтримку та спільне бачення розвитку нашої установи, Департаменту екології та природних ресурсів – за постійну консультативну та методичну допомогу, Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА – за постійне лобіювання проєктів парку, Стрийській районній адміністрації (за методичну допомогу), Сколівській ОТГ – за спільне бачення туристичної інфраструктури нашого регіону, Козівській ОТГ – за спільні екологічні заходи, Підгородцівській, Козівській, Сопітській, Крушельницькій, Корчинській, Сколівській №2 школам, які активно брали участь у голосуванні. Окрема подяка “сколівським” студентам, які активну пропагували та голосували за наш парк. Ну і звичайно не можемо не подякувати нашим “енерджайзерам” – Оксана Шепега (ГІ “Збережемо наш Зарінок”), Володимир Борис (ГО “Спілка ветеранів АТО”), Олексій Тренич (ГО «Агенція рекреаційного розвитку Сколівщини»), Василь Калинів, Віра Андрейків. Ми можемо когось і забути, тому, що маємо дуже багато прихильників та тих людей, які готові нам допомагати та підказувати. Ви ті, на кого МИ розраховували завжди. Разом ми сила, разом до нових перемог!”.

Свято наближається: Різдво з лісовими красунями

   Рубрика: Без рубрики

Перегляд статті у газеті «Сільські Вісті» №93 від 17.12.2021 року

►за посиланням

Проведення запланованих лісогосподарських заходів на 2022 рік обговорюється з місцевими громадами

   Рубрика: Без рубрики

Відповідно до розпорядження Львівського ОУЛМГ від 01.12.2015 року «Щодо механізмів громадського контролю в лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ», рішень  Львівської обласної ради від 16 лютого 2016 року №77 «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» та від 27 вересня 2018р. №249  «Про впорядкування лісокористування у Львівській області та внесення доповнень до рішення обласної ради від 16.02.2016 № 77 «Про запровадження механізмів  громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області» проводяться обговорення запланованих рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів та інших лісогосподарських заходів.

Звертаємо увагу, що зазначені рішення прийняті з метою налагодження співпраці з громадянським суспільством, запровадження відкритості та прозорості господарської діяльності постійних лісокористувачів Львівської області.

З інформацією про календарні плани обговорень з місцевими громадами проведення лісогосподарських заходів на 2022 рік та із результатами обговорень можна ознайомитись у рубриці «Механізми громадського контролю» на сайтах державних лісогосподарських підприємств та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства:

Календарні плани обговорень лісогосподарських робіт:

https://lvivlis.gov.ua/mehanizmy_gromadskogo_kontrolu?id=2321

Орієнтовні плани проведення лісогосподарських заходів:

https://lvivlis.gov.ua/mehanizmy_gromadskogo_kontrolu?id=1840

Зазначаємо, що проведення лісогосподарських заходів передбачено матеріалами лісовпорядкування, які погоджуються Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та проходять процедуру оцінки впливу на довкілля, яка також включає обговорення заходів зі всіма зацікавленими сторонами.

Напередодні новорічних свят Держлісагентство попереджає, що вирубувати ялинки в лісі не можна

   Рубрика: Без рубрики


Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. За кожне зрубане дерево на порушників накладається штраф і стягується збиток.

Купити ялинку дешевше, ніж сплатити штраф.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року №665 за зрубані ялинки, добуті незаконним шляхом, штрафи диференціюються залежно від товщини стовбура зрубаного дерева.

Якщо діаметр стовбура дерева до 10 см, то доведеться сплатити 545 грн, від 10 до 14 см – 960 грн, від 14 см – 2465 грн.

Крім того, ялинкові браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне дерево (510 -1020 грн).

Із початку грудня за порядком у лісі пильнують мобільні рейдові групи із державної лісової охорони, екологів і поліції.

Якщо ви стали свідком лісопорушення, негайно повідомляйте про цей факт у найближче територіальне управління чи лісгосп і в поліцію! Ви також можете повідомити про ймовірне порушення через Телеграм @ukrforest_bot.

https://forest.gov.ua/news/